Yapı Kredi Bankası Yılbaşı Kredisi Avantajları

Yapı Kredi Bankası Yılbaşı Kredisi Avantajları İçerisinde bulunduğumuz yılın bitmesi ile birlikte başlayacak olan yıla borçsuz ve sıkıntısız girmek için şüphesiz en çok talep edilen ve kullanılan krediler arasında yılbaşı kredileri gelir. Yılbaşı kredileri birçok banka tarafından verilirken, her yıl olduğu gibi bu yıl da Yapı Kredi tarafından çok cazip teklifler ile müşterilerine sunuluyor.

Yapı Kredi bu yıl vereceği yılbaşı kredisini sadece mobil bankacılık aracılığı ile bireysel internet bankacılığı üzerinden değerlendirmeye alıyor. Yapı Kredi yeni yıl kredisi başvurusu yapabilmeniz için öncelikle Yapı Kredi Bankası müşterisi olmanız gerekiyor.

Yapı Kredi Bankası herhangi bir şubesine giderek açtıracağınız kredi hesabınız için banka personelinden internet ve mobil bankacılık şifrenizi talep etmelisiniz. Şifrenizin aktif hale getirildikten hemen sonra Yapı Kredi mobil bankacılık ya da internet bankacılığı aracılığı ile Yapı Kredi yılbaşı kredisi başvuru şartlarına erişim sağlayabilirsiniz. Sistemde tanımlı olan herhangi bir kredi kampanyası avantajına sahipseniz, banka tarafından yılbaşı kredinizi 3 ay ertelemeli olarak alabilirsiniz. Bunun yanı sıra sizlere tanımlanan limit üzerinde de limit belirtme hakkına sahipsiniz.

Yapı Kredi Bankası Yılbaşı Kredisine Başvuru Şartları

Yapı Kredi Bankası Yılbaşı Kredisine Başvuru Şartları

Yapı Kredi Bankası her yıldan farklı olarak yılbaşı kredisini bu yıl sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık sistemlerine tanımlıyor. Bu hizmetleri kullanabilmeniz için ise elbette ki bankanın müşterisi olmanız gerekiyor. Öyle ki Yapı Kredi yılbaşı kampanyası şartlarının başında da bu yöntem ile ilk madde olarak müşteri olma zorunluluğu eklenmiş oluyor. Yapı Kredi yeni yıl kredi başvurusunun ilk şartı müşterisi olmanız gerekirken yanı sıra birçok şartı da barındırmanız gerekiyor. Yeni yıl kredisine başvuru aşamalarında banka, sizden gelirinizi kanıtlar resmi belge, oturduğunuz evin kira mı yoksa kendinizin mi olduğuna dair tapu, mezun olduğunuz en son okul ve benzeri konular ile alakalı bilgi ya da kanıtlayabilir belge talep edebilir.

Sizden istenen evrakları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde bankaya ilettiğinizde, kredi kullanabilmeniz için herhangi bir mahsur görülmediği takdirde, banka hesabına tanımlı olan bireysel hesabınıza kredi ödemeniz gerçekleştirilir.

Yapı Kredi Bankası Yılbaşı Kredisi Kullanım Şartları


Yapı Kredi bankası aracılığı ile kullanacağınız yılbaşı kredilerinin en büyük şartı, diğer bankalar da olduğu gibi kredi notunuz büyük bir önem taşır. Yapı Kredi Bankası’ndan yılbaşı kredisi kullanabilmeniz için kredi notunuzun 1244 ve üzerinde olması, kredinizin olumlu sonuç almasında en büyük etkendir. Ayrıca Yapı Kredi veya diğer bankalar da olan ödemelerinizin düzenli, kanuni herhangi bir işlemde olmaması ve idari takip ile haciz işleminizin bulunmaması gerekiyor. Yılbaşı kredisi başvuru işlemleri mobil bankacılık üzerinden yapılacağı için gelir belgesi talebi karşınıza çıkmayacaktır. Belirtmiş olduğumuz şartlara uyum sağladığınız takdirde kredinizin olumsuz sonuçlanması söz konusu değildir.

Yapı Kredi Yılbaşı Kredisi Ödeme Planı

Yapı Kredi Yılbaşı Kredisi Ödeme Planı

Yapı Kredi Bankası aracılığı ile alacağınız yılbaşı kredileriniz ister borçlarınızı öder isterseniz de aileniz ile keyifli bir yılbaşı akşamı geçirmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca size tanımlanan bu fırsat ile daha önce kullanmış olduğunuz kredi borçlarınızı da kapatmak en ideal seçimler arasında yer alır. Yapı Kredi aracılığı ile alacağınız yılbaşı kredinizin ödemesini 3 ay ertelemeli olarak 120 gün sonra taksit ödemeye başlayabilirsiniz. 3 ay ertelemeli olarak başladığınız bu kredide, bu zaman dilimine denk gelen faiz tutarı ilk taksitiniz ile birlikte tarafınızdan tahsil edilir.

Bankaya yapmış olduğunuz kredi tutarının altında bir teklif ile banka sisteme tanımlayabilir. Gelirinize ve ödeme planınıza göre bu meblağın belirlendiğini unutmayınız. Ayrıca kredinizi günü gelmeden faizini düşürerek kapatacağınız gibi vade sayısını da azaltabilir veya çoğaltabilirsiniz. Vade sayısında oynama yaptığınızda faiz tutarlarının değişkenlik götereceğini hatırlatmak isteriz.

Yapı Kredi Bankası Faiz Oranları

Yapı Kredi Bankası Faiz Oranları

Yapı Kredi Bankası aracılığı ile kullanmış olduğunuz veya kullanacağınız diğer tüm krediler de olduğu gibi yılbaşı kredisinde de faiz kaçınılmaz durumlar arasında yer alır. Yapı Kredi yılbaşı kredisi faiz oranları 2022, çekmiş olduğunuz kredi de talebiniz doğrultusunda belirlenen vade tutarına göre değişkenlik gösterir. Yılbaşı kredilerinde de ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi vade sayısı en fazla 36 ay olarak belirlenirken, 3 ay ödemesiz imkânı da sağlanır. Yapı Kredi bankası 2022 yılbaşı faiz oranlarını %1,74 ile %2,06 arasında değişkenlik göstermesi şartı ile belirliyor.

Öyle ki krediniz için talep ettiğiniz vade sayısına göre faiz tutarı da artıyor veya azalıyor. Yılbaşı kredisi faiz oranları aynı zamanda aylık olarak bankaya yapacağınız taksit tutarlarında da değişiklik yaşanmasına sebebiyet veriyor. Ayrıca krediniz için seçeceğiniz vade tutarı faiz oranını yükseltip azalttığı gibi toplu olarak bankaya ödeyeceğiniz para miktarını da etkiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap