Ağda Yapmanın En Kolay Yolu! Evde Hangi Malzemelerle Yapılır?

Ağda Yapmak istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan yöntemlerden belki de en yaygın olanıdır. Çünkü eskiden tüyleri almanın çok fazla alternatifini bulmak kolay değildi. Ağda kullanmak ise hem tüyleri kökü ile birlikte alması hem de görece daha uzun süreli pürüzsüz sağlaması açısından hala talep görmektedir.

Ağda yapmanın en kolay yolu öncelikle tüy yapısının iyi tanınmasından geçiyor. Zira basit ya da tek tip uygulama şekli varmış görünse de bu yöntem aslında pek çok püf noktasını içinde barındırıyor. Tüm bunlar dikkate alındığında hem sonuçlar mutlu edici oluyor hem de acılı ve ağrılı olan bu işlemin minimum rahatsızlık hissiyle geçmesi sağlanıyor.

Evde Ağda Nasıl Yapılır Malzemeleri

Tüylerinizi ağda ile alacaksınız ancak bir de bakıyorsunuz ki ağda bitmiş. Böyle bir durumda endişelenmenize hiç gerek yok. Çünkü evde ağda nasıl yapılır malzemeleri nelerdir öğrenmek istiyorsanız kağıdı kalemi hazırlayıp bu tarifi not edin. İgrus doğru bir kaynak olarak  güzellik ve sağlığa dair bilmek istediğiniz ne varsa sizlere sunar.

Bu tarifi evde yapmak için ilginç ya da pahalı malzemelere ihtiyaç yok. Her evde bulunan ürünler ile hem doğal bir karışım hazırlayıp hem de oldukça ekonomik rakamlara temin edebilirsiniz.

Evde Ağda Nasıl Yapılır Malzemeleri
Evde Ağda Nasıl Yapılır Malzemeleri

Malzemeler

1/4 su bardağı limon suyu

Yarım su bardağı su

2 buçuk su bardağı toz şeker

Hazırlanışı

Orta boy bir tencerenin içinde su ve şekeri karıştırıp orta ateşe bırakın. Su ısınana dek hafif hafif karıştırın ki şeker de hızla erisin. Su yeterince ısınınca üstüne limon suyunu da ekleyip karıştırmaya devam edin. Yaklaşık olarak 15 dakika sonra koyulaşacak ve ağda kıvamına gelecektir.

Fakat bu süre zarfında devamlı olarak karıştırmayı ihmal etmeyin. İyice katılaşıp fazla su buhar olup gidince rengi karamelize bir tona dönecektir. Yayvan ve geniş formdaki bir kaba bu karışımı aktarıp  soğumasını bekleyin. Elinizin dayanacağı ısıya geldiği zaman ağdanız hazır demektir.

Ağda yapmanın en kolay yolu olarak eritilen ya da evde hazırlanan karışımın mutlaka ısısının dengeli olmasıdır. Çok sıcak olursa ele yapışacak ve kullanımı mümkün olamayacaktır. Soğuk olursa ise cam gibi bir hal alıp yapışma etkisini yitirecektir.

Acısız Ağda Nasıl Yapılır?
Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Ağda yapmanın epey bir vakit almasından birçok kişi haklı olarak şikayetçidir. Ancak bir diğer muzdarip olunan konu ise bu yöntemin oldukça acılı ve can yakıyor olmasıdır. Zira tüyler kökleri ile birlikte koparılırken hissedilen acının yanında bir de cildin tahribatı söz konusu olabildiği için ağrı dayanılmaz bir hal alabilir.

Acısız ağda nasıl yapılır bu mümkün müdür ve tekniği nedir diye merak ediyorsanız dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan ilki adet dönemi ve adet dönemine yakın zamanlarda bu uygulamadan uzak kalınması gerektiğidir. Çünkü adet dönemi öncesi başlayan ciltte hassasiyet ve ağrı eşiğinin düşmesi durumu, acıların daha çok hissedilmesine neden olur.

Ağdaya başlamadan önce bir ağrı kesici ya da kahve içmek de acının hissedilmesini bir hayli önleyecektir. Fakat eğer ağrı eşiği çok düşük veya aşırı hassas bir insan değilseniz ilaç almanız tavsiye edilmez. Böyle bir kimyasal almak yerine kahve içmek ya da çikolata yemek de rahatlatıcı bir etki sağlayacaktır.

Ilık bir duş almak, pudralı sir ağdalar kullanmak veya lokal olarak anestezik etkili kremlerle bölgeyi bir miktar uyuşturmak da acı hissini azaltacaktır. Ağda yapmanın en kolay yolu kendinizi iyi tanımaktan geçer.

Ağda Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?
Ağda Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Ağda Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Acısız, uzun süre etkili ve pratik bir biçimde ağda yapmak hayal değildir. Ama ağda yapmanın püf noktaları nelerdir ve nelere dikkat edilmelidir gibi nüanslara hakim olunursa bu mümkün olacaktır. Aksi halde direkt olarak uygulamaya geçilmesi bu işlemin bir işkenceye dönüşmesine neden olabilir.

Ağda yapmanın en kolay yolu ve tüm püf noktalarını öğrenmek için aşağıdaki maddelere göz atın.

  • En iyi sonucu almak için tüylerin en az yarım santimetre kadar uzamış olması gerekir. Bunun tam tersi olarak haddinden fazla uzamış tüyleri almak da oldukça sıkıntılı ve acılı olacaktır.
  • Ağdanın ısısı iyi ayarlanmalıdır. Sürekli olarak aynı ısı ve kıvamda tutabilmek için ağda ısıtıcısı kullanabilirsiniz.
  • Tüy bulunan bölgeye ağdayı yapıştırırken cildinizi gergin tutmaya son derece özen göstermelisiniz. Aksi takdirde özellikle yumuşak cildi olanlar ağdayı çekerken oldukça zorlanacaklar ve ciltte morarmalar oluşacaktır.
  • İşlem öncesi bölgenin temiz ve kuru olması işinizi kolaylaştırıp acı hissini azaltacaktır.
  • Ağdayı sürerken tüylerin çıkış yönüne doğru sürmek çok önemlidir. Diğer türlüsü kılların gelmesin olanak tanımayacaktır.
  • Ağdayı yavaş çekmek canınızı inanılmaz derecede acıtacak olan büyük bir hatadır. Aynı zamanda bu şekilde tüylerde yerinde kalacaktır. Tüylerin çıkış yönünün tersine ve hızlıca tek hareketle çekmeniz gerekir.
Genital Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır?
Genital Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır?

Genital Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır?

İstenmeyen tüylerin olduğu en hassas ve kişilerin kendi kendilerine yapmaktan korktuğu bir kısım olan genital bölge ağdası için bazı incelikler bilinmelidir. Ağda yapmanın en kolay yolu uygulama yapılacak bölgenin tüy ve cilt tipine göre bir yaklaşım sergilemektir.

Genital bölgeye ağda nasıl yapılır konusu herkesin merak ettiği ama çoğunlukla sormaya çekinilen bir sorudur. İlk etapta bilinmelidir ki bu işlem genel olarak hijyenik Bu işlemin en birincil kuralı sterilizasyona uygun şartlarda yapılmasıdır. Hele ki söz konusu genital bölge olunca hijyene çok daha fazla dikkat edilmelidir.

Özel bölgeye uygulama yapılırken işi kolaylaştırmak için bir spatula yardımıyla ağdayı sürebilirsiniz. Aynı zamanda ince bir katman halinde sürülmesi çekilirken büyük kolaylık sağlayacaktır.

Genital bölgeye ağda nasıl yapılır konusu sormaktan çekinilen bir soru olsa da püf noktaları bilinirse büyük bir pratiklik kazandıracaktır. Bölgenin gergin tutularak temizlenmesi bu işin püf noktasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap