Ağırlık Çalışanlar için Altın Değerinde Tavsiyeler

Ağırlık Çalışanlar için Altın Değerinde Tavsiyeler. Ağırlık antrenmanları, birçok egzersizden daha yararlı olmasının yanı sıra pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Ancak bu çalışmalarda da bazı püf noktaları var ki bilmeniz işinizi kolaylaştıracaktır;

Isınmaya Önem Verin

Antrenman çalışmalarınız beklediğiniz gibi gitmiyor mu? Bir takım yenilikler ve kuralları uygulamadan kendi rekorunuzu yükseltmeyi beklemeniz yanlış olur. Kan akışını canlandırarak kaslarınıza kan gitmesini ve antrenmana hazır hale gelmesini sağlamak için ısınma egzersizleri ile antrenmana başlamak bunların başında geliyor.

O gün kendiniz için hangi antrenmanları yapmayı planladıysanız, programınızdaki hareketleri düşük ağırlık ve yüksek tekrarlarla yaparak kaslarınızı antrenmana hazırlayarak işe başlamalısınız.

Ağırlık Çalışanlar Kaslarınızı Olabildiğince Zorlayın

Ağırlık Çalışanlar Kaslarınızı Olabildiğince Zorlayın

Ağırlık Çalışanlar Kaslarınızı Olabildiğince Zorlayın. En Temel Kural; Hayallerinizdeki vücuda en kısa sürede ulaşmak istiyorsanız, kaslarınızı mümkün olduğunca zorlamaya çalışmalısınız.

Yüksek ağırlık düşük tekrar mı, yoksa düşük ağırlık yüksek tekrar mı yaparak çalışmanız gerektiğini kendiniz belirlemelisiniz. Gösterişli ve kuvvetli bir vücut istiyorsanız yüksek ağırlık düşük tekrar, daha yağsız ve fit bir vücut istiyorsanız düşük ağırlık yüksek tekrar şeklinde çalışabilirsiniz.

Unutmayın ki; kaslarınızı yüksek yoğunlukta ve tükenene kadar çalıştırdığınızda kas gelişimini tetiklemiş olacaksınız.

Demir Terapisi

Dünyaca ünlü aktör Dwayne Johnson son dönemde övgüyle bahsettiği “Iron Therapy” yani “Demir Terapisi” hakkında ne biliyoruz? Tüm sporcular koşucular, yüzücüler ya da bisikletçiler hiç fark etmez. Tüm sporcular bu antrenman sonrası kendilerini nasıl mutlu hissediyorsa, aynı şey ağırlık kaldıranlar için de geçerli diyebiliriz. Spor sonrasında, beyninizin ödül merkezine hormon göndeririz ve bunun sonucunda mutluluk hormonlarının salgınlanmasının arttığını fark edeceksiniz.

Antrenmanlarda kendinizi ne kadar zorlarsanız, sonrasında bir o kadar mutlu olacağınızı temin ediyoruz.

Ağırlık Çalışanlar Hedefe Odaklanın

Ağırlık Çalışanlar Hedefe Odaklanın

Ağırlık Çalışanlar Hedefe Odaklanın. Ağırlık Çalışanlar Hedefe Odaklanın. Ağırlık antrenmanı yapmak kas dokularınızı paramparça eder ve bunun sonucunda vücudunuz büyüme hormonları salgılamasına yardımcı olur. Bunun sonucunda, kaslarınızın daha büyük ve daha güçlü olmaları ise kaçınılmazdır. Hipertrofi, kaslarınızın gelişim sağlamasına verilen isimdir ve hedeflerinize giden yolda son derece önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap