1 Mayıs İşçi Bayramı Sözleri

1 Mayıs İşçi Bayramı Sözleri İşçiler dünyanın daha güzel ve yaşanabilir bir yer olması için gece gündüz hizmet vermektedirler. Bu da onların bizler için ne kadar değerli ve önemli olduklarını göstermektedir. Çünkü her sektörde emek işçilerimiz olmasaydı, bizler hepimiz her işimizi kendimiz yapmak zorunda kalabilirdik. Bizlere senenin 365 günü hizmet veren işçilerimiz için dünya genelinde 1 Mayıs İşçi Bayramı günü olarak ilan edilmiştir. Onların değerli ve kıymetli, bizler için ne kadar önemli insanlar olduklarını bu özel günler sayesinde en azından bir mesaj ile de olsa hissettirmeliyiz.

Bu makalede ve 1 Mayıs İşçi Bayramı İşçi Bayramı Sözleri 1 Mayıs Sözleri İşçi Bayramı Kutlama hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Annemiz, babamız, yakın çevremizdeki insanların hepsi birer işçidir. Bu günde değerli işçilerimize 1 Mayıs İşçi Bayramı sözleri ile birer mesaj atarak onların unutulmadıklarını hatırlatabiliriz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızdan da onların şahsi sayfalarına İşçi Bayramı ile ilgili güzel sözler paylaşabiliriz. Bizlerin daha rahat ve huzurlu bir dünyada yaşaması için hizmet veren işçilerimizin bir nebze de olsa yüzünde gülücükler oluşturabiliriz.  Bu sayede işçilerimizin omuzlarındaki yükü hafifletebilir ve onları mutlu edebiliriz. Şimdi bu sözlere bir bakalım…

1 Mayıs İşçi Bayramı Sözleri
1 Mayıs İşçi Bayramı Sözleri

Editörün Seçimi ile 1 Mayıs İşçi Bayramı Sözleri

 1. “Emeğiyle şekillenen dünyanın gerçek kahramanları olan işçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyorum. Hepinize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”
 2. “1 Mayıs, işçilerin birlik, dayanışma ve mücadele günüdür. Tüm emekçi kardeşlerimin İşçi Bayramı kutlu olsun!”
 3. “Göz nuruyla çalışan, alın teri döken tüm işçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”
 4. “1 Mayıs’ta işçilerin bir araya gelip hakları için mücadele ettiği bu özel günde, tüm emekçilerin yanında olduğumu belirtmek istiyorum. İşçi Bayramı’nız kutlu olsun!”
 5. “Emeğiyle ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan tüm işçi kardeşlerimin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyor, başarı dolu günler diliyorum.”
 6. “İşçilerin haklarının kazanıldığı, birlik ve beraberlik duygusunun pekiştiği 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı coşkuyla kutluyorum.”
 7. “Eşitlik, adalet ve daha iyi çalışma koşulları için mücadele eden tüm işçi kardeşlerimin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyor, gösterdikleri çaba için teşekkür ediyorum.”
 8. “1 Mayıs, emeğin, alın terinin ve dayanışmanın kutlandığı bir gündür. Tüm işçi arkadaşlarımın İşçi Bayramı kutlu olsun!”
 9. “Büyük bir özveriyle çalışan, ülkenin ekonomisine katkı sağlayan işçilerimizin emeklerinin karşılığını alması dileğiyle, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlarım.”
 10. “1 Mayıs İşçi Bayramı’nda, tüm işçilerimizin sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir geleceğe kavuşmalarını diliyorum. Hakları için mücadele etmekten hiç vazgeçmeyin!”

1 Mayıs İşçi Bayramı, işçilerin emeklerinin ve haklarının hatırlanması, birlik ve dayanışma ruhunun pekiştiği özel bir gündür. Bu günü kutlamak, işçilerin haklarına sahip çıkmak ve onların emeğine saygı göstermek anlamına gelir. Bu vesileyle tüm emekçilerin İşçi Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum!

1 Mayıs İşçi Bayramı Sözleri

 • Tüm emekçilerin 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü kutlu olsun…
 • Tüm farkı yaratan emektir. John Locke
 • Emek, alın teri ve başarı el ele yürür. Niyazi F. Eres
 • Emek olmadan hiçbir şey yetişmez. Sofokles
 • Kapitalizm, yönetenlerin resmi çetesidir. Al Capone
 • Emek ver, kulak ver, bilgi ver ama boş verme.
 • Ahalinin lokması, hükümetin temelidir. Cenap Şahabettin
 • Toprak, onu eliyle işleyenlerindir. Emiliano Zapata
 • Emek vermeden kazanılanların, gözden çıkarılması da kolay olur.

Emek sermayesiz, sermaye emeksiz olmaz. Papa Leo

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününün tüm yurtta coşkuyla kutlanmasını diliyorum.

1 Mayıs barış, demokrasi ve güvenli bir gelecek için mücadele günüdür.

1 Mayıs işçi ve emekçi, birlik ve dayanışma, özgürlük ve demokrasi bayramınız kutlu olsun.

Tanrı gibi yaratın, kral gibi emredin, köle gibi çalışın. Constantin Brancusi

Bir ürünün mimari onu tasarlayan değildir, bir ürünün gerçek mimari onu ortaya çıkaran işçilerdir.

İşçilerin bir an önce iş-emekçi dünya görüşüne varmalarını ya da vardırmalarını diliyorum.

Emeğin, emektarın, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan 1 Mayıs’ımız kutlu olsun.

Birlik ve beraberlik duygusuyla kenetlenen tüm emekçilerin 1 Mayıs işçi bayramı kutlu olsun.

İşçi oldum emekçi oldum ama ne olursa olsun hakkımdan emeğimden ve insanlığımdan asla vazgeç medim.

Yorgunluk kadar sağlıklı ve belki de yorgunluk kadar etkili uyku ilacı hemen hemen yok gibidir.

Büyük değeri olan şeyler ucuza mal olmaz. Bulduğunuz şeyin değeri ararken sarf ettiğimiz emek kadar dır.

Dayanışmanın, iyiliğin, birliğin ve güzelliğin birleştiği 1 Mayıs’ta tüm işçi kardeşlerimizi kutluyoruz.

Emeğin emektarın alın terinin dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyoruz.

Demokrasinin işçileri sevindirdiği gün olsun 1 Mayıs mücadeleye devam eden emekçilerin bayramı olsun 1 Mayıs.

Türkiye’deki ve dünyadaki tüm emekçi kardeşlerimizin emek ve dayanışma günü olan 1 Mayıs işçi bayramını kutluyorum.

Hakları için ölenlere minnet ve şükran, akan tere selam ve saygı ile 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Kutlu Olsun.

Birlik ve dayanışma inancıyla emek, barış ve özgürlük mücadelesinde tüm ezilenlerin 1 Mayıs işçi bayramını kutlarım.

Mutlu ve güzel günler bizlerin olsun 1 Mayıs işçi bayramımız birlik ve beraberlik içinde yarınlara umutlu olsun.

Emek insanın alın teriyle kazandığı en değerli kazançtır. Emek ve emekçinin bayramı 1Mayıs tüm emekçilere kutlu olsun.

Kim olursa olsun patron olsun işçi olsun yeter ki çalışanın hakkını korumasını bilen olsun. Bayramınız kutlu olsun.

En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs’ta bu helal kazanç üzerine kurulmuş en önemli gündür. Bu özel gününüzü kutluyorum.

Özelde emekçilerimizin genelde dünya emekçilerinin birlik mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs işçi bayramını kutluyorum.

Emek, sermayeye öncüldür ve ondan bağımsızdır. Sermaye ancak emeğin meyvesidir ve emek olma dan sermaye olmazdı. Emek sermayeden üstündür ve daha büyük önem arz eder.

Vermeyin insana izin kanması ve susması için hakkını alması için kitleyi bilinçlendirin bizlerin ellerin dedir gelen ışıklı günler.

1 Mayısta doğacak olan parlak ilkbahar güneşi evine ekmek götürmek için alın terleriyle çalışan işçi ve emekçi kardeşlerimizin üzerine doğsun. 1 Mayıs işçi ve emekçi bayramı kutlu olsun.

1 Mayıs barış, demokrasi ve güvenli bir gelecek için mücadele günüdür. Dayanışmanın iyiliğin birliğin ve güzelliğin birleştiği 1 Mayıs’ta tüm işçi kardeşlerimizi kutluyoruz.

Emek sermayeye öncüldür ve ondan bağımsızdır. Sermaye ancak emeğin meyvesidir ve emek olma dan sermaye olmazdı. Emek sermayeden üstündür ve daha büyük önem arz eder. Abraham Lincoln

1 Mayıs’ın günün anlamına uygun olarak bayram havası içerisinde dostça, birlik ve beraberlik içeresin de, sağlıklı ve olaysız kutlanmasını temenni ederim.

1 Mayıs’ın ülkemizde ve dünyada anlamına uygun olarak dostluk dayanışma ve bayram havası içeri sinde kutlanmasını diliyor sağlık mutluluk ve başarı dileklerimle en içten sevgi ve saygılarımı sunuyor um.

Özgür ve eşit bir gelecek için mücadele verdik, elbet bir gün güneş doğacak ve karanlıktan aydınlığa çıkacağız. Güzel günler göreceğiz çocuklar. 1 Mayıs İşçi ve Emekçinin Bayramı Kutlu Olsun.

Haksızlıkların eşitsizliklerin adaletsizliklerin ve ezilmenin olmadığı, emeğin sömürülmediği aydınlık eşit ve güzel bir dünyayı göreceğimiz günlerin geleceği umuduyla tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarız.

1 Mayıs’ın, anlamına yakışır bir şekilde dostluk ve dayanışma havasında kutlanmasını dileyerek baş ta işçi memur ve emekçiler olmak üzere bütün milletimizin Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlu yorum.