30 Ağustos Zafer Bayramı En Güzel Sözleri

30 Ağustos Zafer Bayramı En Güzel Sözleri Barışçıl yapısı ile Türkler Orta Asya’da başlayan tarihini Malazgirt ile Anadolu’ya oradan da Avrupa kıtasına kadar büyütmüştür. Her fethettiği toprakta Türklüğün cesareti, adaleti ve barışçıl yapısı ile yüzyıllarca hüküm sürmüştür.

Bu makalede ve 30 Ağustos Zafer Bayramı En Güzel Sözler Zafer Bayramı Sözleri 30 Ağustos Sözleri 5 hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Dünya tarihinde Türkler her daim olmuştur. Dostları kadar düşmanları çok olan bir ulustur. Düşmanının artması zamanla zayıflamasına ve küçülmesine neden olmuştur. Başka bir devletin bağımsızlığını kabul etmeyen yapısı onu daha da güçlü tutmaktadır. Vatanın düşman kuvvetleri tarafından işgal edilmesi yok olmaya yaklaşmış bir ülke için, bir önder sayesinde yeniden ayağa kalkması ve mücadele etmesi tam anlamıyla bir destandır. Dünya üzerinde vatanına bu derece bağlı bir ulus bulunmamaktadır. Bizler için vatan toprağı namusumuz ve şerefimizle eşdeğerdir.

Ulu Önder Atatürk, zamanında yedi kıtaya hüküm süren bir ulusun çocuklarını vatanını savunma da ayağa kaldırması zor olmamıştır. Esareti kabul etmeyen bir ulus elindeki imkanlarla bu vatanı savunmuş, düşman işgalinde temizlemiş ve bizlere armağan etmiştir.

30 Ağustos şanlı tarihimizde özel günler dendiğinde ilk aklan gelen gündür. Bugün Türklüğün yeniden doğduğu gündür. Bu vatan kolay kazanılmamıştır. Atatürk, silah arkadaşları ve inanan Türk Ulusu ile düşmanı vatandan atılmış ve kazanılan bu büyük zafer 30 Ağustos Zafer Bayramı ile bizlere bu vatan armağan ve emanet edilmiştir.  

30 Ağustos Zafer Bayramı En Güzel Sözleri
30 Ağustos Zafer Bayramı En Güzel Sözleri

Editörün Seçimi ile 30 Ağustos Zafer Bayramı En Güzel Sözleri

 1. “30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun! Türk milletinin eşsiz kahramanlık destanının ve bağımsızlık ateşinin anlamı her geçen gün daha da büyüyor.”
 2. “30 Ağustos’ta, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazılan destanı yürekten kutluyoruz. Bu zafer, Türk milletinin vatanına olan sonsuz bağlılığının simgesidir.”
 3. “30 Ağustos’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazılan destan, Türk milletinin kararlılıkla vatanı için mücadele ettiğinin en güzel kanıtıdır.”
 4. “30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk milletinin bağımsızlık sevdasının, azminin ve vatan aşkının destansı bir kutlamasıdır.”
 5. “30 Ağustos’ta kazanılan zafer, Türk milletinin tarih sahnesindeki en parlak sayfalardan biridir ve bizlere milli birlik ve beraberliğin gücünü hatırlatır.”
 6. “30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk milletinin vatanseverlik duygularının en üst seviyede yaşandığı, gurur ve coşkunun bir arada olduğu bir gündür.”
 7. “30 Ağustos’ta Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde tüm engelleri aşarak, vatan topraklarını sonsuza kadar özgür kılmanın onurunu yaşamıştır.”
 8. “30 Ağustos, Türk milletinin tarih sahnesindeki kahramanlık destanlarının en muhteşemini yazdığı gündür. Bu zaferi unutmamak ve onunla gurur duymak boynumuzun borcudur.”
 9. “30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk milletinin gösterdiği büyük kahramanlıkla düşmanlara gözdağı verdiği, vatanı için sarsılmaz bir azimle mücadele ettiği bir gündür.”
 10. “30 Ağustos’ta kazanılan zafer, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük aşkının sonsuz bir ifadesidir. Bu büyük zaferin ışığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini güçlendirmeye devam edecektir.”

30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk milletinin vatanına olan sevgi ve bağlılığının en güzel ifadesidir. Bu özel günde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman ordumuzun destansı mücadelesini anarak, milli birlik ve beraberlik içinde Türkiye Cumhuriyeti’nin değerini ve mirasını daha da yüceltebiliriz.

30 Ağustos Zafer Bayramı En Güzel Sözleri

 • Önce o inandı. Sonra bir millet inandı. Zafer işte o zaman kazanıldı. Tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.
 • 98 yıldır gurur kaynağımız olan Zafer Bayramımız kutlu olsun.
 • Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin sınırı yoktur. İşte parola budur.
 • Tarihi zaferlerle dolu milletimizin zafer bayramım kutlu olsun.
 •  Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklal timsali olmuş bir milletiz.
 • Büyük zaferler yalnızca büyük milletler tarafından kazanılabilir.
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.
 • 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu, Türk’ün asker ve bilgi orduları muzaffer olsun.

Tarih boyunca destanlar yazan aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Geçmişi şanlı zaferlerle dolu olan büyük Türk Milleti’nin Zafer Bayramı kutlu olsun.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Zafer Bayramınız kutlu olsun.

Sen ki çelik mavisi gözlerinle unutulmayacak bir paşasın. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Biz büyük bir devrim yaptık. Bu güzel memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük. 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun.

Türk bayrağına şeref, vatan toprağına namus kabul edenlerin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Türk tarihi zaferlerle doludur. Ama 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı Türk ulusunun yeniden dirilişidir. Zafer Bayramınız kutlu olsun.

Önce o inandı. Sonra bir millet inandı. Zafer işte o zaman kazanıldı. Tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

30 Ağustos zaferi tarih arasında bir millet tarafından tamamen benimsenen bir fikrin ne kadar kadir ve ne kadar muhyi bir kuvvet olduğunun en güzel misali olarak kalacaktır.

Zafer elbette başaracağım diyenin ve başaracağına inananlarındır. Bu güzel memleketimizde zaferi hak eden Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Ordularımızın kazandığı zafer sizin ve sizin ordularınızın zaferi için yalnız zemin hazırladı. Gerçek zaferi siz kazanacak devam edecek ve mutlaka başarılı olacaksınız. 30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun.

Tüm dünyaya birlik ve beraberlik dersinin verildiği milli mücadele ruhunu yaşatan Zafer Bayramımızı aynı his ve duygularla kutlamak temennisiyle 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Cumhuriyetimizin kurucusu Aziz Atatürk’ü silah ve dava arkadaşlarını Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını aziz şehitlerimizi gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı; büyük taarruz zaferinin yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz.

Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları şehitlerimizi saygı ile anıyor tüm Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

30 Ağustos’un Türkiye’nin geleceği için binlerce şehidin milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zaferdir.

Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi’nin 94. yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Türkiye orduları bir devir kapatmıştır. Şimdi mazlum ve tutsak devletler ve uluslar artık vazgeçilmez bir reçeteye sahiptirler. Mustafa kemal’in utkusu dünya için özgürlük ve bağımsızlık sancağıdır. Mahatma Ghandi

 • Herkesin 30 Ağustos zafer bayramı kutlu. Başta M. Kemal Atatürk olmak üzere vatanın bağımsızlığı için savaşıp can veren bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun. Hepsinden Allah razı olsun.
 • Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos zaferinin yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Yaşasın Türkiye
 • Milli Kurtuluş Savaşı’mızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 94’üncü yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutlamak dileğiyle.
 • Kahraman atalarımızdan aldığımız güçle büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir şekilde ilerlemek ve ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmak için birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışacağız.
 • 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor bu topraklarda ay yıldızlı bayrağımız altında özgürce yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi hürmet minnet ve şükranla anıyorum.
 • 30 Ağustos 1922 zaferi tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında yalnızca bizim değil; tüm ezilmiş ulusların hatta tüm insanlığın özgürlüğe kurtuluşa başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır.
 • Bu zafer Türk milletini yok etmeye çalışan işgal güçlerinin haksızlıklarına yoksulluğa ve tüm olumsuzluklara karşı aziz milletimizin Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm dünyaya Türk milleti bağımsızdır ve bağımsız kalacaktır ay yıldızlı bayrağımız milletimiz var oldukça gökyüzünde dalgalanacaktır diye haykırdığı aziz milletimizin şanlı zaferidir.
 • Bu zaferle Türkiye Cumhuriyetinin temeli sağlamlaştırılmış ve ebedi hayatı bu zaferle şeref tacını giymiştir. Yine çok iyi bilinmelidir ki dünya var oldukça Türk milleti varlığından birliğinden dirliğinden ve bağımsızlığından asla taviz vermeyecektir şanlı ay yıldızlı bayrağımız bağımsızlığımızın timsali olarak göklerde dalgalanacaktır.
 • Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz.

Formun Üstü

Formun Altı