Albaraka Türk Konut Kredisi Hesaplama 2022

Albaraka Türk Konut Kredisi Hesaplama 2022 Konut sahibi olmak günümüz şartlarında oldukça hızlanmış ve kolaylaşmıştır. Kira öder gibi evinize sahip olmak mümkündür. Eğer sizin de böyle hayaliniz varsa ve yeterli bütçeniz yoksa AlbarakaTürk konut kredisi bunun için biçilmiş bir kaftandır.  Yakın dönemde yürürlüğe giren konut kredisi sistemi (Mortgage) ile ev sahibi olmak isteyenler için kredi almak daha basit hal aldı.

Albaraka Türk Konut Kredisi Nedir?

Konut kredisi, konut satın alma süreci için ihtiyaç duyulan maddi açığı kapatmak için bankalar tarafından sağlanan kredi türüdür. Konut kredisinin evinin değerinin tamamını karşılamamaktadır. Konut kredisi ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer nokta ise bankaların, verilen kredilerin geri ödemesi esnasında yaşanabilecek herhangi bir soruna karşı borç bitene dek evi ipoteğe alırlar. Borç bittiğinde ise evin üzerindeki ipotek kalkar ve ev tamamen size ait olur.

Bu durum Albaraka Türk konut kredisi için de geçerli olmaktadır. Bu sistem sayesinde aslında kira ödercesine kendi evinizi satın alma süreci olarak da görmek daha doğru olur. Albaraka Türk konut finansmanı başvurusu için gerekli şartlar aranmaktadır.

Albaraka Türk Konut Kredisi Başvurusu

AlbarakaTürk konut kredisi yeni ve anlaşılabilir özellikleri bulunmaktadır. Dilediğiniz konut, katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak 120 aya varan taksitlendirme seçenekleri bulunmaktadır. Geri ödemeleri aylık eşit taksitler halinde her ay size uygun farklı miktarlarda ödemeler gerçekleştirebilirsiniz.

Satın alınmak istenilen evin ekspertiz değeri 500.000 TL ve altında ise %90’ a kadar; 500.000 TL üzerinde ise %80’ e kadar finansman kullanma şansı vermektedir. Kredi kullanmak istenilen konut haricinde sahip olunan ilave gayrimenkuller teminat olarak gösterilip konutun ekspertiz değerinin %100’ üne kadar finansman kullanmak mümkündür. Albaraka Türk ev kredisi başvuru esnasında size sunduğu kolaylıkların yanı sıra bazı şartları da karşılamanızı beklemektedir.

Konut Kredisi Şartları Nedir?

Taraflar arasında güven oluşması ve işlemlerinin sorunsuz başlayabilmesi için gerekli şartlar her zaman sunulmaktadır. Belli başlı maddelerde dile getirilen istekleri karşılayan tüm adaylar ile işlemler rahatlıkla başlamaktadır. Albaraka Türk ailesi olarak tüm müşterilerimize samimiyet, sıcaklıkla ofislerimizde detaylı bilgilendirme alabilirsiniz.

 • 18 yaş üzeri iseniz, konut kredisi finansmanına başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Konut finansmanından gerçek kişi (bireysel) olarak başvuruda bulunmayı düşünülürse; kimlik kartı, gelir belgesi, maaş bordronuzu ya da net maaş tutarını gösteren iş yeri tarafından onaylı belgeleri ile satın alınacak konutun tapu fotokopi ile ibraz etmeniz yeterli olur.
 • Konut finansmanından serbest meslek sahibi olarak yararlanmak isterseniz; vergi levhası, onaylı bilanço ve gelir tablonuz, cari yıl mizanınızı, faaliyet belgesi eğer varsa tapu fotokopilerini, kira kontratlarınızı, gelir belgeleri ile imza beyannamesi, ayrıca gerekli durum oluşması halinde kefiller içinde aynı belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Konut kredisi esnasında tüzel kişi olarak yararlanmak istenirse; satın alınacak konutun tapu fotokopisini, ortakların kimlik kartlarını, noter onaylı şirket imza sirkülerini, Ticaret Sicil Gazetesi örneğini, oda kayıt belgesini, faaliyet belgenizi, son üç yıla ait bilanço ve gelir tabloları ile son üç yıl içerisinde düzenlenen vergi levhasının fotokopisini, ayrıca gerekli durumlarda kefiller içinde aynı belgeleri ibraz etmeleri şartı aranmaktadır.
 • İstenilen belgelerle, size en yakın Albaraka Türk şubesine uğrayarak başvuru formunu doldurabilir ardından yeni eviniz için gerekli önemli olan adımı atmış olursunuz.
 • Ön değerlendirmenin olumlu sonuçlandığında ekspertiz başvurusunda bulunabilir, satın almak istediğiniz ev için yararlanabileceğiniz finansman tutarını öğrenme imkânınız bulunmaktadır.
 • Detaylı bilgi ve diğer bankacılık işlemleri için 0850 222 5 666 nolu Alo Albaraka hattına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Konut kat mülkiyetini ya da kat irtifakı tapusunu ibraz ederek konut finansmanı kullanabilirsiniz. Bunun yanında konut kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusunu ibraz ederek konut finansmanı kullanabilirsiniz. Konut kredisi ya da finansmanı kullanma durumunda Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF), Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) ödemelerinden muaf olabilirsiniz. Bunların yanı sıra tamamen farklı bir konu olan ekspertiz işlemleri Albaraka Türk’ ün anlaşmalı olduğu SPK lisanslı kuruluşlar tarafından yapılmaktadır. Albaraka Türk konut kredisi erteleme şansıda bulunmaktadır.

Albaraka Türk Konut Kredisi İçin Hangi Evraklar Olmalıdır?

Albaraka Türk Konut Kredisi İçin Hangi Evraklar Olmalıdır?

Albaraka Türk konut kredisi için gerekli evraklar şartlarda kısmındaki gibi kişisel bilgiler ve gelir durumunuz ile ilgili belgeler talep edilmektedir.

 • Başvuru Formu,
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
 • Çalışma durumunuza göre gelir belgesi,
 • Serbest Meslek Mensupları için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi,
 • Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi,
 • Satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi,
 • Şubece talep edilebilecek diğer belgeler

Albaraka Türk ev kredisi masrafları ise sizin evraklarınız ve giderleriniz ile başlamaktadır.

Albaraka Türk Ev Kredisi Masrafları

Dosya masrafı (kredi tahsis ücreti): Kullanılan kredi tutarının binde 5’i. Ekspertiz ücreti: 800 TL ila 1.000 TL arası. Taşınmaz rehin ücreti (ipotek tesis ücreti): 300 TL ila 400 TL arası. Ayrıca bunun yanı sıra konut sigortası masrafları da eklenmektedir. Deprem ülkesinde yaşadığımız içinde bu masraflara zorunlu deprem sigortasını da eklemeniz gerekmektedir.

Konut Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Konut kredisi taksit tutarının belirlenmesi için öncelikle konut kredisi faiz hesaplanması yapılması gereklidir. Albaraka Türk konut kredisi hesaplama 2022 yılı itibari ile önceki yıllarda kullanılan aynı kurallar geçerlidir. Bunun için konut kredisine başvuruda belli başlı adımlar izlenir.

 • Çekilen kredi tutarı ile belirtilen faiz oranı çarpılmaktadır.
 • Bu aşama, ödenen tutarlar düşülerek kalan ana para için her ay düzenli olarak tekrarlanmaktadır.
 • Ardından faizli bir şekilde ödenecek tutar, vadeye bölünür ve eşit taksitler oluşturulur.

Konut kredisi faizi hesaplanmasını bireysel olarak yapmak oldukça zordur. Bu nedenle Albaraka Türk olarak sitede hazır oluşturulmuş algoritma sayesinde kendi hesaplamanızı yapabilmektesiniz. Albaraka Türk konut finansmanı erteleme durumunu da çoğu kullanıcılar araştırmaktadır.

Albaraka Türk Kredi Erteleme 2022 Yılında da Yapıyor mu?

Albaraka Türk Kredi Erteleme 2022 Yılında da Yapıyor mu?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, 30 Eylül 2022’e kadar kredi ödemelerindeki gecikmelere esneklik tanıyarak, gecikmeye giren krediler takip hesaplarına aktarılmadan önce 90 gün yerine 180 gün beklenilmesi uygulamasının devam edeceğini açıkladı. Albaraka Türk konut kredisi başvurusu esnasında da müşterilerine her imkanı sunmaktadır.

Albaraka Türk Konut Kredisi Oranları 2022 Nedir?

Kredi notu, 5 etmen göz önünde bulundurularak hesaplanır. Bu etmenler kredi notunu farklı oranlarda etkiler.

 • Bireysel kredi ve kredi ödeme alışkanlığı; %35
 • Mevcut borç durumu: %35
 • Yeni kredi çekilmiş olması durumu: %11
 • Kredi kullanım yoğunluğu: %10
 • Diğer unsurlar: %9

Kredi notu 0 ile 1900 arasındadır. Yukarıda belirttiğimiz 5 unsurda sahip olunan kredi notunun her birinin yüzdeleri alınarak toplandı ve risk durumu belirlenmektedir.

Albaraka Türk Konut Kredisi Erken Kapama

Albaraka Türk Konut Kredisi Erken Kapama

Albaraka Türk konut kredisi erken kapama hesaplama ve ev kredisi erken ödeme gibi birçok düşüncesi olan müşterilerine sistemleri üzerinden hızlı ve tatmin edici cevap vermektedirler. Hesaplama için farklı bir yapay zeka algoritması kullanan Albaraka Türk, kredi hesaplama için müşterilerine karşı her zaman şeffaflık esaslı çalışma göstermektedir.

Albaraka Türk Konut Kredisi Ara Ödeme Nasıl Yapılır?

Konut kredisi ara ödeme yaparken aylık geri ödeme tutarlarının serbestçe belirlendiği bir ödeme şablonuyla ara ödemelerinizi Albaraka Türk ev finansmanı hesaplama 2022 yılı güncel seçenekleri ileyapılabilmektedir. Ara ödemelerde kredinin geri ödeme tutarı ile faiz ödemelerinde azalma ile ödeme yapılmaktadır.

Albaraka Türk Konut Kredisi Haram mı Helal mi?

Dinen sakıncalı olarak görünen kredi banka meseleleri Diyanetin son açıklamasıyla olumlu hal aldı. Kira ödemesi yaparcasına ev sahibi olunabilmektedir. Kiranızı ev sahibi değil de bankaya ödemektesiniz. Albaraka Türk konut kredisi helal mi sorusuna daha iyi cevabı alabilmek için uzmanınızdan yardım alınız.

AlbarakaTürk Konut Kredisi İçin Yapılan Yorumlar

İnternet platformu üzerinde bir yetkililere ulaşabilmek çok kolay ve hızlıdır. Şikâyet var üzerinde ya da bazı kredi için bilgi paylaşımı bloglarında Albaraka Türk konut kredisi hakkında olumlu dönüşler yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap