30 Ağustos Zafer Bayramı Bayram Mesajları

30 Ağustos Zafer Bayramı Bayram Mesajları Zafer BayramıTürk Ulusu’ nun 30 Ağustos 1922’deDumlupınar’da Büyük Taarruz adıyla kazandığı zaferin anıldığı gündür. Kendisine Başkomutanlık unvanı verilen Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde düşmanın yurttan atılması ile sonuçlanan Büyük Taarruz Türk Ulus için önemli bir yere sahiptir.

Zorlu büyük bir mücadele ile düşmanların İzmir’de denize dökülmesi olarak tabir edilmesi ile sonuçlanmıştır. Kurtuluş Savaşı’nın kazanılması ve cumhuriyetin ilanı ile şanlı tarihimizin büyük başarısı 30 Ağustos Zafer Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Türk ulusu tarihi içinde özel günler sıralamasında en başlarda sayabileceğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı vatanını seven tüm vatandaşların coşku ile kutladığı bir milli bayramdır. Vatanımız hiç kolay kazanılmamış çok büyük kayıplar yaşanmış ama kazanılan destansı zaferler ile yeniden doğmuştur.

Okulların tatilde olduğu döneme denk gelmesi nedeniyle daha çok askeri kutlama yapısında yapılan Zafer Bayramı kutlamamaları Türk Halkı’nın şan ve şerefine uygun coşku ve sevinç ile kutlanmaktadır. 30 Ağustos Zafer Bayramı Bayram mesajları bu haklı gururu anlatır tarzda olup, her Türk vatandaşının vatan sevgisini en iyi şekilde anlatmaktadır.

30 Ağustos Zafer Bayramı Bayram Mesajları
30 Ağustos Zafer Bayramı Bayram Mesajları

Editörün Seçimi 30 Ağustos Zafer Bayramı Bayram Mesajları

 1. “30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk milletinin büyük bir azim ve kararlılıkla kazandığı zaferin gururunu bir kez daha yaşıyoruz. Zafer Bayramımız kutlu olsun!”
 2. “30 Ağustos’ta kazanılan zafer, Türk milletinin vatan sevgisi ve birlik beraberlik ruhunun en güzel örneklerinden biridir. Zafer Bayramımız kutlu olsun!”
 3. “30 Ağustos, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ve bağımsızlığımızın güvence altına alındığı tarihi bir gündür. Zafer Bayramımız kutlu olsun!”
 4. “Türk milletinin, düşmanlara karşı gösterdiği kahramanlık ve fedakarlıkla kazandığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı gururla kutluyoruz.”
 5. “30 Ağustos, Türk milletinin tarihi boyunca gösterdiği en büyük zaferlerden biridir. Bu anlamlı günü kutlayarak şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.”
 6. “30 Ağustos Zafer Bayramı, milletimizin birlik ve beraberlik içinde gösterdiği mücadelenin sembolüdür. Zaferimizi gururla kutluyoruz!”
 7. “Türk milletinin, düşmanlara karşı zaferle sonuçlanan büyük mücadelesini kutlamak için 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı coşkuyla yaşıyoruz.”
 8. “30 Ağustos, Türk milletinin vatanı için gösterdiği kahramanlık ve fedakarlıkla yazdığı bir destandır. Zafer Bayramımız kutlu olsun!”
 9. “30 Ağustos, millet olarak zaferlerle dolu tarihimize olan saygımızı hatırladığımız, milli birlik ve beraberlik ruhumuzu pekiştirdiğimiz anlamlı bir gündür.”
 10. “Türk milletinin gösterdiği büyük kahramanlıkla kazanılan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz.”

30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük aşkının en güzel örneklerinden biridir. Bu özel gün vesilesiyle, tarihimizdeki kahramanlık destanlarını hatırlamak ve millet olarak birlik ve beraberlik içinde geleceğe olan güvenimizi pekiştirmek önemlidir. Zaferimizi rahmetle anarak, Türk milletinin daima güçlü ve birlikte olduğu bir gelecek temenni ediyorum. Zafer Bayramımız kutlu olsun!

30 Ağustos Zafer Bayramı Bayram Mesajları

 • Egemenlik, kayıtsız şartsız ulusundur.
 • Bağımsızlık, uğruna ölmesini bilen toplumların hakkıdır.
 • Bir millete hizmet eden onun efendisi olur.
 • Tarihi zaferlerle dolu milletimizin zafer bayramım kutlu olsun.
 • Büyük ve tarihi olayları ancak büyük milletler yaşayabilir.
 • Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin sınırı yoktur. İşte parola budur.
 • Tarihi zaferlerle dolu milletimizin zafer bayramım kutlu olsun.
 • Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklal timsali olmuş bir milletiz.
 • Bilelim ki, milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlerin avıdır.

Tarih boyunca destanlar yazan aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer bayramı kutlu olsun.

Bazı zaferler sayfalara sığmaz. 30 Ağustos zafer bayramınız kutlu olsun.

Türk bayrağını şeref vatan toprağını namus kabul edenlerin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Gururla! Minnetle! Sonsuz sevgi ve saygı ile! 30 Ağustos zafer bayramınız kutlu olsun.

Tam bağımsızlık denildiği zaman doğal siyasal mali adli askeri kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.

Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz. Mustafa Kemal Atatürk

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı minnet ve rahmetle anıyoruz.

Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Hayatı millet tehlikeye maruz kalmayınca harp bir cinayettir. Mustafa Kemal Atatürk

Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz. Mustafa Kemal Atatürk 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun!

Bu güzel günde Atatürk’ü saygıyla anıyor kahraman şehitlerimizi unutmuyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Büyük Türk milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını ve ülkemizin koruyucusu Ordumuzun Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü yürekten kutlarım.

Milletimiz davranışlarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdiği için başarılı olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk

Bize armağan ettiğin özgürlük ve bağımsızlığı herkese ve her şeye rağmen koruyacağız. Asaletinin gölgesinde ve izindeyiz. Saygı ve minnetle.

30 Ağustos Zafer Bayramı Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyebilenindir.

Hakiki zafer muharebe meydanlarından muvaffak olmak değil asıl zaferdeki muvaffakiyetlerin menabilni kuvvetlendirmek milleti yükseltmektir.

Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise Başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk

Memleketimizi esir etmek isteyen düşmanları behemehal mağlûp edeceğimize dair olan emniyet ve itimadım bir dakika olsun sarsılmamıştır. Mustafa Kemal Atatürk

Bence bir millette şerefin haysiyetin namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin hürriyet ve istiklâline sahip olmasıyla kaimdir.

Anadolu zaferi tarih arasında bir millet tarafından tamamen benimsenen bir fikrin ne kadar kadir ve ne kadar muhyi bir kuvvet olduğunun en güzel misali olarak kalacaktır.

Türk tarihi zaferlerle doludur. Ama 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı, Türk ulusunun yeniden dirilişidir. Zafer Bayramınız kutlu olsun.

Bu mutlu günde, zaferi bize yaşatan Atatürk ve silah arkadaşları ile kahraman Türk Ordusu’na şükran ve minnetlerimizi sunarken, ulusumuza da Zafer Bayramı kutlu olsun.

Tuna Nehrinin serin kıyılarında aldığı abdestin namazını Afrika’nın kızgın çöllerinde eda eden bir milletin çocukları olarak 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutlarım.

Dualar sana Atatürk sevgiler sana saygılar sana. Nur içinde uyu! Allah senden ve askerlerinden razı olsun! Bize senin yolunda yürümeyi nasip eden yüce Allah’a hamdolsun!

Tanrı Dağından Nur Dağına uzanan bu kutsal yolda mübarek kanlarıyla Bedirden Çanakkale’ye kadar iman ve hürriyet aşkıyla yaşayan milletimin Zafer Bayramı kutlu olsun.

Başta devletimizin kurucusu Başkomutanımız Başöğretmenimiz Başbuğumuz M.K. Atatürk olmak üzere bu vatan için çarpışan tüm yiğit Türk evlatlarını saygı ve vefa ile anıyoruz.

Zaferlerle dolu Türk tarihinde bu yıl 98. yıldönümünü kutladığımız 30 Ağustos 1922 Çanakkale’den Sakarya’ya uzanan kahramanlık destanının zaferle taçlandırıldığı tarihtir.

Devletimizin kurucusu Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu topraklar için canını hiçe sayan tüm Kahraman Türk evlatlarını saygı vefa ve dua ile anıyoruz.

Bu vatan sınırlarının cetvelle çizilmeyeceğini dünyaya gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün vatanseverlerimize minnettarız. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı; Büyük Taarruz Zaferinin 98. yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz.

Bu büyük zaferin 98. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz.

Türkiye Orduları bir devir kapatmıştır. Şimdi mazlum ve tutsak devletler ve uluslar artık vazgeçilmez bir reçeteye sahiptirler. Mustafa Kemalin utkusu Dünya için özgürlük ve bağımsızlık sancağıdır.

Türk Neferi kaçmaz kaçmak nedir bilmez. Eğer Türk Neferinin kaçtığını görmüşseniz derhal kabul etmelidir ki onun başında bulunan en büyük kumandan kaçmıştır. Mustafa Kemal Atatürk

Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları şehitlerimizi saygı ile anıyor tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra, kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz. Şanlı 30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun.

30 Ağustos’un Türkiye’nin geleceği için binlerce şehidin, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zaferdir. Bu zaferin ışığı altında nice güzel 30 Ağustos Zafer Bayramlara.

Uçurum kenarında yıkık bir ülke. Türlü düşmanlarla kanlı boğuşmalar. Yıllarca süren savaş ve Anadolu’nun yiğit evlatları. Başta Başbuğumuz M. K. Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımıza saygı vefa ve dua ile.

20 yorum

Böyle şeyler daha çok kişiye ulaşmalı, paylaşıyorum.

Okulda okumak istediğim mesajları buldum, sağ olun!

Her kelimesi dolu dolu, zafer ruhunu yansıtmış.

Bayramın coşkusunu yükselten güzel bir içerik.

30 Ağustos’ta paylaşmak üzere sakladım, teşekkürler!

Vatan sevgisini anlatan güzel sözler bunlar.

Bu mesajlarla bayram coşkusu artıyor.

Bu mesajlarla sosyal medyada paylaşmak istiyorum.

Duygusal ve anlamlı, herkesin okuması gerek.

Milli bayramlarımızın değerini daha çok anladım.

Ailemle paylaştım, herkes çok beğendi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhu bu sözlerde.

Hayrunnisa  -  Kasım 24, 2022 / 11:47 pm

30 Ağustos’un önemini anlamak isteyenlere tavsiye ederim.

İşte tam da 30 Ağustos’ta hissettiğim şeyler.

Zaferin coşkusunu bu sözlerle daha iyi hissediyorum.

30 Ağustos ruhunu hissettiren nadide bir koleksiyon.

Bu sözlerle bayramı daha anlamlı kılabiliriz.

Bu içerikle çocuklarıma Zafer Bayramı’nı anlattım.

Türk milletinin ruhunu bu sözlerde buldum.

Zafer Bayramı’nın anlamını yansıtan harika bir içerik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap