TEB Pos Komisyon Oranları Yenilendi! İşte Detaylar

TEB Pos Komisyon Oranları Yenilendi! İşte Detaylar Merakla her okuyucunun beklediği TEB pos komisyon oranları 2022 adı altında yazımızı siz değerli okuyucularımız için paylaşıyoruz. Bugün sizlere TEB pos oranları 2022 cetvelini listeleyeceğiz ve TEB pos cihazı için de ayrıca bilgilendirme yapacağız. Mesleğiniz olarak üretim ya da hizmet sektöründe çalışıyorsanız ve ödemelerinizi kredi kartı, banka kartı gibi ödeme yolları üzerinden tahsil ediyorsanız TEB pos cihazı ile alakalı bu bilgilere merakla bekliyorsunuz demektir. TEB pos komisyon oranları 2022 adı altında yazdığımız bu makalemizde aklınıza takılan tüm sorularınızı yorum bölüm kısımdan sorarak bize iletebilirsiniz. 

Yenilenen TEB Pos Komisyon Oranları

Her sene bankalar pos komisyon oranlarında değişiklikler yapmaktadır. 2022 yılında diğer bankalar gibi TEB pos komisyon oranlarında da değişikliğe gitmiştir. Geçen yıllara nazaran artış göstermektedir. Bilindiği gibi BKM (Bankalararası Kart Merkezi) tarafından belirli aralıklarda kredi kartı takas komisyonu duyurusu yapılmaktadır. Mesela pos cihazı ile tahsil edilen paralarınızda kredi kartı bankasından tahsil edilmesi belirli bir komisyonlar karşılığında gerçekleşmek zorundadır. Bu komisyon oranlar her banka açısından çok büyük önem itibar etmektedir. 

Bankalar kendi karları kadar müşterilerini de elden kaybetmek istemediklerinden dolayı pos müşterilerini de zarara uğratmak istemedikleri için en az komisyonu kadar pos cihazı komisyon durumunda alır. 

2022 yılının BKM takas komisyon oranının artış sağlaması ile birlikte bankaların pos komisyon oranları da yükseklikk gösterdi. TEB pos cihazı komisyon oranları da diğer senelere nazaran artış göstermiş olmaktadır. Aşağı da sizler için düzenlediğimiz TEB pos komisyon oranları 2022 cetvelini görebilirsiniz. Hangi işlemlerin ne kadar komisyon aldığından böylelikle haberiniz olabilir. 

TEB Pos Komisyon Oranı ve  Çalışma Şekli   

TEB Pos Komisyon Oranı ve  Çalışma Şekli   

 • Ertesi Gün Tek Çekim % 1,80
 • Blokeli Çekim  45 Gün
 • 2 Taksit % 2,693
 • Taksit % 3,584
 • Taksit % 4,465
 • Taksit % 5,356
 • Taksit % 6,247
 • Taksit % 7,128
 • Taksit % 8,01
Yenilenen TEB Pos Oranları

Yenilenen TEB Pos Oranları

Yenilenen TEB pos oranları, müşterilerinin işyeri verimliliğine göre değişkenlik gösterebilmektedir. TEB pos oranları 2022 cetvelinde yer alan oranlar, yeni ve banka aktif kullanmayan müşteriler ve TEB ile yeni çalışmaya başlayanlar için geçerlidir. Eğer çalışmalarınızı yoğunlaştırırsanız yani banka aktif şekilde kullanım sağlarsanız size özel indirim talep edebilirsiniz.  TEB pos oranları için size bu konuda yardımcı olacaktır.  Bunun için bankanın aşağıdaki ürünlerini kullanmalı ya da belirlenen şartları sağlamak zorundasınız. 

 • TEB vadeli ya da vadesiz hesabınızda para tuttuğunuz takdirde,
 • Kredilerinizi Türk Ekonomi Bankası’ndan (TEB) kullanarak,
 • TEB kredi kartı, banka kartı, internet bankacılığı, bireysel emeklilik, otomatik ödeme gibi ürünleri kullanmanız halinde,
 • Ticari kredilerinizi ya da çiftçi kredilerinizi TEB’ den kullanarak TEB pos oranlarının size özel indirimli olarak uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

TEB pos taksit oranları, aktif kullanan üye işyerlerini kapsamaktadır. Eğer pos cihazınızı taksitli işlemlere aktif etmek istiyorsanız bunun için başvuru esnasında ya da standart pos cihazı aldıktan sonra şubenizle irtibat haline geçip onlardan destek talebinde bulunabilirsiniz taksitli pos cihazı almak istediğinizi beyan etmelisiniz. Standart TEB pos cihazları kullanan müşteriler bonus özelliğine maalesef sahip değillerdir. Pos cihazınızla alacağınız ödemeleri taksitlendirme gibi niyetiniz varsa Bonuş üyesi olan işyeriniz olmak zorundaır. Böylece bonus kartlarına taksit yaptırabilirsiniz ve müşteri portföyünüzü bu şekilde yükseltebilirsiniz. 

TEB Pos Destek Hattı

Her bankanın olduğu gibi TEB pos destek hattı, aldığınız pos cihazınızla ile ilgili tüm sorunlarınızda iletişim haline geçebilirsiniz. İş yeriniz de mevcut kullanmakta olduğunuz pos cihazı ile yaşadığınız sorunlarda 7 24 saat TEB pos destek hattını arayarak sorunlarınız için talep açtırabilirsiniz. 

TEB pos rulo talebi, TEB pos hata kodları, TEB pos gün sonu işlemleri için de TEB pos destek hattı üzerinden bankanızla iletişime geçiş yapmak zorundasınız. 

TEB pos destek hattı numarası; 0216 635 65 12’ dir. Bu numarayı arayarak TEB pos cihazınızla ilgili şikâyet ve taleplerinizi dilediğiniz an bildirebilirsiniz. TEB pos destek hattını ayrıca arıza hattı olarak da kullanım sağlayabilirsiniz. 

TEB Pos Cihazları İçin Teknik Destek

TEB pos arıza hattı olarak da kullanılan 0216 635 65 12, arıza anında ilk aramanız gereken numarası burasıdır. Banka giderek de işinizi halletmeniz mevcuttur ama bankadaki çalışanlar pos cihazı ile ilgili bilgileri destek hattında olan kadar mevcut değildir.  Pos cihazınız arızalandığında ya da yapması gereken işlerine yerine getirmediğinde 0216 635 65 12 numaralı TEB pos destek hattınızı aramanız durumunda hızlıca çözüme kavuşabilirsiniz.

Her bankanın pos çözüm yolu uzaktan bağlantı şeklinde çözümlenmektedir.  Uzaktan bağlantı sayesinde pos cihazınızdaki sorun giderilebilir. Destek hattındaki çalışan sizi teknik servis yetkilisi sizi yönlendirerek de arızanın giderilmesini sağlayabilir. Her iki durumda da yani uzaktan bağlantı ve yönlendirme ile çözüm alınamayan konularda işyerinize teknik servis gönderilerek sorununuzun tamamen çözülmesine yardımcı olabilmektedir. TEB pos cihazı ile ilgili her zaman desteklerini devam ettirmektedir. 

TEB Pos Rulo Talebi

TEB Pos Rulo Talebi

Bir önceki başlıkta TEB pos rulo talebi için TEB pos destek hattını arayabileceğinizi yazmıştık. Destek hattını arayabileceğiniz gibi mesaj yolu ile de istekte bulunabilirsiniz. 

TEB pos rulo talebi için SMS numarası 4663’e mesaj atabilirsiniz.

Telefonunuzun mesaj kısmına gelerek 4663 numarasına gönderim sağlayarak mesaj yazılacak bölüme ise bankanın size önceden verdiği üye iş yeri numarasını yazıp bir tane boşluk bırakıp ardında RULO yazarak gönderim sağlayabilirsiniz. Bu mesajı 4663 TEB Pos rulo numarasına göndermeniz halinde talebiniz karşılanacaktır. Göndereceğiniz her mesaj, size 10 adet rulo gönderimi sağlayacaktır. Örneğin; 2 adet mesaj atmanız halinde toplamda 20 adet rulo, hemen gönderilmiş olur. İstediğiniz mevcut rulo sayısı kadar mesaj göndermek zorundasınız. 

TEB Pos Arıza Bildirimi

TEB Pos Arıza Bildirimi

TEB pos arıza bildirimi için de TEB pos destek hattı üzerinden iletişim kurmanız mümkündür. . Bunun için daha önce de yazdığımız numara olan 0216 635 65 12 numaralı TEB pos destek telefon numarasını arayıp arıza kaydı oluşturabilirsiniz. Ayrıca SMS ile pos arıza bildirimi yapmak istediğiniz takdirde telefonunuzun mesaj bölümüne girin ve ARIZA yazın, daha sonra bir boşluk bıraktıktan sonra üye işyeri numaranızı yazın ve pos rulo talebinde olduğu gibi 4663’e mesaj atarak arıza bildirim de bulunabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap