Yeni Yıl Kredi Veren Bankalar Listesi 2022


Yeni Yıl Kredi Veren Bankalar Listesi 2022 yılının geride kalması ve 2022 yılına gelinmesi ile birlikte yeni yıl kredisi veren bankalar hangileri araştırmalarını oldukça çoğaltmış durumda. Yeni yıl kredisi hakkında araştırmalar yapanlar, bankaların tanımış oldukları kampanyalar arasında analizler yapmayı da ihmal etmiyorlar. Öyle ki yeni yıl kredisinin faiz oranları, taksit tutarları gibi birçok detay bireyler tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. 2022 yılına sorunsuz ve dertsiz bir şekilde girmek için yılbaşı kredisi kampanyaları en ideal seçimler olarak biliniyor.

Yeni yıl Kredi Fırsatları

Geçmişten bugüne büyük bir hız ile banka sayılarının artması, yeni yıl kredisi veren bankalar hangileri sorularının sıklıkla araştırılmasına sebebiyet veriyor. Öyle ki bankların yılın bitmesi ile birlikte yeni yıla geçişlerde tanımlamış oldukları kampanya fırsatları da bu soruların araştırılmasında etkenler arasında yer alıyor. Bankalar her yıl olduğu gibi bu yıl da derin araştırmalar yaparak krediler ile alakalı çeşitli kampanyaları müşterilerine sunuyor. Geçtiğimiz yıllar oran ile içerisinde bulunduğumuz durumlardan dolayı yeni yıl kredisi kampanyaları 2022 yoğun bir talep göreceğe benziyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’nin de yaşamış olduğu pandemi dönemi, birçok insanı maddi anlamda büyük bir yıkıntıya uğratmış durumda. Pandemi döneminde yaşanılan maddi sıkıntıların yanı sıra kış alışverişi, yeme- içme, kozmetik derken ihtiyaçlar da bitmek bilmiyor. Yaşanan maddi sıkıntıların en aza indirilmesi için bankaların tanımlamış oldukları yeni yıl kredilerine ilgi gösteren kişiler, her yıl olduğu gibi bu yılda birçok bankadan destek alabilecek. İş Bankası, Garanti Bankası, ING Bank, QNB Finansbank, TEB, Vakıfbank, Denizbank, YapıKredi Bankası, Akbank Yılbaşı Kredisi, Ziraat Bankası, Halkbank ve Fibabanka yeni yıl kredisi alabileceğiniz banka alternatifleri arasında yer alıyor.

Yeni Yıl Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yeni yıl kredi başvurusu, kampanyaya katılım sağlayan tüm bankalar da aynı işleyiş ve başvuru şartları ile ilerler. Diğer kredilerde olduğu gibi yeni yıl kredisi başvurusuna da mesai saatleri içerisinde bankaların tüm şubelerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca bankaların ATM, SMS sistemi ve bankanın müşterisi iseniz dijital bankacılık üzerinden de saniyeler içerisinde başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra özellikle pandemi döneminde bankaların çağrı merkezleri de yoğun bir şekilde kredi başvuru işlemleri gerçekleştiriyor. Öyle ki evden çıkmamızın oldukça riskli olduğu bu dönemlerde çağrı merkezi ve dijital bankacılık en ideal seçimler arasında yer alıyor.

Bankalarda belirli bir kredi notunuz, düzenli ödemeleriniz ve gecikmesiz olarak kullanmış olduğunuz bir kredi kartınızın var ise yılbaşı kredisi kampanyaları 2022 inceleme altına alabilirsiniz. Bankada kayıtlı olan güncel bilgilerinizin yanı sıra şubede size atanmış olan müşteri temsilcisi gelir belgenizi talep edebilir. Gelir belgenizin kredi miktarınıza uygunluk gösterdiği takdirde kısa süre içerisinde kredinizi kullanabilirsiniz.

Yeni Yıl Kredi Faiz Oranları

Yeni Yıl Kredi Faiz Oranları

Bireyler yılın bitmesine yakın yapmış oldukları yılbaşı kredisi veren bankalar hangileri araştırmalarının yanı sıra bankalar arası analizler de yaparlar. Yapmış oldukları analizlerde bankaların faiz oranları karşılaştırılır ve kişiler bütçelerine uyum sağlayan banka aracılığı ile kredi çeker. Yılbaşı kredileri bankaların işleyiş ve banka farklarına göre değişiklik gösterir. Yılbaşı kredisi faizleri bu yıl ortalama %1,35 oranlarında faizlerden başlıyor. Fakat ONB Finansbank, TEB, ING ve Akbank bireylerin banka sistemlerinde kayıtlı olan kredi notuna göre faiz oranlarında ciddi düşüş imkânları da sunabiliyorlar. Öyle ki banka sisteminde kredi notunuzun yüksek olması, belirtmiş olduğumuz bankalardan en düşük faiz ile yeni yıl kredisi alabileceğiniz anlamına geliyor. Yeni yıl faiz oranları İş bankası %1,35, Garanti %1,49, ING %1,49, QNB Finansbank %1,35 ya da %2,15, Vakıfbank %1,52, Denizbank %1,62 ya da %2,14, TEB %1,35, YapıKredi %1,35, Akbank %1,93, Fibabanka %1,44, ICBC Bank %1,45, Enpara %1,69, Ziraat Bankası %1,75, Halkbank %1,77 olarak faiz oranlarını belirlemiş durumda.

Yeni Yıl Kredisi Hesaplama İşlemleri

Yeni Yıl Kredisi Hesaplama İşlemleri

Bankalara kredi başvurunuzu yapmadan önce alacağınız kredinin miktarına uygulanacak faiz oranına, bankaya aylık olarak ödeyeceğiniz taksit miktarına ve kredinizin ödenme süresine sistem üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Sitemize tanımlamış olduğumuz bankaların faiz oranları, kredi hesaplama ekranlarımızda aktif olarak güncellenir. Bankadan talep edeceğiniz tutar ve kredi bilgilerini ekrana tanımlayarak, önünüze açılan ekranda yılbaşı kredisi kampanyalarını seçebilirsiniz. Seçiminizin hemen ardından sistem üzerinden ayrıntılı olarak başvuracağınız kredi detaylarına erişim sağlayabilirsiniz. Ekranın size uyum sağlaması ile birlikte sayfamız üzerinden doğrudan bankanın resmi sitesine geçiş yaparak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Kredi başvurunuzun olumlu sonuçlar alması için gelirinize uygun meblağlar belirtmeniz gerektiğinizi unutmayınız. Sisteme tüm bilgilerinizi doğru ve eksiksiz tanımlamanızın ardından, kredi cevabınız oldukça kısa bir süre içerisinde size bildirilir. Ayrıca kredi başvuru işlemleriniz bankada tanımlı hesabınız ya da kullanmış olduğunuz kredi kartınız var ise bunun da etkisi ile onaylanma süreci oldukça hızlanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap