23 Nisan Kutlama Mesajları

23 Nisan Kutlama Mesajları 23 Nisan sadece Türk çocukları için değil tüm dünya çocukları için derin anlamlar ifade eder. Vatanın düşman işgalinden kurtulması, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulması ve açılması, saltanatın sonlandırılıp halka söz hakkının verilmesi büyük adımlardı. Bunlar bir toplum için kutlanılacak en Özel günler olarak nitelendirilir.

İçeriğimizde ve 23 Nisan Kutlama Mesajları 23 Nisan Mesajları 23 Nisan Kutlama Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 6 ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Mustafa Kemal Atatürk tüm bu başarıların, geleceğin mirası çocukların hakkı olduğunu düşünmekteydi. Fakat bu hakkın sadece Türk çocuklarının değil savaşın acı yüzünü görmüş olan tüm dünya çocuklarının da hakkı olması gerektiği düşüncesindeydi. İşte bu düşünce ile 23 Nisan’ı tüm dünya çocuklarına Çocuk bayramı olarak hediye etmiştir.

Türkiye’nin resmi kanalı Türkiye Radyo Televizyon Kurumu 1979 yılını Çocuk Yılı olarak kabul etmesi ile yaptıkları 23 Nisan Çocuk Şenliği yapılmış ve devamında her yıl 23 Nisan Çocuk Şenliği olarak dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen binlerce çocuk ile bu güzel gün kutlanmaktadır. 23 Nisan kutlama mesajları ile günün anlam ve önemi pekişmekte coşkusu daha da artmaktadır. Sizler de bu mesajlar ile günün anlam ve güzelliğini paylaşabilirsiniz.

23 Nisan Kutlama Mesajları
23 Nisan Kutlama Mesajları

Editörün Seçimi ile Çocuklara Özel 23 Nisan Kutlama Mesajları

 1. “Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım. Geleceğin teminatı sizlersiniz!”
 2. “Bugün, çocukların mutluluğunu ve umutlarını paylaştığımız en güzel günlerden biri. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nız kutlu olsun!”
 3. “Dünyanın en değerli hazineleri olan çocuklarımızın bayramı kutlu olsun! Sizler bizim umudumuz ve geleceğimizsiniz.”
 4. “Bugün tüm çocukların gülümsediği, sevgi ve neşe dolu bir gün. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutlayın!”
 5. “Çocukların sevinci ve umutlarıyla dolu bir gün. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nız kutlu olsun!”
 6. “Bugün, dünyanın en değerli varlıkları olan çocukların bayramı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tüm çocuklarla birlikte kutluyoruz.”
 7. “Sevgi, umut ve coşkunun bir arada olduğu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı kutlarım. Çocuklarımızın geleceği parlak olsun!”
 8. “Bugün, çocukların en özel günü. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en güzel şekilde kutlamak dileğiyle.”
 9. “Çocukların masumiyetini ve sevincini paylaştığımız bu özel günde, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarım.”
 10. “Siz çocuklar, yarının büyükleri ve umut kaynağısınız. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutluyoruz!”

Bu özel günü çocuklarla birlikte coşkuyla kutlayarak onlara sevgi ve umut dolu mesajlar göndermek, geleceğin teminatı olan çocuklarımıza değer verdiğimizi göstermek için güzel bir fırsattır. Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlar, mutlu ve neşe dolu bir gün geçirmelerini dilerim!

23 Nisan Kutlama Mesajları

 • Geleceğimizin teminatı güzel çocuklarımızın ve her yaşta çocuk kalmayı başaran aziz milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.
 • Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır. M. Kemal Atatürk Çocuk Bayramı’nız kutlu olsun.
 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çocuklarımızın bayramı olmakla birlikte bizlere de gurur duyacağımız şekilde onları iyi yetiştirme zorunluluğumuzu hatırlatmalıdır.
 • Çocuklarımıza yaşatacağımız bayram sevinci onların ulusal egemenlik bilinci ve ulusal egemenlik değerleriyle bütünleştiğinde değer kazanacak ve anlam bulacaktır.
 • İnanıyorum ki bütün çocuklarımız bu değerli armağanı aynı ruh ve inançla geleceğin müreffeh Türkiye’sini inşa edecek, barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli roller üstleneceklerdir.
 • Çocuklarımıza gereken özeni göstermek onlara güzel yarınlar hazırlamak aslında geleceğimizi sağlam temeller üzerinde kurmamız anlamına gelmektedir. Bayramınız kutlu olsun.
 • Dünyaya barış tohumları serpen ve her yıl dünyanın dört bir tarafından çocukları bir araya getiren 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; milletler arası bir kaynaşmanın da simgesi olmuştur.
 • Çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan Türkiye Cumhuriyeti’nin onların omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesidir. Ne mutlu Türk çocuklarına…
 • Sevgili çocuklar biliniz ki bayrağını vatanını milletini ailesini ve arkadaşlarını seven çocukları mutlu bir gelecek bilimde teknolojide çağı yakalamış hatta çağın üstüne çıkmış bir Türkiye beklemektedir. Bayramınız kutlu olsun.

23 Nisan yazıları

Bu gün halk iradesinin ülke yönetimine geçtiği hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun belirlendiği günün yıldönümüdür. 100. yılını kutladığımız bu günde milletçe duyduğumuz gurur ve mutluluk çok büyüktür.

23 Nisan 1920 tarihi, bugün üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atıldığı milli egemenliğin ilan edildiği önemli bir gündür. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun.

Ülkemizin hangi şartlarda hangi zorluklarla kurulduğunun çocuklarımıza iyi öğretilmesi iyi özümsetilmesi hiç kuşkusuz onların ailelerine içinde yaşadıkları topluma ve ülkemize faydalı olma azimlerini kuvvetlerini artıracaktır.

Gücünü Türk Ulusuna güveninden ve sevgisinden alan Mustafa Kemal Atatürk,  ileri görüşlülüğü ve aydınlık yarınlara ulaşmayı amaçlayan planlı düşüncelerini adım adım yaşama geçirmesi sonucu, 23 Nisan 1920’de Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ile Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

Her yıl bugün bazıları yaşlı bazıları yetişkin olan yüzlerce çocuk ülkemizde en iyi şekilde ağırlanarak ülkelerine birer barış elçisi olarak gönderilmektedir. Bu yönüyle de 23 Nisan, dünya barışına da hiç kuşkusuz büyük bir katkıda bulunmaktadır.

23 Nisan kutlama mesajları 100. yıl

Eğer bugün dünyanın dört bir tarafındaki milyonlarca insan dil din ırk ayrımı gözetmeksizin insani değerlerle birbirlerine sarılabiliyorlar birbirleriyle kaynaşabiliyorlarsa bunda yıllardır dünya çocuklarının kaynaşma merkezi olan Ülkemizdeki Çocuk Bayramı’nın payını göz ardı etmek mümkün değildir.

Milletimizin gayreti ülkemizin gelişeceğinin Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkacağının göstergesi olup yolumuz açık geleceğimiz aydınlıktır. İşte böyle bir Türkiye, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza bırakabileceğimiz en değerli armağan olacaktır.

Halkın kendi temsilcileriyle yönetildiği ulusal egemenlik anlayışı ile Türk Devleti, demokratik, laik, hukukun üstünlüğüne dayalı, bağımsız bir devlet olarak çağdaş dünyadaki yerini almıştır. Atatürk ilke ve inkılapları ışığında milli ve çağdaş değerlere sahip olarak yetişen çocuklarımız devletimizin sonsuza kadar yaşamasının teminatı olacaklardır.

Cumhuriyet Türkiye’si ile kazanılan birikim ve tecrübe yolumuzu aydınlatacaktır. 23 Nisan’ın, sadece millî egemenlik bayramı olarak değil, aynı zamanda çocuk bayramı olarak kutlanmasının özel bir anlamı vardır. Bu, milletimizin ve Atatürk’ün siz çocuklara verdiği önemin, inancının ve güveninin en önemli göstergesidir.

23 Nisan kutlama görselleri

Dönemin yoklukları imkânsızlıkları ve tüm şartların aleyhine dönmesine rağmen Meclisimiz ve tecelli eden milli irade hiçbir şeyden yılmamıştır. Vatanımızın dört bir yanından yakılan bağımsızlık ve özgürlük ateşi, 23 Nisan 1920’de Atatürk’ün önderliğinde ortak bir irade, coşku, heyecan ve millî bir güce dönüşmüştür. 23 Nisan tüm ulusumuza kutlu olsun.

23 Nisan 1920 Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarihtir. Tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920, varlığına kastedilen yüce Türk Milletinin uyanışını; esaret zincirlerini kırıp, bağımsızlık için şahlandığı günü simgelemektedir.

Çocuklarımız ve kadınlarımız bizlere emanet edilmişlerdir. Onlar varlığımızın teminatı olup, her türlü şart altında öncelik sahibidirler. Sevgi ve şefkatin kaynağıdırlar.  Çocuklarımızın kahkahalarının gökyüzünü özgürce dolaşmasını istiyorsak, onların geleceğini ipotek altına alan her koşulun teker teker ortadan kaldırılması gerekir. Küllerinden doğan bu ülkenin evlatlarına, Ulu Önder Atatürk 23 Nisan’ı hediye etmiştir görüşlerine yer verdi.

Yüce milletimizin ve devletinin geleceği olan yavrularımız sizler milletimiz ve ortak değerlerimiz için umut ve güven kaynağısınız. Siz sizden sonra gelecek olan nesillerin, sizler gibi mutlu ve umutlu olabilmesi için büyük sorumluluklar üstleneceksiniz. Bu nedenle size inanıyor ve sonsuz bir güven duyuyoruz. Biliyoruz ki, yarınlarımız emin ellerdedir.

Çocuklarımıza daha güzel bir ülke bırakmak, onları huzur, güven ve barış ortamında geleceğe hazırlamak devletimizin ve birey olarak herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi ile mümkündür. Büyük ve güçlü Türkiye Cumhuriyeti’nin kıymetini her zamankinden daha iyi bilmeli, milletçe birliğimizi ve bütünlüğümüzü korumalı, pekiştirmeliyiz. 23 Nisan’da sadece ülkemiz çocuklarının değil bütün dünya çocuklarının bayramlarını kutluyorum.

Milletimizin çelikleşmiş iradesinin, mücadele azminin, özgürlük tutkusunun ifadesi olan Meclisimizin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihi, bizim için çok önemli bir dönüm noktasıdır. Türk Milletini bağımsızlığa götürecek yolun ilk adımını oluşturan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan tarihi, Ulu Önder Atatürk tarafından dünyada örneği olmayan anlamlı bir gün olarak geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmiştir.

Cumhuriyet ulusal egemenlik ilkesinin yaşam bulduğu vatandaşlarımızın özgür iradeleriyle yönetime katıldıkları üstün nitelikli bir yönetim biçimidir. Çocuklarımızdan beklediğimiz Cumhuriyet’in korunması ve yaşatılması kendilerini her konuda geliştirmeleri, bilgiye, öğrenmeye, yeniliklere açık olmaları, araştırıcı, sorgulayıcı, aklın ve bilimin yol göstericiliğinden ayrılmamalarıdır. Türkiye’yi, çağdaş, demokratik, laik, bilgi çağını yakalamış, mutlu ve güvenli bir ülke olarak gelecek kuşaklara bırakmak, en önemli sorumluluğumuzdur.

23 Nisan mesajları kısa

Atatürk 23 Nisan’ı yarının büyükleri çocuklarımıza verdiği değeri, duyduğu güveni göstermek adına Türk çocuklarına Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak armağan etmiştir. En değerli varlığımız, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesi olan çocuklarımızın bayramı, dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olma özelliği taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı, çeşitli ülke çocuklarının katılımıyla her yıl coşkuyla kutlanmaktadır.

23 Nisan 1920, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gündür Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir anlayışı ile parlamenter demokrasimizin ve cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı Atatürk’ün Bugünün küçükleri yarının büyükleridir dediği çocuklarımıza bu bayramı armağan etmiştir. 23 Nisan dünya da kutlanan ilk çocuk bayramıdır. Bugünün çocukları yetişkin olup büyük işler başaracaklardır. Biz de bu büyük başarıları çoğaltıp vatanımızı en iyi şekilde korumalı ve milletimizin en iyi şartlarda yetişmesini sağlamak görevlerimiz arasında olmalıdır. Bunu da başaracak olanlar bugünün çocuklarına her konuda yetişmeleri için destek olmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm çocuklarımızın bayramını en içten dileklerimle kutlarım.