29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sözleri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sözleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ülkenin yönetim şekli olarak cumhuriyet ilan edilen tarih 29 Ekim 1923’ten itibaren ülkemizde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Cumhuriyet Bayramı olarak kutlanır. Egemenliğin kayıtsız ve şartsız olarak millete verildiği yönetim sistemi olan cumhuriyet Türk Halkı’nın kahraman yapısına en uygun yönetim şeklidir.

Atatürk’ün Türk Halkına sunduğu bu yönetim sistemi hemen benimsenmiş ve her yıl 29 Ekim’de özel günler içinde en kıymetlisi olarak büyük bir coşku ile kutlanmıştır.

Vatanın kurtuluşu ve tam bağımsızlığını elde etmesi hiç kolay olmamıştır. Geçen bu süre zarfında yaşananlar Türk Halkı için zor dönemlerdi. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Türk Halkını, onlara önderlik ederek bu zor günlerden kurtarmış ve özgür Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuşlardır.

Kazanılan büyük başarılar sayesinde bizler huzurlu ve özgür bir vatanda yaşamaktayız. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sözleri bize bu günleri armağan eden Atatürk ve isimsiz daha birçok kahramanımızı saygı ve minnet ile anmamızı ve bu değerli günü coşku ile kutlamamıza yardımcı olmaktadır. Büyük zaferlerin ardından elde edilen cumhuriyet her yıl büyük bir coşku ile kutlanmalı ve gelecek nesillere aktarılmalıdır. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sözleri
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sözleri

Editörün Seçimi ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sözleri

 1. “Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünde, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasını kutluyoruz.”
 2. “Cumhuriyet Bayramı, millet olarak bağımsızlığımıza ve demokrasimize olan bağlılığımızın en güzel kutlandığı gündür.”
 3. “29 Ekim, milletimizin özgürlük ve bağımsızlık ateşini yakan, yeni bir devletin doğuşunu müjdeleyen büyük bir gündür.”
 4. “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun aziz silah arkadaşlarını minnet ve rahmetle anıyoruz.”
 5. “Cumhuriyetimizin temellerini atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının gösterdiği vizyon, bizlere sonsuz bir güven ve umut vermektedir.”
 6. “Cumhuriyet Bayramı, millet olarak birlik ve beraberlik içinde geleceğe olan inancımızı güçlendirdiğimiz gurur dolu bir gündür.”
 7. “29 Ekim, Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık geleceğe olan güçlü adımının ve milletimizin kararlılığının kutlandığı anlamlı bir tarihtir.”
 8. “Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünde, milletimizin gösterdiği direniş ve mücadele ruhu, gelecek nesillere olan sorumluluğumuzu hatırlatmaktadır.”
 9. “Cumhuriyet Bayramı, Türkiye’nin güçlü, bağımsız ve modern bir devlet olarak yoluna devam ettiğini tüm dünyaya gösterdiğimiz gurur dolu bir gündür.”
 10. “Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünde, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi ‘Ne mutlu Türk’üm diyene!’ diyor, tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum.”

Cumhuriyet Bayramı, Türkiye’nin bağımsızlığını ilan ettiği, milletimizin iradesine sahip çıktığı ve demokrasinin temellerini attığı önemli bir gündür. Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun aziz silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anarak, Cumhuriyetimizin değerini ve önemini bir kez daha hatırlamak gerekmektedir. Cumhuriyet Bayramı, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük ateşinin hiç sönmemesi dileğiyle kutlu olsun!

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sözleri 

 • Hep ileriye umutla bakacak, toplumumuzun özgüvenini koruması amacıyla, çabalarımızı anlayış birliği içinde sürdürecek, sorunlarımızı çözeceğiz. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun…
 • Büyük Türk Milletinin şanlı tarihindeki en parlak başarılarından biri olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yılını kutlamanın sevinci içerisindeyiz. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun…
 • Atatürk ilke ve devrimlerinin yol göstericiliğinde çağdaşlaşma yolundan sapmadan Cumhuriyet’i yücelterek yeni atılımları kararlılıkla gerçekleştireceğiz. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.
 • Bugün, bizim bağımsız ve özgür bir devlet olarak yeniden ayağa kalktığımız ve Cumhuriyeti kurduğumuz, Atatürk’ün ifadesi ile “ En Büyük Bayram” günüdür. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.
 • O’nun işaret ettiği gibi yaptıklarımızı yeterli görmeyecek, daha çok çalışacak, Türkiye Cumhuriyeti’ni dünyanın en bayındır ve uygar ülkeleri düzeyine çıkaracağız. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun…
 • Atatürk’ün liderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin 96. yıldönümünü tüm Türkiye’de coşkuyla kutlamaktayız. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacaktır. Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.
 • Cumhuriyetin 94. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

Cumhuriyet, toplumu ümmetten ulus, bireyi kuldan yurttaş konumuna yükselten bir Aydınlanma Devrimi’dir. 29 Ekim, bir doğuşun, bir devrimin, kısacası bir mucizenin yıldönümüdür. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun…

Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları şehitlerimizi saygı ile anıyor, tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Atatürk’ün önderliğinde büyük Türk Milleti’nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza kadar yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Cumhuriyet rejimi demek, demokrasi sistemi ile devlet şekli demektir. Biz Cumhuriyeti kurduk, o on yaşını doldururken demokrasinin bütün icaplarını sırası geldikçe uygulamaya koymalıdır. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun…

Mustafa Kemal Atatürk’ün çevresinde Türk milletinin kenetlenmesiyle yürütülen Milli Mücadele’nin zaferle sonuçlanması ve ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, tarihin ender kaydettiği bir başarıdır. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun…

Dünya tarihinde seçkin yeri bulunan Türk Devrimi, 20. yüzyılın en büyük çağdaşlaşma hareketlerinden biridir; Türkiye’nin çağdaş ülkeler ve değerler sistemine girebilmesini, orada kalabilmesini sağlamıştır. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun…

Milli Bayramlarımız ülkemizin sarsılmaz bütünlüğünün, toplumumuzun birlikteliğinin coşkuyla kutlandığı ve bu vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin bir kez daha minnetle yâd edildiği manevi günlerdir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun…

Tekil devlet yapımız, ulusal birliğimizin, huzurun ve toplumsal barışın en önemli güvencesidir. Tekil devlet yapımızın, ülke tümlüğünün, ulusal birliğimizin sonsuza kadar korunacağından kimse kuşku duymamalıdır. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

Türkiye Cumhuriyeti’nin vazgeçilmez önemdeki niteliklerinden biri de, ulus devlet olmasıdır. Türkiye Cumhuriyet’i ulusal sınırlar içinde, aynı geçmişi ve geleceği paylaşan yurttaşların oluşturduğu bir ulus devlet olarak kurulmuştur. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun…

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıldönümünü kutladığımız bugünde demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak, dünyanın gelişmiş devletleri arasında yer alabilmenin mücadelesini aralıksız sürdürmekteyiz. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun…

Bu anlamı büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapmak için kendilerini feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anar, milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ederim.

Onlar, kolaylıkla anlayacaklardır ki, çürümüş bir hanedanın, halife unvanıyla başının üstünden zerre kadar uzaklaşmasına gelecek nesillerin Türkiye de Cumhuriyetin ilanı günü, ona en merhametsizce hücum edenlerin başında, cumhuriyetçiyim. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun…

Yüce Önder, “Yaptığımız ve yapmakta olduğumuz devrimin amacı, Türkiye Cumhuriyeti halkını tamamen çağdaş ve bütün anlam ve biçimi ile uygar bir toplum haline ulaştırmaktır. Devrimimizin temel ilkesi budur” sözüyle, Türk Devrimi’nin çerçevesini ortaya koymuştur. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun…

Bugün, Avrupa Birliği’ne üye olmaktan söz edebiliyorsak, bunu Ulusal Önderimize, Atatürk ilke ve devrimlerine, Cumhuriyet’in temel niteliklerine, başlatılan ve günümüzde de aynı anlayışla sürdürülmesi gereken çağdaş atılımlara borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun…

Yüce Önder, Onuncu Yıl Nutku’ndaki “Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş büyük medeni vasfı ve büyük medeni kabiliyeti, bundan sonraki inkişafıyla, atinin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır” sözleriyle de ulaşılması gereken hedefi göstermiştir. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun…

20 yorum

Mustafa Kemal’in ruhunu hissettiren içerik.

Ailemle paylaşacağım, herkesin görmesi lazım.

Zübeyde  -  Mart 29, 2022 / 7:21 am

Çok güzel, 29 Ekim coşkusunu yaşatan sözler.

29 Ekim’in coşkusunu anlatan en iyi sözler bunlar.

Herkesin okuması gereken içerik, paylaşacağım.

Tam da 29 Ekim için aradığım sözler, elinize sağlık.

Çocuklarımıza okutmak için mükemmel sözler buldum, teşekkürler.

Bayramda okumak istediğim şeyler bunlar, tebrik ederim.

Duygusal ve etkileyici, tebrik ederim.

Bu sözlerle 29 Ekim’in ruhunu hissediyorum.

Anlamlı, etkileyici ve özgün sözler, çok beğendim.

Etkileyici, duygusal, her biri ayrı bir değerde.

Cumhuriyetin ruhunu tam olarak yakalamış, elinize sağlık!

Bu içerikle Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayacağım.

29 Ekim’in anlamını yansıtan mükemmel sözler.

Her satırında vatan sevgisi var, çok etkilendim.

Bu sözlerle Cumhuriyet Bayramı’nın önemini daha iyi anladım.

Milli duyguları harekete geçiren güzel bir içerik.

Cumhuriyetimizin değerini anlamak için herkese tavsiye ederim.

Bayramın anlamını yansıtan güzel sözler bunlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap