Abad İsminin Anlamı

Abad İsmi

Abad İsminin Anlamı, genellikle erkek çocukları için tercih edilen Farsça kökenli bir isimdir. Anne ve babalar çocuklarına bu ismi koymadan önce Abad isminin anlamı konusunda araştırmalar yapmaktadır. ‘’ Şen ve Bayındır ‘’ anlamlarının yanı sıra ‘’ sonsuz gelecek zamanlar ‘’ anlamıyla da kullanılmaktadır. Çocuklara koyulan isimler bir ömür onları temsil edeceğinden dolayı okunuşu kolay ve güzel anlamlı isimlerin tercih edilmesi uygun olacaktır.

Arapça ve Farsça kökenli olan Abad ismi özellikle son dönemlerde birçok kişi tarafından sıkça tercih edilen isimler arasında yer almaktadır. Ebeveynler çocukları için genellikle Kur’ an da geçen isimleri tercih etmektedir. Bu nedenle birçok kişi tarafından Abad ismi Kur’ an da geçiyor mu sorusu sıkça sorulmaktadır. Kur’ an da geçmemesi bu ismin çocuklar için uygun olmayacağı ve koyulmayacağı anlamına gelmemektedir. Güzel anlamlara sahip okunuşu kolay birçok isim bulunmaktadır.

Türkiye de Abad isimli sadece 11 kişi bulunmaktadır. Birçok kişi tarafından bilinmeyen ve çok fazla kullanılmayan Abad ismi son zamanlarda giderek yaygınlaşmaktadır. Birçok ünlü çocukları için bu ismi tercih etmektedir. Bunun yanı sıra Abad isimli ünlüler de bulunmaktadır. TDK’ ye göre ‘’Dünya’’ anlamının yanı sıra ‘’ neşeli olmak ve mutlu olmak ‘’ anlamlarıyla da kullanılmaktadır.

Anne ve babalar çocukları için tercih ettikleri isimlerin kişilik analizleri konusunda da araştırmalar yapmaktadır. Bu nedenle Abad ismi kişilik analizi şu şekildedir; bütün duyguları bir arada yaşarlar. Duygularını dışarıya yansıtırlar. İş hayatlarında verdikleri mantıklı kararlar sayesinde başarı da onlarla birliktedir. Her zaman mantık çerçevesinde hareket ederler. Mantıklı düşünceleri ve tavırları bulundukları ortamlarda birçok kişinin dikkatini çeker. Başkalarının fikirlerinden çok çabuk etkilenen kişilerdir. Dış görünüşüne önem veren bakımlı kişiler olması sebebi ile birçok kişinin dikkatini çekerler. Sanatsal yönleri gelişmiş birçok alanda yeteneklerini kanıtlamış her konuda başarıya sahip kişilerdir.

Çağrışımlarına göre Abad isminin harf analizi de birçok kişinin dikkatini çeken önemli konular arasında yer almaktadır. Çağrışımlarına göre A; atılgan ve enerjik bir yapıda olmalarını temsil eder. Pozitif enerjileri ve hırslı olmaları sebebi ile başarı her zaman onlarla birliktedir. B; hisleri kuvvetlidir. Karşılarındaki kişiler hakkında yaptıkları analizlerde asla yanılmazlar. A; enerjik olmaları bulundukları ortamlarda dikkat çeken en önemli özellikleri arasında yer almaktadır. D; hırslı ve çalışkan kişilerdir. Bu nedenle iş yaşantılarında her zaman önemli başarılara imza atmış kişilerdir.

Bebek sahibi olacak kişiler bu haberi alır almaz güzel bir isim arayışına girmektedir. Bu nedenle birçok kişi Abad ismini koymak caiz mi sorusunu araştırmaktadır. Abad Kur’ an da geçmemesine rağmen koyulmasında herhangi bir sakıncalı durum olmayan bir isimdir. Anne ve babalar çocukları için genellikle Kur’ an da geçen isimleri tercih etmektedir. Kur’ an da geçmeyen fakat telaffuzu kolay güzel anlamlara sahip birçok isim bulunmaktadır.

Her isimde olduğu gibi Abad ismine benzeyen isimler de bulunmaktadır. Abbas, Abdi, Abdu, Abdullah, Abdülaziz, Abdulbaki, Abdurrahman, Abuzer, Adil, Azad, Ahmed, Abdüssamed, Abidin, Abdülhamit, Abdülkerim, Abid gibi isimler ile benzerlik göstermektedir. Yalın olması sebebi ile birçok isimle birleştirilerek de kullanılmaktadır.

Güzel anlamlarının yanı sıra Abad isimli kişilerin fiziksel özellikleri de dikkat çekmektedir. Düzgün görümlü ve bakımlı kişilerdir. Genellikle uzun boylu, dolgun yüz hatlarına sahip kişilerdir. Kalın ve etkileyici ses tonları ile topluluk önünde yaptıkları konuşmalarda birçok kişinin dikkatini çekmeyi başarırlar. Uyumlu yüz hatları ile güzel bir görünüme sahip etkileyici kişilerdir.

abad-isminin-anlami-14269
Abad İsminin Anlamı

Abad isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Şen, bayındır
  • 2 – (Ar.) Sonsuz gelecek zamanlar.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Abad ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Abad ismini kullanan 11 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Abad ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Abad ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Abad ismini kullanan bulunmamaktadır.

Abad isminin Türkiye sıralaması

Abad en çok kullanılan 9780. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 5053. isimdir.

Abad ismini kullananların sayısı, son bir yılda 3 kişi artmıştır.

Abad isminin Harf Analizi

Kişiye Abad ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

Abad İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Abad ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Abad isminin anlamını gözden geçirin!

Abad İsminin Numerolojisi

Abad isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
B: iki
A: bir
D: beş
TOPLAM: 9

Abad ismini taşıyan bazı ünlüler:

  1. Abad Fernández: İspanyol futbolcu. Orta saha pozisyonunda oynamış ve Sporting Gijón takımının formasını giymiştir.
  2. Abad Santos: Filipinli bir hukukçu ve hakim olan Jose Abad Santos. II. Dünya Savaşı sırasında Japon işgali sırasında Filipinler’in Baş Yargıcı olarak görev yapmıştır.
  3. Abad Aref: Bolivyalı bir politikacı ve devlet adamıdır. 1984-1985 yılları arasında Bolivya Devlet Başkanı olarak görev yapmıştır.
64155