Yurtdışı Seyahat Sigortasında Koronavirüs Düzenlemeleri ve Test Ücretleri

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını 2022 yılında Türkiye’de de görülmeye başladı. İki yıldır virüs ile mücadele eden Türkiye hastalık sebebi ile tamamen evlere kapandı. İnsandan insana öksürük ve hapşırık ile bulaşan, pek çok ölüme sebep olan bu salgın hastalık hayatı tamamen olumsuz etkiledi. 

Bir taraftan ölümler arttı, bir taraftan ekonomik sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Kişilerde ateş, öksürük, baş ağrısı, yorgunluk ve daha farklı belirtiler ile ortaya çıkan virüs tüm dünya salgın olarak ilan edildi. Bu salgına sebep olan Korona virüsünden korunmanın tek yolu hijyen ve mesafe kurallarına dikkat etmektir. 

Olabildiğince insanlara temas etmekten kaçınmalı ve maske kullanılmalıdır. Yayılma ihtimali en aza indirgendirmelidir. Aksi takdirde hastalık çoğalarak yayılmaya devam edecektir. Mümkün olduğunca evlerde oturmak, eve misafir çağırmamak bu dönemde çok önemlidir. Yurt dışına seyahat eden kişiler için seyahatlerini ertelemeleri sağlıkları açısından oldukça önemlidir. 

Tüm dünyayı etkileyen salgın ülke vatandaşlarını etkilemekle kalmadı. Her alanı etkiledi. Turizmden ekonomiye, yurt dışı seyahatlerinden yurt içi seyahatlerine hepsine birer birer kısıtlamalar getirilir. Fakat bir taraftan da hayatta kalmak, geçinmek için insanların çalışması gerekti. Salgına rağmen evlerinden çıkıp günlük işlerine devam etmek zorunda kaldılar. 

Bu insanlar zorunlu seyahatlerde oldukça dikkat etmelidir. Kendilerin tehlikeye attıkları gibi başka hayatları da tehlikeye attıklarını unutmamalıdırlar. Özellikle yurt dışına çıkma yasakları kalktıktan sonra zorunlu yurtdışı seyahati yapmak isteyen kişiler muhakkak seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır. Bu sayede pandemi döneminde daha iyi bir güvence sağlamış olurlar. 

Yasal bir mecburiyet taşımayan bu sigorta hastalık ve kaza gibi durumlarda size teminat sağlayacaktır. Tüm dünyada görülen salgına yurt dışında yakalanırsanız en azından teminatınız yanınızda olur. Acil bir sağlık probleminde yolculuğunuzun sorunsuz olmasına yardımcı olacaktır. Seyahat sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız öncelikle türünü seçmeniz gerekecektir. 

Ardından da genel şartlarını uymanız gerekir. Seyahat sağlık sigortası ile güvenli yolculuk yaparsınız ve yurt dışında hastalanma, yaralanma ve kaza geçirme gibi durumlarda tedavi giderlerinizi karşılar. Bu sigorta sayesinde zorunlu seyahatinize endişelenmeden gidebilirsiniz. 

Yurt Dışı Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?

Yurt dışı seyahat sigortası, seyahat gidiş ve dönüş tarihler aralığında yapılabilir. Seyahat sigortasını internet kısa bir sürede halledebilirsiniz. İnternet üzerinden seyahat sigortası yaptıracağınız zaman hangi ülkeye gideceğinizi, hangi zaman aralıklarında orada olacağınızı, geri hangi tarihte döneceğinizi, kimlik numaranızı ve cep telefonunuzu sisteme kaydederek seyahat sigortası paketlerinden birisi tercih edebilirsiniz. 

Başka İçerik:  Ağır Hasar Kaydı Nedir? Nasıl Belirlenir?

Seyahatiniz boyunca güvenle yolculuk yapabilirsiniz. Yurt dışı seyahat sigortası yaralanma, hastalık durumlarında ve en önemlisi bagajınızın kaybolma, çalışma ve zarar görmesi durumlarında sizi finansal yükümlülükler karış güvence altına alır. Ayrıca pasaport veya bilet kaybı yaşadığınızda yurtdışı seyahat sigortası bu konuda da size yardımcı olur. 

Yurt dışı seyahat sigortası özel sigorta kapsamında yerini alır. Tüm hastane masrafının karşılanmasında etkin bir rol oynar. Pandemi döneminde hastalık riski taşıdığınız takdirde yatarak tedavi olabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra ülkeler pandemiden dolayı sınır kapatabiliyor bu sebeple de uçuşlar iptal ediliyor, erteleniyor. Bu gibi durumlarda uçuşlarınız yurt dışı seyahat sigortası karşılar. 

Aklınıza yurt dışı seyahat sigortası nedir sorusu takılıyorsa kısa bir özetle belirtelim. Pandemi döneminde size sağlık hizmeti sağlayan bir sigorta çeşididir. Eğer yurt dışında korona virüsüne yakalanırsanız. Teminatlar aynen karşılanacaktır. Sizin mağduriyet yaşamamanız için her türlü hizmeti verilir. Yurt dışına gitmek ister fakat gidemezseniz de seyahat sigortasına başvurarak 24 saat öncesine kadar gitmekten vazgeçebilirsiniz. 

Ödediğiniz prim de size tekrar iade edilir. Yurt dışı seyahat sigortası edinmek tek bir tuş kadar uzağınızda, telefonuz yardımı ile bu sigortayı yaptırmak oldukça basittir. Dilerseniz 1 haftalık yurt dışı seyahat sigortası dilerseniz de 15 günlük seyahat sigortası yaptırabilirsiniz. 15 günlük seyahat sigortası fiyatları için internet adresine göz atabilirsiniz. 

Yurt dışı Seyahat Sigortası Neleri Kapsar?

Yurt dışı seyahatleriniz de hastalanmanız, yaralanmanız durumunda hastaneye en iyi şekilde ulaştırılırsınız. Yurt dışı seyahat sigortası sizin orada olduğunuz süre içerisinde yaşadığınız ani rahatsızlıklarda yanınızda olur. Size en iyi biçimde hastaneye ulaştırır, tedavinizi ve ilaç masraflarınız karşılar. Ameliyat olmanız gerekiyorsa ameliyat masraflarınızı da seyahat sigortası karşılar. İlaçların yurt dışı seyahat sigortasında yer alan poliçeler ile ödenir. 

Gittiğiniz hastaneden nakil isteyebilirsiniz. Eğer ilk gidilen hastane sizin hastalığınıza uygun değilse hemen nakiliniz gerçekleştirilir. Yurt dışına çıktığınız süre zarfı 1 hafta ile sınırlı ise tüm bunlar bir hafta için geçerlidir. Eğer on beş günlük bir yurt dışı seyahatine çıktıysanız bu imkanlar on beş gibi için geçerlidir. Seyahate başladığınız an günleriniz de sayılmaya başlar. Sayılma günleri kendi ülkenize dönene kadar geçerlidir. 

Başka İçerik:  Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücreti

Ülkenize iniş yaptıktan sonra sona erer. Yurt dışı seyahat sigortası yaptırmak istiyorsanız en az bir günlük en fazla bir yıllık olarak yaptırabilirsiniz. Size en uygun yurt dışı seyahat sigortasını seçerek kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Korona virüs sebebi ile yurt dışı seyahat sigortası yaptırmak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Siz de bu konuda sağlığınızı düşünüyorsanız vakit kaybetmeden sigortanızı yaptırabilirsiniz. 

Yurt dışına çıkacak olan kişilerin mutlaka araştırması gereken yurt dışı seyahat sigortası sizi bir külfet oluşturmaz hatta bütçenize dost bile olabilir. Çünkü yurt dışında korona virüsüne yakalandığınız zaman tedavi görmeniz gerekecektir. Fakat yurt dışında korona virüs tedavi oldukça pahalıdır. Kendi bütçenizden tedavi olmaya çalıştığınızda masrafınız daha da artacaktır. Fakat yurt dışı sağlık sigortası yaptırarak yalnızca sağlığınızı düşünürsünüz masrafları sigortanız halleder. 

Yurt dışı Seyahat Sigortası Nerede Yapılır?

Yurt dışında hastanelerin, tedavilerin, ameliyatların ve hatta korona virüs sürecinde iyileşme için uygulanan tedavinin çok pahalı olması sebebi ile yurt dışı seyahat sigortası sizi maddi sıkıntılardan kurtaracaktır. Yüksek tedavi ücretleri vermekten kurtularak seyahatinizi sorunsuz bir şekilde yapabilirisiniz. 

Siz yurt dışı seyahat sigortasına emanetsinizin sizin her probleminizde yanınızda olarak sorunu en etkili çözümü getirirler. Ne kadar dikkat etseniz de bazen kazalardan, virüsten kaçış olmaz bana bulamaz diyerek yurt dışı seyahat sigortası yaptırmayı ertelemeyin. Hatta bazı ülkeler bu konuya o kadar önem veriyor ki sizden zorunlu yurt dışı sigortası yapılması gerekiyor. 

Pandemiyi düşünmeden, hasta olmayı düşünmeden seyahatin doya doya zevkini çıkartmak için de bu sigorta gereklidir. Çok yüksek miktarlar harcamanıza gerek yok. Bütçenize uygun bir yurt dışı seyahat sigortası seçerek hemen sigortanızı başlatabilirsiniz. Yurt dışında yatış veya ayakta muayenelerde giderler karşılanır. Önemli olan özel sağlık sigortası ve seyahat sigortalarında müşterinin sigortadan memnun kalmasıdır. 

Sigortanızın türüne göre genel şartları taşınmanız gerekir. Bununla birlikte tüm olumsuzlukları engelleyebilirsiniz. Hem kendiniz için hem de yakınlarınız için bu hayat kurtarıcı sigortayı yaptırabilirsiniz. Uzun zamandır hayatımızda olan korona virüsünün vereceği maddi zararı bu şekilde en aza indirebiliriz.  

Başka İçerik:  Bireysel Emeklilik Sisteminde Cayma Hakkı

Yurt dışı Seyahat Sigortası İle Neleri Teminat Altına Alabilirsiniz?

Bazı yurt dışı seyahat sigortalaması ve Covid 19 sağlık sigortası yapan firmalar aile üyelerinden birinin vefat etmesinde, evde meydana gelen bir hasarın olmasında, yolculuğun bir sebep nedeniyle durdurulması sebeplerinde sigortanızı korur. 

Bunların yanı sıra yurt dışı seyahat sigortası ile;

  • Yaralanma, hastalık nedeni ile tıbbı müdahaleleri, 
  • Yaralanma ya da hastalık nedeni ile nakil işleminin yapılması, 
  • Taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil işleminin yapılmasında, 
  • Vefat eden sigortalının naklinin yapılmasında, 
  • Korona virüs vakasının yaşanmasında, 
  • Seyahatin iptalinin gerçekleşmesinde, 
  • Yaralanma ve hastalık nedeni ile yurt dışında kalma süresi uzadığında, 
  • Bagajın bulunması ve sigortalıya ulaştırılmasında, 
  • Tarifeli bagaj kaybının yaşanmasında, 
  • Bagajın zarar görmesi ve çalınması durumları da tüm bunlar teminat altına alınır. 

Ayrıca kurtarma, çalınan diğer ekipmanlar, gecikmeli bagaj, kefalet, ilaç gönderimi, pasaport veya bilet kaybı da teminat altına alınabilir.

Yurt dışı Seyahat Sigortasının Avantajları ve Fiyat Aralığı Nedir?

Yurt dışı seyahat sigortası ile yüksek tedavi ücreti ödemezsiniz. Tatilinizi keyifli bir şekilde yaparsınız. Aksilikler yaşadığınız da sigorta tarafından halledileceğini bilirsiniz. Sağlık problemleri sizin için bir problem olmaktan çıkar. Bütçenizi korursunuz. Yurt dışı seyahat sigortası ile ilgili diğer merak edilen fiyat aralığı nedir sorusudur. 

Öncelikle yaptırmak istediğiniz sigorta farklı farklı paket seçenekleri ile donatıldığı için bu konuda ne bir fiyat aralığı belirtilemez. Ayrıca yurt dışına çıkan kişinin kaç gün kalacağı da yurt dışı seyahat sigortasını etkileyen en önemli etkenlerden birisidir. Çünkü seyahat sigortası bir gün için yaptırılabileceği gibi bir yıllıkta yaptırılabilir.

Bir gün, bir hafta, on beş gün, bir yıl bu süre seyahat sigortasının fiyatını değiştirecektir. En iyi fiyat araştırmasını gideceğiniz ülkeyi belirleyerek, kaç gün kalacağınızı belirterek internet adresinden öğrenebilirsiniz. Size yüksek gelen fiyat paketlerinden vazgeçerek bütçenize uygun bir yurt dışı seyahat sigortası da seçebilirsiniz. Eğer Türkiye Cumhuriyetinden vize uygulayan bir ülkeye vize başvurusu yaparsanız yurt dışı seyahat sigortası yaptırmanız zorunlu hale gelecektir. 

Vize sırasında sizden seyahat sigortası istenecektir. Bu sebeple seyahat sigortasından kaçmaya çalışmadan sigortanızı yaptırın. Hem kendinizi hem bütçenizi koruma altına alın. Yurt dışı seyahat sigortasında koronavirüsdüzenlemelerine de göz atmayı ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap