Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Oranları 2022

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Oranları 2022  Ziraat Bankası 0.49 araç kredisi başvurusu 0 ve 5 yaş arasındaki taşıtlar için kullanılabilen bir uygulamadır.  Ortalama olarak 60 aya kadar kullanım imkânı sunan Ziraat Bankası otomobil kredisi oranları düştü bu durum birçok kişiyi memnun ediyor.  Hem geri ödemesi hem de istenilen her türlü araçta kullanılabilecek olan taşıt kredisi imkânları kısa süre içerisinde gerçekleştirilebiliyor. 

Bu işlemleri sağlamak için bankalara bizzat başvuru yapmak yeterli oluyor.  Aynı zamanda ruhsatında hususi olarak kaydedilmiş olan hafif ticari araçların da bu krediden yararlanabiliyor olması, araç satışlarında yüksek oranlarda bir sayıya ulaşılmasını sağlıyor.

Ziraat Bankası Araç Kredisi Paketi 2022

9.07.2022 tarihi itibariyle belirlenen ve 48 ay vadede Ziraat Bankası taşıt kredisi faiz oranı %1,54 olarak kişilere sunuldu.  Aynı zamanda maliyet oranı %1,87 ve 0.49 taşıt kredisi kullanılarak ihtiyaç doğrultusunda satın alınabilecek her türlü anlaşmalı binek araç markaları Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Toyota şeklinde sınırlandırılarak işlem yapıldı.  Bunun dışında ticari araç olarak belirlenen markalarda BMC, Fiat, Ford, GAZ, Güleryüz, Isuzu, Karsan, Mercedes, Otokar şeklinde belirlendi.

Minimum 6 ay ödemesiz şekilde gerçekleştirme Ziraat Bankası araç kredisi paketi uygulamaları 60 ay vadeli ve 2 binek otomobil ticari otomobil kredilerinde de geçerli olacak şekilde sınırlandırıldı. Azami olarak 150.000 TL belirlendi. İkinci el binek araçlar ve motosikletler dâhil olacak şekilde kurumsal ya da bireysel olarak tercih yapan tüm müşterilere %0,82 faiz oranı ile taşıt kredisi imkânı sunuldu.

Aynı zamanda bireysel amaçlı olarak araç kredisi alacak kişilere ve araç tutarına 120.000 TL altında olan durumlarda maksimum 48 aya kadar varan vadelerle kullanım kolaylığı sağlanıyor.

Ziraat Bankası 0.49 Taşıt Kredisi Hesaplama 

Ziraat Bankası 0.49 Taşıt Kredisi Hesaplama 

Kamu bankalarının yapmış olduğu ortak açıklamalarda bazı firmaların Ziraat Bankası 0.49 taşıt kredisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşları mağdur ettiği durumu söz konusu olduğu için Ziraat Bankası otomobil kredisi paketlerinde bazı firmaların paket kurallarının dışına çıktığı için ve aykırı davrandığı ondan dolayı bu paketin içeriğinden tamamen çıkarmıştır. Yapmış olduğu açıklamalar da Honda, Hyundai, Fiat, Ford, Renault ve Toyota firmaları kredi paketi kapsamından çıkarılmıştır ibaresi yer alıyor.

Aynı zamanda Ziraat Bankası 0.49 araç kredisi başvurusu hesaplama işlemlerinde alınacak aracın kasko değeri 100 bin lira gibi bir rakam ise banka bu meblağın yüzde yetmişini karşılar. Ziraat Bankası 0.49 taşıt kredisi hesaplama için bu belirlenen oran 50.000 TL’ nin altındaki araçlarda ise %50 olarak belirlenmiştir. Yani alınacak araç 50.000 liralık bir araç ise 25 bin lira banka ödeme yapacaktır.

Ziraat Bankası 0.49 Araç Kredisi Şartları 

Ziraat Bankası 0.49 taşıt kredisi başvurusu yapabilmek için bazı şartları yerine getirmek gerekir.  Bu şartlar hem vatandaşları hem de bankanın yapmış olduğu işlemlerde mağduriyet yaşamaması için gerekli olan önlemlerden biridir.  Ziraat Bankası araç kredisi alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir.  Aynı zamanda akli dengesinin yerinde olduğuna dair belge istenebilir. 

Gelir belgesi, ikametgâh, nüfus cüzdanı fotokopisi gibi kıymetli evraklar başvuru sırasında hazır bulundurulmalıdır. Bazı durumlarda banka kefil isteme hakkına sahiptir. Yaşanabilecek problemlerde ya da BDDK’da oluşan puan sorunları nedeniyle Ziraat Bankası taşıt kredisini reddetme hakkına sahiptir.  Aynı zamanda çekilen kredi araca ipotek koyulmasını sağlar. Bu durumda kişiler aracın satış işlemlerini gerçekleştiremez.

Ziraat Bankası 2.El Taşıt Destek Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası 2.El Taşıt Destek Kredisi Hesaplama 

Ziraat Bankası 2. el taşıt destek kredisi almak ve Ziraat Bankası 0.49 araç kredisi başvurusu yapmak isteyen kişilerin maksimum 10 yaşa kadar olan ikinci el otomobiller içerisinden tercih yapması gerekir.  Araç yaşı dışında marka ya da model sınırlanması gibi bir uygulama söz konusu değildir. Bunun dışında belirlenen modellerde uygulanan faiz oranları geçerlidir. Destek kredisi hesaplama işlemlerini sağlayabilmek adına aracın tutarı ve verilecek peşinat gibi değerler göz önünde bulundurularak hesaplama işlemleri sağlanabilir. 

Banka personellerinin yapacağı bu işlemler aynı zamanda internet üzerinden de hesaplama araçları sayesinde de yapılabilir.  Ziraat Bankası 0.69 araç kredisi hesaplama işlemlerinde Ziraat Bankası 2. el otomobil destek kredisi alımlarında bankaların belirlemiş olduğu ek ödemelerde talep edilebilir.  Sigorta, kasko, yıllık gider masrafı, hizmet bedeli ve benzeri gibi ödemeler yine vatandaştan talep edilebilir.  Gerekli olan kesintiler yapıldıktan sonra kalan ödeme aktarılır.

Ziraat Bankası 2.El Araç Destek Kredisi Şartları

Ziraat Bankası 2.El Araç Destek Kredisi Şartları 

Ziraat Bankası taşıt destek kredisi alabilmek için gerekli olan bazı şartlar vardır.  Alınacak araçların destek paketi içerisinde yer alan markalardan tercih edilmesi gerekir.  Aynı zamanda araç yaşını 10 ve üstü olmaması gerekmektedir.  Araçların kazalı olması ya da kilometrelerinin yüksek olması ikinci el taşıt destek kredisi şartlarını ilgilendiren bir durum değildir. 

Ziraat Bankası 2. el taşıt destek kredisi alabilmek için o bankadan hesap açtırmak gerekir.  Ödeme koşullarının sağlanması ve vadinin ayarlanmasından sonra kişiye belirtilen tutardaki faiz uygulaması gerçekleştirilir.  Tüm bu işlemlerin sağlanması uzman incelemesi değerlendirmesi ve BDDK’nın sağlamış olduğu puan göz önünde bulundurularak gerçekleştirilir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap