30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri

30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri Türk Ulusu bugünlerine kolay gelmedi. Vatanımızın dünyanın odak noktasında stratejik bir bölgede yer alması ve güzel toprakları, her ülkede buraya sahip olma istediğini doğurdu. Hal böyle olunca her karış toprağı bir düşman ülke tarafından işgal edildi. Türk halkının bağımsızlığı elinden almak kabul edilir bir şey değildi. Halkının bu yapısını bilen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk bu gidişatı, Samsun’da başlattığı Milli Mücadeleyi 30 Ağustos 1922’de düşman askerlerini İzmir’de denize dökerek şanlı bir şekilde sonlandırmıştır.

Türk halkı kaybettiği umudunu yeniden kazanmış ve Büyük Taarruz ile vatanını düşman işgalinden kurtarmıştır. Bu büyük zafer her yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı olarak tüm yurttaşlarımız tarafından ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlarımız tarafından büyük bir coşku ile kutlanmaktadır. Tarihimizde bu gibi özel günler tarihimizin şanlı destanları ile doludur.

Bu gibi günler vatanseverliğimizin daha da artarak büyüdüğü günler olup örneğin 30 Ağustos Zafer Bayramı sözleri gibi günün anlam ve büyüklüğünü anlatan sözler bizleri daha da coşkulandırır. Birbirimizle paylaştığımız bu tür sözler ve paylaşımlar milli duygularımızı daha da artırır. Kolay kazanılmamış bir vatana sahip olmak her ulusa özgü değildir.

30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri
30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri

İşte Editörün Seçimi Benzersiz 30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri

 1. “30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun! Bu zafer, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük aşkının simgesidir.”
 2. “30 Ağustos’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan zaferi gururla anıyoruz.”
 3. “30 Ağustos, Türk milletinin tarihi şan ve şerefini yeniden hatırladığımız, bağımsızlık mücadelesinin simgesidir.”
 4. “30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde kazandığı büyük bir zaferdir.”
 5. “Bu önemli günde, 30 Ağustos Zaferi’nin Türk milletinin azmi ve kahramanlığı ile kazanıldığını bir kez daha hatırlıyoruz.”
 6. “30 Ağustos, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin en parlak zaferlerinden biridir.”
 7. “30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk milletinin vatan sevgisi ve inancının zaferi olarak kalbimizde yaşıyor.”
 8. “30 Ağustos, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman ordumuzun zafer günüdür.”
 9. “30 Ağustos, Türk milletinin tarih sahnesindeki onurlu duruşunun ve zaferlerinin anıldığı özel bir gündür.”
 10. “30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Türk milletinin azim ve kararlılığı ile elde ettiği zaferi gururla kutluyoruz.”

30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından biridir. Bu anlamlı günü, milli birlik ve beraberlik içinde, şanlı zaferimizi coşkuyla kutlayarak, Türk milletinin geleceğe olan güvenini pekiştirebiliriz. Zaferimizi kutlamak, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerine olan vefamızı göstermek ve bu büyük mirasa sahip çıkmak için önemli bir fırsattır.

30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri

 • Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. Atatürk
 • Bazı zaferler sonsuza dek kutlanır. Zafer Bayramı kutlu olsun.
 • Zafer bayramımızın 98. Yılı Türk milletine hayırlı olsun.
 • Büyük zaferler yalnızca büyük milletler tarafından kazanılabilir.
 • 98 yıldır gurur kaynağımız olan Zafer Bayramımız kutlu olsun.
 • Tarih boyunca destanlar yazan aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.
 • 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu, Türk’ün asker ve bilgi orduları muzaffer olsun.
 • Geçmişi şanlı zaferlerle dolu olan büyük Türk Milleti’nin Zafer Bayramı kutlu olsun.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Zafer Bayramınız kutlu olsun.

Türk bayrağına şeref, vatan toprağına namus kabul edenlerin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Türk tarihi zaferlerle doludur. Ama 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı Türk ulusunun yeniden dirilişidir. Zafer Bayramınız kutlu olsun.

Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Hayatı millet tehlikeye maruz kalmayınca harp bir cinayettir. Atatürk

Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı; Büyük Taarruz Zaferinin 98. yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz.

30 Ağustos zaferi tarih arasında bir millet tarafından tamamen benimsenen bir fikrin ne kadar kadir ve ne kadar muhyi bir kuvvet olduğunun en güzel misali olarak kalacaktır.

Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi’nin 98. yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

30 Ağustos’un Türkiye’nin geleceği için binlerce şehidin milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zaferdir.

Türkiye orduları bir devir kapatmıştır. Şimdi mazlum ve tutsak devletler ve uluslar artık vazgeçilmez bir reçeteye sahiptirler. Mustafa kemal’in utkusu dünya için özgürlük ve bağımsızlık sancağıdır. Mamatha Ghandi

Tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren Kurtuluş Savaşı Türk milletinin ordusu ile birlikte yüce Atatürk’ün önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır.

Ay yıldızlı bayrağımızı özgürce dalgalandıran bu bayrağın altında özgürce yaşamamıza olanak sağlayan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizden Allah razı olsun mekanları cennet ruhları şâd olsun.

Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları şehitlerimizi saygı ile anıyor tüm Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kazanılan ziyaretinde Kurtuluş Savaşımızın başarıya ulaşmasında en önemli etken olan bu Büyük Zafer’in ardında milletimizin istiklal hürriyet aşkı kahraman ordumuzun cesaret fedakarlığı vardır.

Türk Milleti yaşamış bağımsızlığı ettik bağımsız var olmalarının yegane koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır yaşayamaz yaşamayacaktır.

Herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanın bağımsızlığı için savaşıp can veren bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun. Hepsinden Allah razı olsun. Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos zaferinin yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.

Dönemin şartları içerisinde askeri kuvvetlerimizden kat kat üstün bir ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Savaşı ile milletimiz; birlik beraberliğinden hürriyet ve istiklalinden en zor koşullarda dahi vazgeçmeyeceğini adeta Tüm dünyaya haykırmıştır.

Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz. Büyük Taarruz Zaferi’nin yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünlere gelmesinde en Büyük paya sahip olan Ulu Önder Atatürk’ü tüm şehitlerimizi minnetle saygıyla anıyoruz.

Kahraman atalarımızdan aldığımız güçle büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir şekilde ilerlemek ve ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmak için birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışacağız.

Herkesin 30 Ağustos zafer bayramı kutlu. Başta M. Kemal Atatürk olmak üzere vatanın bağımsızlığı için savaşıp can veren bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun. Hepsinden Allah razı olsun.

Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü kutluyoruz. Büyük Taarruz Zaferi’nin 98. yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünlere gelmesinde en büyük paya sahip olan Ulu Önder Atatürk’ü tüm şehitlerimizi minnetle ve saygıyla anıyoruz.

Zaferlerinin vasıtası yalnız kılıçtan ibaret kalan bir millet bir gün girdiği yerden kovulur rezil edilir Sefil ziyaretinde perişan Olur. Öyle milletlerin sefaleti perişanlığı o kadar büyük ziyaretinde acı olur ki esir ziyaretinde mahkûm Kendi memleketinde safra kalabilir.

Ulusumuzun birlik ve beraberlik ruhunu tüm dünyaya gösterdiği Milli Mücadele sürecinin en büyük adımı Büyük Taarruz Zaferinin 98. yılını kutluyor başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz.

Dönemin şartları içerisinde askeri kuvvetlerimizden kat kat üstün bir ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Savaşı ile milletimiz; birlik ve beraberliğinden hürriyet ve istiklalinden en zor koşullarda dahi vazgeçmeyeceğini adeta tüm dünyaya haykırmıştır.

30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor bu topraklarda ay yıldızlı bayrağımız altında özgürce yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi hürmet minnet ve şükranla anıyorum.

Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı olan Büyük Taarruz Zaferinin 98. yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk yüce ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutlar vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir coşkuyla kutlayacağımız 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyor halkımızın bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

30 Ağustos 1922 zaferi tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında yalnızca bizim değil; tüm ezilmiş ulusların hatta tüm insanlığın özgürlüğe kurtuluşa başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır.

Ne biz ne de her kıtada yaşamakta olan tutsak ve mazlum ulusları bundan sonra tutamayacaksınız. Mustafa Kemal ve Türkler ki kendileri için hazırlanan tabutu yayılmacıların başına geçirmişlerdir. Şimdi Dünyada başlarına tabutlar geçirilecek başkaları da benzer sonuçlara hazırlanmalıdırlar. M. Ali Cinnah

Milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi ve hürriyet aşkı dün olduğu gibi bugün de Mehmetçiğimizin kahramanlık ve cesaretinde vücut bulmaktadır. Cumhuriyetimizin temellerinde yer alan bu yüksek ruh ve şuur her an her saniye canlı kalacak yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir

30 Ağustos 1922’de kazanılan Büyük Zafer şanlı milletimizin eşsiz destanlarından biri olarak tarihteki yerini almıştır. Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kazanılan ve Kurtuluş Savaşımızın başarıya ulaşmasında en önemli etken olan bu Büyük Zafer’in ardında milletimizin istiklal ve hürriyet aşkı; kahraman ordumuzun cesaret ve fedakârlığı vardır.

Gençler! Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz eğitimle bilgi ile insanlıkta üstünlüğün yurt sevgisinin düşünce özgürlüğünün en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni kuşak! Cumhuriyeti biz kurduk O’nu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz. Mustafa Kemal Atatürk

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Türk Milleti ve ordusuyla gerçekleştirilen Büyük Taarruz aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı zaferdir. Bugün bağımsız bir devlet çatısı altında yaşayanlar olarak hepimiz bu zafere ve bu zaferi bize armağan edenlere çok şey borçluyuz. Bağımsızlığımızı ve bir devlet olmamızı sağlayan 30 Ağustos Zafer’ini bize armağan eden Ulu Önder Atatürk’e silah arkadaşlarına Kahraman Ordumuza şükranlarımızı sunuyor.

Gençler! Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz eğitimle bilgi ile insanlıkta üstünlüğün yurt sevgisinin düşünce özgürlüğünün en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni kuşak! Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz.

20 yorum

Bayramın en güzel mesajları burada, eline sağlık.

Milli duygularım kabardı, sağ olun.

Zaferin ruhunu hissettirdiniz bana, çok teşekkürler!

İçten ve samimi, bayramın en güzel mesajları.

Tarihimize saygı duruşu gibi, tebrikler!

Zaferin anlamını en güzel şekilde yansıtmışsınız.

Milli bayramımızın coşkusunu en güzel şekilde ifade etmişsiniz, bravo!

Her kelimesi özenle seçilmiş, tebrikler!

Zaferin tadını çıkarırken okumak isteyeceğiniz bir yazı.

Harika bir yazı, her satırı ayrı bir coşku.

Okurken tüylerim diken diken oldu, ne güzel bir içerik.

Böyle güzel bir içerikle bayram coşkusu katlandı.

Bu sözlerle 30 Ağustos’u her zaman hatırlayacağım.

Bu içeriği herkese göstermek istiyorum, çok güzel.

Böyle güzel bir içerikle bayram daha da anlamlı oldu.

Herkesin okuması gereken bir içerik, teşekkürler!

İbrahim  -  Mart 1, 2023 / 1:45 am

Bu yazıyı her 30 Ağustos’ta okumalı, çok anlamlı.

Okurken gurur duydum, teşekkür ederim.

Vatan sevgisini en güzel anlatan yazı burada.

Bu yazıya bayıldım, tam da aradığım şey.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap