İş Yeri Sigortası Ne Demektir?

İş Yeri Sigortası Ne Demektir? İş yeri sigorta bulunan ortam içerisinde oluşabilecek riskleri koruma altına alınan ve belirlenen teminatlar çerçevesinde korunan bir sigorta paketidir. Depo, fabrika ve benzeri alanlar iş yeri kapsamı içerisinde yer alır. Ayrıca işyerinizde bulunan ekipman ve demirbaşlar da teminat kapsamı içerisinde yer alır.

Kullanmış olduğunuz makinelerde belirlenen teminat kapsamı içerisinde korunmaktadır. İşyerinizde faaliyet gösterdiğinizde işyeri sigortası yaptırmanız oluşabilecek risklere karşı koruma kalkanı oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle işyerinde çıkabilecek yangın ve benzeri etkenlere karşı mağdur olmanızın önüne geçecek ve faaliyetlerinizi daha aktif sürdürmenize imkan sunacaktır.

İş yeri sigortası ilgili sigorta şirketi tarafından belirli teminatlar kapsamında hazırlanır. Poliçenizde teminatlarınızdan nelerin sigortalandığına kadar detaylı bir şekilde görebilirsiniz. İş yeri sigortası hizmetinden tüm işletmeler yararlanabilir. Bunun için sigorta yaptırmanız yeterli olacaktır. Ayrıca faaliyet gösterdiğiniz sektör ve kullanmış olduğunuz ekipmanlar gibi detaylarda sigorta priminize etki edecektir.

İş yeri Sigortası Neleri Kapsar?
İş yeri Sigortası Neleri Kapsar?

İş yeri Sigortası Neleri Kapsar?

İş yeri sigortası geniş kapsamlı olarak da yapılmaktadır. Sadece yangına karşı sigorta yaptırabileceğiniz gibi tüm ekipmanlarınızı koruyucu bir sigorta da yaptırabilişiniz. Yangın sigortası yaptırdığınızda sadece yangın sonrası oluşabilecek zararlarınız karşılanır. Ayrıca kullanmış olduğunuz makine ve benzeri ürünler için de teminat alabilirsiniz.

Bu sayede makinelerinizde oluşabilecek ani durumlarda sigortanız devreye girer ve mağdur olmanızın önüne geçilir. Hırsızlık için de teminat alabilir ve işyerinizde oluşabilecek ürün kaybı gibi değerleri de teminat altına alabilirsiniz. Tüm bunları kapsayan geniş bir teminat içeriğinin de oluşmasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda sigorta şirketleri destek sunacaktır. İşyerinizin camlarından diğer tüm detaylara kadar teminat altına alarak işyeri koruma paketi oluşturabilirsiniz.

  • Deprem
  • Yangın
  • Hırsızlık
  • İş kazaları
  • Doğal afet

Başka İçerik:  Esnek Mesai Çalışanları İçin Çözüm Teklifleri

Ve birçok konuda işyeri poliçeniz sizi sigorta kapsamına alacaktır.

İş yeri Sigorta Primleri

Sigorta yaptırma aşamasında işlem yaptıracağınız değerlerin tutarlarının belirlemesi gerekir. Makine ve teçhizatların faturalarının olması teminat altına alınmasına hızlı destek sunacaktır. Sigorta priminiz poliçenizde yazar. İşyeri sigortası primi yıllık olarak ödenir. Poliçe süresi sonunda yenileme yapmaz iseniz poliçeniz aktif olmayacaktır. Primleri peşin ödeyebileceğiniz gibi belirlenen taksitler ile de ödeme sağlayabilirsiniz.

İşyeri Sigorta Poliçesinin İçeriği

İş yeri sigorta poliçesi içeriğinde firma unvan, adres bilgileriniz yer alır. Ayrıca poliçe başlangıç ve bitiş tarihleriniz bulunur. Ödeyeceğiniz prim tutarlarından özel ve genel şartlara kadar tüm detaylar yer alır. Poliçenizde yer alan teminatlar içeriğinde size hasar ödemesi yapılır. Eğer teminat içeriğinde yer almayan bir durum mevcut ise ilgili hasarınız ödenmeyecektir.

Hasar Durumunda Ne Yapılır?
Hasar Durumunda Ne Yapılır?

Hasar Durumunda Ne Yapılır?

İş yeri sigorta poliçesi yaptırdıktan sonra poliçe dönemi içerisinde herhangi bir sorun oluşur ise ilgili teminat kapsamı içerisinde kullanım sağlayabilirsiniz. İşyerinizde belirli nedenlerden dolayı yangın çıkarsa eğer ve poliçenizde yangın teminatı varsa hasarınız karşılanacaktır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra teminatınıza uygun olarak ödemeniz yapılır.

İşyeri güvenliğiniz ve faaliyetlerinizin devamı için mutlaka işyeri sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Bu sayede uzun süreli bir verim elde edebilirsiniz.

İş yeri sigorta poliçesi hasar sonrası iş gücü kaybı konusunda da sizi destekler. İlgili teminat doğrultusunda ödemeler yaparak bu konuda mağdur olmanızın da önüne geçmiş olur

İşyeri sigortası geleceğinizi koruma altına almasının yanı sıra çalışanlarınızı da koruyacaktır. Bundan dolayı yıllık olarak yaptırmanız yararınıza olacaktır. Teminat içeriğini faaliyet alanınıza göre genişletebilir ve en iyi sonuçları elde edebilirsiniz. Bu konuda uzman desteği de alarak işyerinizin tüm ekipmanlarını sigortalatabilir ve verimli bir çalışma ortamının oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Başka İçerik:  Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap