18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Sözleri

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Sözleri 18 Mart Çanakkale Zaferi her yıl kutlanmaktadır. Bunun için okullarda törenler düzenlemekte, şiirler okunmaktadır. Atatürk’ün birçok silah arkadaşı bu savaşta şehit düşmüştür. Diğer bütün özel günler coşku ile kutlanırken, 18 Mart ‘ta coşku ile kutlama yapılmamaktadır. İtilaf devletlerine geçit vermeyen Türk askeri 18 Mart ‘ta tarih kitaplarına geçen şanlı bir zafer kazanmıştır.

Bu içerikte ve 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Sözleri 18 Mart Çanakkale Zaferi Zaferi Kutlama 7 detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

“Hey 15’’li “türküsü Çanakkale ‘de savaşan 15 yaşındaki askerler için bestelenmiştir. Tıp öğrencileri savaşa katıldığı için o yıllarda Tıp Fakülteleri mezun vermemiştir. Şanlı ülkemizin şanlı ordusu düşmana geçit vermeyerek önemli bir tarihe imza atmıştır. Bu sebepten dolayıdır ki, 18 Mart unutulmamalı ve unutturulmamalıdır. Sosyal medya hesaplarımızda 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama sözleri paylaşarak bu tarih kokan günü anabiliriz.

18 Mart günü Türk askeri o dönemin zor şartlarında savaşarak en zor savaşı kazanmışlardır. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile birlikte Türk ulusunun yenilmez bir ulus olduğunu tüm dünyaya kanıtlamışlardır.

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Sözleri
18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Sözleri

Editörün Seçimi ile 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Sözleri

 1. “Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünde, tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Zafer bizimdir!”
 2. “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin coşkusunu kalbimizde hissediyoruz. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”
 3. “Çanakkale’de verilen destansı mücadeleyi ve zaferi kutluyor, tüm kahramanlarımızı gönülden selamlıyoruz.”
 4. “Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünde, şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.”
 5. “Çanakkale’de destan yazan kahramanlarımızın aziz hatırasına, minnet ve şükranla selam olsun.”
 6. “Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde, vatan uğruna canını feda eden tüm kahramanlarımızı şükranla anıyoruz.”
 7. “Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde, vatan toprakları için canlarını feda eden kahramanlarımızı rahmetle anıyoruz.”
 8. “Çanakkale’de yazılan kahramanlık destanını yürekten kutluyor, tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.”
 9. “Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünde, kahramanlığın ve fedakarlığın simgesi olan şehitlerimize minnettarız.”
 10. “Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünde, vatanı uğruna canını feda eden tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyoruz.”

Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde, tarihi bir destanı hatırlamak ve şehitlerimizi anmak, Türk milletinin birlik ve beraberliğini pekiştiren önemli bir gündür. Zaferi kutlama sözleriyle bu özel günü anlamlı kılabilir ve şehitlerimizin aziz hatırasını yaşatmaya devam edebiliriz.

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Sözleri

 • Bu topraklarımızı vatan yapan aziz şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferini kutluyor aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz.
 • Bir ulus ve vatan yaratan bu kutlu günde 18 Mart şehitlerini minnetle anıyoruz.
 • Dur yolcu bilmeden gelip bastığın bu toprak bir devrin battığı yerdir. Çanakkale zaferimiz kutlu olsun.
 • Türk milletinin Çanakkale’de elde ettiği zafer, bütün dünyaya verilmiş bir insanlık dersidir.
 • Bugün, zaferlerin en büyüğü, günlerin en anlamlısı olan Çanakkale Zaferi ve Şehitler Gününü idrak etmekteyiz.
 • Çanakkale Zaferi; vatan topraklarını korumak için şahlanan Türk ulusunun muhteşem bir destanıdır.
 • Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda? Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda. Şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber, sana aguşunu açmış duruyor Peygamber. Aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

Devletimiz, şehit yakını ve gazilerimizin bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanlarında olmaya devam edecektir. Şehitlerimizi anar zaferimizi kutlarız.

Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin bağımsızlığının ve egemenlik aşkının ibret verici kahramanlık destanıdır.

18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. Zaferiniz kutlu olsun…

Dönmeyi hiç düşünmediler. Bu vatanı evlatlarına bırakabilmek için canlarını gözlerini bile kırpmadan verdiler. Saygı ve minnetle şehitlerimizi anıyoruz.

Çanakkale Zaferi, vatanseverlik, fedakârlık, cesaret gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği bir destandır. Aziz Türk milletimizin bu onurlu günü kutlu olsun.

Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır. Çanakkale şehitlerimizi minnetle anmaktayız.

Milletimiz, mukaddes vatanımızın korunması için canlarını veren şehitlerini ve gazilerini hiçbir zaman unutmayacak, onların bıraktıkları kutsal mirasa, vatanımıza ve bayrağımıza onurla sahip çıkacaktır.

Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümünü kutlamanın ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşıyorum.

Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıldönümünde milletimizin bu onurlu gününü kutluyor, kahraman şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.

Türk milleti Çanakkale’de elde ettiği üstün başarısı ile tüm dünyaya, bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda, karşısında hiçbir gücün duramayacağı mesajını en açık şekilde vermiştir.

Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü’nde; bir kahraman olarak ölümsüzleşen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, Çanakkale Zaferi’ni ulusça kutlamanın kıvancı içerisinde sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Sevinç ve coşkuyla kutladığımız Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümünde, bu güzel vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun…

Çanakkale Deniz Zaferi Birinci Dünya Savaşı içinde ayrı bir özelliği olan, tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin kahramanlık destanıdır. Çanakkale Zaferiniz kutlu olsun aziz şehitlerimizi minnetle anıyoruz.

Büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan bu zaferin 102. yıl dönümünü kutlarken, bu uğurda canlarını vermiş şehitlerimizin mukaddes hatıraları önünde saygıyla ve sevgiyle eğiliyoruz.

Her zaman gönlümüzde yaşayacak aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanlıklarla dolu hatıraları, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere inanarak emanet ettiği Cumhuriyetimizin yaşatılmasının en büyük teminatı olacaktır. Çanakkale Zaferiniz kutlu olsun aziz şehitlerimizi minnetle anıyoruz.

Bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanın bölünmez bütünlüğünü ve Türk Milletinin huzur ve güvenliğini sağlamak için hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnetle anıyoruz.

Çanakkale, yirminci yüzyılın başında dünya tarihinin belirgin bir şekilde akışının değiştiği yer olmuştur. Dört imparatorluğun dünya sahnesinden silinmesine vesile olmuş ve bizim bugün gururla andığımız Çanakkale Destanı ortaya çıkmıştır. Gününüz kutlu olsun…

Çanakkale, vatan savunmasının akıl ve iman gücüyle destana dönüştüğü, Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı, bizim ve dünya için en önemli savaşlardan biridir. 18 Mart Çanakkale Deniz zaferimiz kutlu olsun. Şehitlerimizin mekânları cennet olsun…

Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olmak bakımından insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Zaferiniz kutlu olsun…

Bu mukaddes güzel yurt topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bu güzel vatanı bizlere emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz.

Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi, temel ilke ve nitelikleriyle geleceğe, dünya milletleri arasında hak ettiği konuma taşımak için mücadele verirken, bizi millet yapan yüksek değerleri canlı tutmalı, daima yüceltmeliyiz.

Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümünü kutluyor; bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türk milletinin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.