8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları Kadınlar, hayatımızın asla vazgeçilmezleri olmuşlardır. Pek çok role bürünen pek çok kadın yaşam boyunca görünmez kahraman olarak anılmışlardır. Anne, eş, arkadaş ve iş insanı olan tüm kadınların hayatımızdaki neşe için katkısı çok büyüktür. Bu nedenle dünya üzerindeki kadınlara adanmış özel bir gün bulunmaktadır.

Bu yazıda ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kadınlar Günü Mesajları Kadın Hakları Feminizm Eşitlik hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Diğer özel günler arasında bambaşka bir gün olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm başaramaz denilen kadınların kendini başarmış şekilde tekrar dünyaya göstermesi için özel bir gündür. Bugün de tüm kadınlar desteklenmeli ve onların hiçbir başarı elde edemeyeceğini düşünenlere inat tüm kadınlara güzel mesajlar yollanmalıdır.

Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlara elbette güzel mesajlar göndermek gerekmektedir. Ancak bu gibi durumlarda akıllara güzel sözler gelmeyebilir. Neyse ki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları bir hayli fazladır ve herhangi bir tanesini seçip tüm hikayesi zorlu veya kolay olan kadınlara gönderilmelidir. Ayrıca bu sözleri birçok platformda da paylaşabilmeniz mümkündür. Kadınların doğuştan bir mücadelesi bulunmaktadır ve bu mücadelede onlar yalnız bırakılmamalıdır.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları

Editörün Seçimi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları

 1. Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun! Gücü, sevgisi ve güzellikleriyle dünyayı aydınlatan tüm kadınların yanındayız.
 2. Kadınlar, dünyayı daha güzel ve anlamlı kılan güçlü varlıklardır. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.
 3. Dünyayı sevgi ve hoşgörüyle kuşatan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!
 4. Sevgi dolu yürekleri ve güçlü ruhlarıyla her günün kahramanı olan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.
 5. Tüm kadınlarımızın, cesareti ve azmiyle ışık saçtığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!
 6. Kadınlar, güzelliklerini dünyaya armağan eden en değerli varlıklardır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü sevgiyle kutluyorum.
 7. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınların eşitlik, özgürlük ve adalet için verdiği mücadelenin kutlandığı özel bir gündür.
 8. Tüm kadınlarımıza, sevgi dolu yürekleriyle dünyayı aydınlatmaları için teşekkür ediyor ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.
 9. Dünya Kadınlar Günü, kadınların haklarının güçlendirildiği, eşitlik ve adaletin sağlandığı güzel bir dünya umuduyla kutlanır.
 10. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm kadınların değerini hatırlayarak, kadın hakları için mücadele etmeye devam ettiğimiz anlamlı bir gündür.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınların güçlü ve değerli varlıklar olduğunu hatırladığımız, eşitlik ve adalet için mücadeleye devam ettiğimiz anlamlı bir gündür. Bu özel günde, sevgi ve saygıyla tüm kadınları onurlandırabilir ve hakları için duyarlılığımızı gösterebiliriz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları

 •  Baş tacı kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.
 • Can dostum biricik arkadaşım 8 Mart Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun.
 • Güneş yüzlü annem, ellerinden öperim. Kadınlar günün kutlu olsun.
 • Acıyla yoğrulan, sabırla bilenen kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.
 • Hakkı ödenemeyecek olan kadınların 8 Mart kadınlar günü kutlu olsun.
 • Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabır için çok teşekkürler kadınlar günün kutlu olsun.
 • Mesafeler uzak olsa da, yüreğim hep senin canim. Kadınlar günün kutlu olsun.
 • Emek veren, acı çeken, özlem duyan, hakkını savunan tüm kadınlar 8 Mart Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

Ateş karşısında bozulmayan altın, altın karşısında bozulmayan kadın; kadınlar günün kutlu olsun.

Ne yaparsak yapalım haklarını ödeyemeyiz. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, Kadınlar Gününü kutluyoruz.

Bir bakışın kudreti bin lisanda yoktur. Bir bakış bazen şifa bazen zehirli oktur. Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.

Her kadın bir çiçektir. Bu özel günlerinde onlara bir çiçek hediye edelim. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Canım arkadaşım, sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum.. Kadınlar günün kutlu olsun.

Her şeye değer senin sonsuz sevgin. Seni çok arıyorum. Çok özledim. Kadınlar günün kutlu olsun biricik meleğim.

Sen o kadar bir şey söylemeden gidersin ki; üstüne milyonlarca bir şey söylenir. Kadınlar günün kutlu olsun.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.

Rüyalarımın kadınına: Hayatımda olduğun için teşekkürler. Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun bir tanem.

Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Güneş kadar sıcak, kar tanesi kadar berrak, yağmur kadar saf ve temiz bir ömür dileğiyle. Kadınlar Günün Kutlu Olsun.

Kadınlar olmasaydı dünyadaki hiçbir şeyin önemi kalmazdı. En kıymetli varlık olan kadınların dünya kadınlar günü kutlu olsun.

Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Gününü kutluyorum.

Kadınlar olmasaydı dünyadaki hiçbir şeyin önemi kalmazdı. En kıymetli varlık olan kadınların dünya kadınlar günü kutlu olsun.

Benim için her şeye katlanan, her zaman yanımda olan, değeri paha biçilemeyen dünyanın en güzel kadınına; Kadınlar günün kutlu olsun!

Kısa bir mesaj olmalı bu. Sana binlerce öpücük ve sevgi yolluyorum buradan. Bil ki unutulmadın. Kadınlar günün kutlu olsun!

Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.

Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın. Annemsin. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün Kutlu Olsun. Seni çok seviyorum.

Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.

Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili anneciğim.

Kadınlar mimozalar gibidir. Narin görünürler ama güçlüdürler. Güçlü görünürler ama aynı zamanda narindirler. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Aşkım seni çok seviyorum! Belki sevgimi her zaman gösteremiyor olabilirim ama sen bunu daima biliyorsun. Kadınlar günün kutlu olsun sevgilim.

Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslendiğimde ya acım dinmiyor ya da sevgim coşuyor. Kadınlar günün kutlu olsun.

Her zaman ne istediğini bilen, erkeğinin ardında ona destek veren, çocuklarının başında koruyup kollayan kadınlar. Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun.

Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun.

Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Kadınlar günün kutlu olsun.

Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

Eğer yanınızda olsaydım size sımsıkı sarılır, yaşam boyu gözlerinizdeki ışıltının devam etmesini, huzurlu bir hayat sürmenizi dilerdim. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Dostum, arkadaşım, sırdaşım! Bir gün, umarım bana gösterdiğin sevgi ve sabrı sana gösterebilme şansım olur. Seni çok seviyorum! Kadınlar günün kutlu olsun.

Sen hayatımın kutup yıldızı oldun, nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum, seni seviyorum! Kadınlar gününü en içten dileklerimle kutlarım.

Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum. Çünkü aslında, senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum. Kadınlar günün kutlu olsun Anneciğim.

Bu sabah mavi bulutları avucuna, mutlulukları gönlüne, sevgimi usulca kalbine bırakıyorum. Güneş her zaman senin için doğsun, en güzel günler seninle olsun. Kadınlar günün kutlu olsun.

Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır. 8 Mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.

Dünyada birçok insan vardır. Kimi mutlu, kimi mutsuz. Kimi gülüyor, kimi ağlıyor. Ama tüm güzelliklere ve mutluluklara layık biri var; O’da şu anda bu mesajı okuyor. Kadınlar Günün Kutlu Olsun!

Kadın, doğası gereği zayıftır; ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği kişinin boş çıkmasıdır. Hiçbir kadının hayali boşa çıkmasın. Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun.

Onlardan olduğumuz ve yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada, kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır.

Müminler için en güzel örnek Sevgili Peygamberimizdir. O, hanımlara karşı daima sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayış göstermiş, bırakın dövmeyi; hanımlara karşı hiçbir zaman kaba davranmamış; hep güler yüzlü olmuştur. Dolayısıyla Peygamberimizin hanımlara karşı gösterdiği bu tavır, hepimiz için örnek olmalıdır. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum.