Kırmızı Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?

Kırmızı Şarap Lekesi Nasıl Çıkar? Şarap lekelerinin kıyafetlerden çıkartılması oldukça önemli bir durumdur. Herhangi bir mekanda ve uygunsuz bir ortamda üzeri..

Kırmızı Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?

Bu yazıda ve Kırmızı Şarap Lekesi Lekesi Nasıl Çıkar Şarap Lekesi Temizleme Kırmızı Şarap Lek detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Şarap lekelerinin kıyafetlerden çıkartılması oldukça önemli bir durumdur. Herhangi bir mekanda ve uygunsuz bir ortamda üzerinize dökülen kırmızı şarap lekelerini çıkartmak için hiç zorlanmanıza gerek yok.

En kolay şekilde kıyafetlere bulaşan kırmızı şarap lekeleri çıkarmak mümkündür. Peki, kırmızı şarap lekesi nasıl çıkar?

İşte denemeye değer birkaç yöntem…

Şarap lekesi dökülür dökülmez silmeden ve kurulamadan şarap lekesinin üzerine tuz dökün. Lekenin üzerini kaplayacak şekilde tuz döktükten sonra bir saat boyunca bekletin ve sonra leke olan bölgeyi yıkayın ve lekenin çıktığını kendi gözlerinizle görün.


Şarap lekelerini gidermedeki diğer yöntem ise süt olacaktır. Şarap lekesi olan bölgeye sütü dökün ve bir saat boyunca bekletin ve sonrasında soğuk su ile sadece lekenin olduğu yeri yıkayın.


Sıcak suyu lekenin tam üzerine gelecek şekilde sert bir biçimde serpin ve bir süre bekletin. Sonrasında leke çıkacaktır.


Kıyafete dökülen şaraplar eğer kurumuşsa bu aşamada uygulanacak olan yöntem ise şarap lekesinin üzerine tıraş köpüğü sürtmek olacaktır. Tıraş köpüğünü bir süre bekletin ve durulama yapmadan direkt olarak kıyafeti çamaşır makinesine atın.


Kırmızı şarap lekesinin çıkartılmasında beyaz şarap da kullanılabilir. Lekenin üzerine direkt olarak beyaz şarabı dökün ve bir süre bekletin. Bir süre sonra beyaz şarap tüm kırmızı şarap lekelerini giderecektir.


Kırmızı şarap lekesini çıkarmada kullanılan diğer bir yöntem ise lekenin üzerine direkt olarak soda dökmek olacaktır. Daha inatçı lekelerde ise sodayı bir beze bulayın ve bezle lekeyi silin ve lekenin çıktığını görün.


Diğer bir şarap lekesi çıkarma yöntemi ise un olacaktır. Lekenin üzerine un dökün ve lekenin unu ıslatmasını sağlayın. Yapışık bir hal alacak unu lekenin üzerinde bekletin ve bir süre sonra lekenin gittiğini göreceksiniz.


Karbonat da şarap lekesini çıkarmada oldukça etkilidir. Lekenin üzerini tamamen kaplayacak şekilde karbonat dökün ve bir saat boyunca bekletin. Suyla durulayın ve lekenin gittiğine kendiniz şahit olun.

54754