Albaraka Türk Taşıt Kredisi Hesaplama 2022

Albaraka Türk Taşıt Kredisi Hesaplama 2022 Günümüzde bankalar aracılığıyla birçok işlem yapılmaktadır. Banka hizmeti veren kuruluşlar arasında yer alan Albaraka Türk’te de bu işlemler yer almaktadır. Bu işlemlerden bir tanesi Albaraka Türk araç kredisi olarak araştırılıp yapılmaktadır. Albaraka Türk’te araç kredisinin hesaplanması, Albaraka Türk’ü tercih eden insanlar tarafından pek çok kullanılmaktadır.

Albaraka Türk araç kredisi uygun oranlarından dolayı en çok tercih edilen bankalar arasındandır. Albaraka Türk, araç kredisi konusunda sürekli listenin başında yer almaktadır. Kredi başvurusu yapacak kişiler tarafından merak edilen ve araştırılan noktalar vardır. Bunlardan biri de Albaraka Türk araç kredisi başvuru 2022 şeklinde yapılan araştırmadır.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin faydalanabileceği bu rehber, size bu konularda yardımcı olacaktır. Bunlara ek olarak Albaraka Türk araç kredisi oranları 2022 tarzında da kredi başvurusu yapacak kişiler tarafından araştırma yapılmaktadır. Bu ve diğer merak edilen noktalarda rehberiniz size yardım edip sağlam ve kararlı adımlar atmanızı sağlayacak.

Albaraka Türk taşıt kredisi hesaplama 2022 konusunda kredi hesaplama uygulaması kullanılabilir. Bunun yanı sıra kredi karşılaştırma sayfası aracılığıyla Albaraka Türk araç kredisi oranları ve diğer bankaların oranlarını karşılaştırabilirsiniz. İşleme, kredi hesaplama kısmında taşıt kredisini seçerek başlayabilirsiniz. Daha sonra ise kredi vadesi ve tutarı ile birlikte kredi hesaplama işlemlerin basitçe yerine getirebilirsiniz.

Kredi almayı düşünenler için Albaraka Türk araç kredisi konusunda merakınızı giderecek bazı konulara değinelim.

Albaraka Türk’te Taşıt Kredisi Başvurusu İşlemi

Albaraka Türk’te Taşıt Kredisi Başvurusu İşlemi

Taşıt kredisi almak isteyenlerin bilmesi gereken noktalardan biridir burası. Durum böyle olunca müşteriler güncel bilgilere ulaşmak için internete Albaraka Türk taşıt kredisi başvurusu 2022 yazıp akıllarındaki soru işaretlerini gideriyorlar. Bu krediyi çekmek için öncelikle Albaraka Türk taşıt kredisi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Burada faydalanabileceğiniz bazı kanallar bulunmaktadır.

Diğer bütün kredilerde olduğu gibi Albaraka taşıt kredisinde de başvuru aşamasında işlemlerin devam edebilmesi için şubeye gitmeniz gerekmektedir. Başvuru aşamasındayken kullanılabilecek kanallar yardımıyla ön başvuru yapıp başvuruyu bankaya iletmeniz mümkündür. En ilk olan başvuru adımı tamamlandıktan sonra kabul edilmesi halinde şube fark etmeksizin Albaraka Türk şubesine gidip işlemlerinizin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Albaraka Türk araç kredisine başvuru yapacağınız zaman aşağıdaki kanalları kullanıp kolayca başvurunuzu yapabilirsiniz;

 • Herhangi Albaraka Türk Şubesi
 • Albaraka Türk Çağrı Merkezi
 • Albaraka Türk Mobil Uygulama
 • Albaraka Türk İnternet Sitesi
 • Albaraka Türk İnternet Bankacılığı

Araç kredisinde geçmeden önce satın almak istediğiniz aracı belirlemeniz gerektiğini bilmenizde fayda var. Karar verdiğiniz araç kendi adınıza tescil edildikten sonra Albaraka taşıt kredisi başvurusu yapamayacağınızı da unutmayınız.

2022 Albaraka Türk Taşıt Kredisinin Oranları

Albaraka taşıt kredisi oranlarında genellikle bir ay içerisinde sık sık güncellenmektedir. Albaraka Türk taşıt kredisinin oranları piyasadaki arz talep oranına göre de değişebilmektedir. Kredi oranlarını internet sitelerinden kolayca hesaplayabilirsiniz. Albaraka Türk taşıt kredisinin oranları 2022 için bu şekildedir.

Albaraka Türk 0 Kilometre Taşıt Kredisi

Albaraka Türk taşıt kredisi hesaplama 2022 yılı için şöyledir;

Satın alınmak istenen aracın 0 km veya 2. el olmasından dolayı araç kredisinin kullanım şartları da değişmektedir. 0 km olan bir aracın alımı bayilerden olduğu için bayiler tarafından satış bedeli belirlenir ve bu bedel proforma belgesiyle resmileştirilir. Albaraka Türk’te 0 kilometre araç kredisi alınırken bayilerin belirlediği proforma bedeli üzerinden bir hesaplama yapılmaktadır.

Proforma bedeli 120 bin TL’ye kadar olan taşıtlar için %70 oranında Albaraka Türk araç finansmanı kullanılabilir. Proforma bedeli 120 bin TL üzerinde ise 120 bin TL üstünde kalan kısmın yarısı, %70’lik hesaba dahil edilmektedir. Albaraka Türk 0 km araç kredisi alacağınız zaman yaralanmanız için bu durumu daha iyi anlaşılması için örnek üzerinden anlatacağız.

Burada Albaraka Türk taşıt finansmanı hesaplama 2022 ve Albaraka Türk araç kredisi hesaplama 2022 tarzında yapılan araştırmalara da bir nevi değinmiş olacağız.

Örneğin; 150.000 TL proforma bedeline sahip bir araç alacaksanız, Albaraka 0 kilometre araç kredisi olarak 99.000 TL’ye kadar olan finansman kullanabilirsiniz. (120 bin TL’nin %70’i olan kısmı 84 bin TL’ye kalan 30 bin TL’nin yarısı 15 bin TL eklendiğinde 99 bin TL’ye ulaşılıyor)

Albaraka Türk’te 2. El Taşıt Kredisi

Albaraka Türk’te 2. El Taşıt Kredisi

2. el taşıt kredisi hesaplanmak istendiğinde, bir önceki başlıktaki hesap baz alınıp yapılabilir. 0 km araçlarda olan proforma bedeli 2. El araçlarda olmadığı için kasko bedeline göre hesaplaması yapılabilir. Türkiye Sigorta Birliği resmi internet sitesine ulaşıp Kasko Değer Listesi’nden faydalanabilirsiniz. Albaraka Türk 2. el arabalar için de kredi örneği verelim;

Örneğin 70 bin TL kasko değerine sahip olan araç kredi ile satın alınmak istendiğinde, bu araç için kullanabileceğiniz maksimum kredi 49 bin TL Albaraka Türk kredisidir. Bundan daha yüksek bir tutarda kredi kullanacaksanız Albaraka Türk’e ek teminat vermelisiniz. (konut, nakit teminat veya arsa ipoteği benzeri)

Satıcıdan araca ait olan güncel ruhsat görüntüsü talebi ile 2. el araç kredisi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Albaraka Türk ikinci el araç finansman başvurusu yaparken ruhsat görseli ya da fotokopisi istenmektedir. 5 yaşa kadar bu kredi verilebilmektedir.

Satın alınacak araç yüksek kasko değerine sahipse veya lüks araç alınıyorsa biraz daha fazla yaştaki araçlar kredi ile alınmak istenirse şubeyle görüşmek gerekmektedir. Banla uygun görürse daha üst yaştaki araçların alımında da kredi kullanılabilir. Albaraka Türk araç kredisi ikinci el ve 0 km için de bu şekildedir.

Albaraka Türk Araç Kredisi Alacaklar İçin Gerekli Evraklar

Bu aşamada lazım olan evraklar şu şekildedir;

 • 0 kilometre taşıtlar için proforma fatura
 • 2. el taşıtlar için satın alınacak aracın güncel ruhsat görseli ya da fotokopisi
 • Ve son olarak da gelir belgesi

Albaraka Türk Araç Kredisinin Masrafları

Her bankada olduğu gibi bu bankada da masraflar mevcuttur. Albaraka Türk araç kredisi masrafları şunlardır;

 • Yüzde 0.5 kredi tahsisi bedeli
 • Hayat Sigortası
 • Kasko Sigortası
 • Trafik Sigortası
Albaraka Türk Taşıt Kredisi Şartları

Albaraka Türk Taşıt Kredisi Şartları

Taşıt satın alınmamış olmalı, resmi gelir olmalı, geçerli kredi notu olmalı, 2. el araçlar için araç maksimum 5 yaşında olmalı, finansman sağlanmalı.

Albaraka Araç Kredisi Erken Kapama

Kredi devam ediyorken anapara tutarını bir seferde ödeyebilirsiniz. Bu işlem için kredi aldığınız şubeyle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Kredi konusunda bir diğer işlem de Albaraka Türk taşıt kredisi erteleme işlemidir. Bu işlem Albaraka Türk araç kredisi erteleme olarak da bilinmektedir. Erteleme başvurusunda bulunan müşteriler 3 aya kadar erteleyebilmektedir. Ertelemek için kredi çekilen şubeyle iletişime geçilmelidir.

Albaraka Türk Araç Kredisinde Ara Ödeme

Planlı / plansız olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Kredi başvurusunda bunu belirtebilirsiniz.

Albaraka Türk Araç Kredisi Helal mi?

Albaraka Türk araç kredisi hakkında merak edilen noktalardan biri de helal olup olmadığıdır. Albaraka Türk taşıt kredisi helal mi sorusuna kısaca şöyle cevap verilebilir;

Alım satımda aracılık etmekte ve müşterilere yazılı vekalet vermektedir. Bu yüzden helaldir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap