3 Günde 3 Kilo Verdiren Mucizevi Salatalık Diyeti

3 Günde 3 Kilo Verdiren Mucizevi Salatalık Diyeti. Yaz Aylarına girerken, hızlı bir şekilde fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için ideal olan salatalık diyeti ile hayal ettiğiniz vücuda kavuşmak mümkün. Üstelik sadece 3 gün uygulamanız gereken bu diyet sayesinde, aldığınız kalori miktarını azaltarak kilo verebileceksiniz.

Salatalık, yapısı itibari ile %96 oranında su içermektedir. Bu nedenle hem sindirim sistemi, hem de boşaltım sistemi üzerinde oldukça etkilidir. Kabızlığa son vererek, hızlı bir şekilde kilo kaybetmenizi sağlarken, yüksek miktarda su içerdiğinden vücudunuzu susuz bırakmamış olacaksınız.

Kalsiyum, potasyum ve magnezyum gibi değerli minerallere sahip olan salatalık ile sağlığınızı bozmadan, kilo vermek çok kolay. Salatalık diyeti ile ayrıca cildiniz pürüzsüz ve temiz bir görünecektir. Kilo verirken, daha genç ve zinde görünmek isteyenler için mükemmel bir alternatif.

Salatalık Diyeti Nasıl Uygulanır?
3 Günde, 3 Kilo Ver

Salatalık Diyeti Nasıl Uygulanır?

  • BİRİNCİ GÜN

Sabah: Sabah ilk uyandığınızda bir fincan demlenmiş yeşil çay ile güne başlayabilir ya da tercihiniz doğrultusunda limonlu ılık su içebilirsiniz. Ancak bu iki seçenekten birini mutlaka uygulamanız gerekiyor. Ardından 2 adet salatalık ve 2 adet yağsız peynir tüketmelisiniz.

Ara Öğün: 1 adet kivi ve 5 adet çilek ile ara öğün

Öğle: Yeşil yapraklı olması tercih edilen 1 tabak sebze yemeği ve mümkünse kızartılmış ya da fırında kurutulmuş 1 dilim esmer ekmek

Ara Öğün: 1 adet salatalık ve yanında 1 bardak ayran

Akşam: 2 adet salatalık, 1 adet haşlanmış yumurta, 1 avuç kadar tercihinize göre ceviz ya da badem ve sınırsız yeşillik

Ara Öğün: 2 adet salatalık

  • İKİNCİ GÜN

Sabah: 1 fincan sade kahve ya da tercihinize göre 1 fincan demlenmiş yeşil çay, 2 dilim yağsız peynir ve 2 adet salatalık

Ara Öğün: 1 orta boy yeşil elma

Öğle: Yine 1 tabak sebze yemeği mümkünse susuz olmalı ve 1 kase mercimek çorbası

Ara Öğün: 2 adet salatalık

Akşam: Yoğurttan kendiniz yapmak şartıyla 1 kase cacık ve 2 adet yumurtadan yapılmış yağsız bir omlet

Ara Öğün: İçerisinde 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı zencefil karıştırılmış 1 kase yoğurt ve 1 adet salatalık

  • ÜÇÜNCÜ GÜN

Sabah: Yaprak halinde alınmış ve kendinizin demleyeceği 1 fincan yeşil çay ile birlikte 2 adet salatalık

Ara Öğün: 1 bardak yağsız yoğurt ile yapılmış ayran ile 2 adet salatalık

Öğle: İçerisinde 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı zencefil karıştırılmış 1 kase yoğurt karışımımız ve 1 adet orta boy olması tercih edilen yeşil elma

Ara Öğün: 1 avuç tercihinize göre ceviz ya da badem ile 2 adet salatalık

Akşam: 1 tabak yeşil sebze yemeği ile 1 kase yağsız yoğurt

Ara Öğün: 2 adet salatalık

Salatalık Diyeti

Salatalık Diyetinde ki Önemli Noktalar;

Vücudun günlük gereksinim duyduğu protein ve karbonhidrat dengesini bozmamak için salatanın yanında tüketebileceğiniz uygun gıdalarında yer aldığı Salatalık Diyetini, listede yazıldığı şekli ile uygulamanız son derece önemlidir.

Aksi halde vücudunuz, ihtiyaç duyduğu besin değerlerini alamayarak bazı tepkiler oluşturabilir. Bu durum ise sağlığınızın bozulmasına neden olacaktır. Diyeti harfiyen uygulamanız halinde herhangi bir sorun yaşamayacağınız gibi dilerseniz süresini maksimum 1 hafta uygulayacak şekilde uzatabilirsiniz.

Fazla sayıda salatalık içeren bu diyeti, 1 haftadan daha uzun süreli uygulamanız tavsiye edilmemektedir. Salatalık yardımı ile metabolizma hızınız artacak, içerisindeki vitamin ve mineraller ile vücudunuzun sağlıklı bir şekilde ödem atmasına destek olacaktır. Sonuç olarak yazıldığı gibi uygulanması halinde; daha zayıf, daha sağlıklı ve daha parlak cildiniz olacaktır.

88094