Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Aile Bireylerine Özel

Aile Bireyleri İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmak sizi ve ailenizi yaşabileceğiniz olası kaza ve hastalıklara karşı güvence altına alarak korur. Özellikle yaşanan salgın ile birlikte hem ekonomi hem de sağlık tam bir tehdit altına alındı. Her geçen gün artan tedavi masraflarına yüksek miktarlar dökmeden aile tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırarak bu dönemde rahatlıkla tedavi olabilirsiniz. Aile tamamlayıcı sağlık sigortası ile sağlık masraflarınızın önüne geçerek bütçenizi iyi değerlendirmiş olursunuz.

Aile bireyleri için yaptırılan tamamlayıcı sağlık sigortası ile kaza ve hastalık gibi durumlarla karşılaşıldığında maddi zorlukların çekilmesi engellenir. Bu sigorta çeşidi zorunlu değil bireyin istediği doğrultusunda yapılır. Tamamlayıcı sağlık sigortası sağlık sektöründe sürekli olarak meydana gelen maliyet artışlarının önüne geçer. En iyi tamamlayıcı sağlık sigortası ise kişinin kendisi ve ailesi için özel hastane işlemlerini fark ödemeden ya da minimum SGK katılım ücreti ödeyerek gerçekleştirmesidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, kullanıcıların SGK kapsamında olan özel hastanelerin işlemlerinden alacağı fark ücretini karşılayan, bütçeyi koruyan bir sigorta türüdür. Bu sigorta için SGK’lı olmanız yeterlidir. 0-65 yaş arasındaki tüm bireyler tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanabilir.

Eğer doğum teminatlı bir tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırsanız gebelik öncesi yapılan tetkikler, kısırlık tanı ve tedavisi, doğum kontrol ilaçları, cinsiyet değiştirme işlemleri, düşük araştırılması, isteğe bağlı kürtaj yapılması, cinsel işlev bozuklukları, kök hücre klonlanması, rahim içi aracı takılması gibi tüm bunlar sigortanın dışında yer alır. Yalnızca bebekleri güvence altına almak için bu sigorta türü tercih edilir. Bu sigorta türünün kapsadıkları konular sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir.

Başka İçerik:  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Değişir mi

Genellikle bebek tamamlayıcı sağlık sigortasında yatarak tedavi, yurt dışında tedavi, hastane sonrası tedavi, yoğun bakım birimi ve evde bakım hizmetleri bulunur. 65 yaş üstü bireylerde ise tamamlanmayan sağlık harcamaları sağlık sigortası ile birlikte tamamlanır. Bunun yanı sıra cerrahi müdahale, kemoterapi, radyoterapi, yoğun bakım masrafları, oda masrafları, yemek masrafı, refakatçi masrafları ve diyaliz sağlık sigorta kapsamında sunulur.

Aile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları

Yapılan araştırmalara göre çocuk sağlık sigortası yaptıran sigorta şirketi sayısı oldukça azdır. Fakat ebeveynler ile birlikte sigortalanan çocuklar için bulunan sigorta şirket sayısı daha fazladır. Bu sebeple istediğiniz sigorta şirketini kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Bir de sigorta şirketleri aile sağlık sigortasıyaptırdığınız da %5-%10 oranı arasında size bir indirim sunar. Tek bir çocuğa sağlık sigortası yaptırmak ile bütün aileye sağlık sigortası yaptırmak daha avantajlıdır. Hem diğer sigortaya göre daha az prim ödersiniz.

Aile tamamlayıcı sağlık sigortası tek bir sağlık poliçesi ile düzenlenir. Tek bir sağlık poliçesi sayesinde prim ödeme gününü ve yenileme tarihlerini kolaylıkla takip edebilirsiniz. Gereksiz tüm evrakları evinizde tutmanız da gerekmez.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası evde bakımı, ameliyatı ve ayrıca ameliyat öncesini / sonrasını gerekli tetkik işlemleri, sunu uzuv, fizik tedavi, tıbbi malzeme gibi tüm sağlık hizmetlerini kapsar. Yatarak tedavi yapılması gerekli olduğunda oda, yemek giderleri, kemoterapi, radyoterapi,diyaliz ve refakatçi giderleri tamamlayıcı sigorta ile karşılanır. Bunun yanı sıra tüm ilaçların giderleri, ambulansta sağlık sigortası içinde yerini alır. Bireyler için farklı sağlık sigorta paketleri de mevcuttur.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şartları Nelerdir?

İlk şart yaş ile ilgilidir. Tamamlayıcı sağlık sigortasından 0-5 yaş arasında yer alan herkes faydalanabilir. Bunun yanı sıra kişinin SGK’ lı olması gerekir. Bunların yanı sıra istenilen diğer kriterler şirketten şirkete farklılık gösterebilir. Bireyler sağlık sigortasını hem uygun fiyatlı olması sebebi ile hem de özel hastanelerde muayene olabilme açısından sıkça tercih ediyor. Ayrıca ciddi bir sağlık problemi ile karşılan kişiler sağlık sigortası sayesinde devletin karşılamadığı masrafları ödemek durumunda kalmaz.

Başka İçerik:  İllere Göre Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ayakta tedavi ve yatarak tedavi mümkündür.  Fakat sigorta anlaşmasının bulunması ile ayakta tedavi hizmeti en fazla 10 kez geçerli olabilir. Bundan sonra ayakta yapılan tedaviler için teminat verilmemesi koşullar arasında yer alır. Ayrıca doktorunuzun uyguladığı muayene ve hastalığın tanısı 1 işlem olarak kabul görür. Tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanabilmek için genel sağlık sigortasının geçerli bir durumda olması gerekir. Aksi halde sigortanın anlaşması olmayan hastanelerde geçerli değildir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Nelerdir?

Aile üyeleri ve bireyler sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanabilmek için sağlık sigortası yaptırır. Fakat yapılan sigorta aile için mi birey için mi yaptığı büyük önem taşır. Ayrıca sağlık sigortasının hangi şehirde ve sigorta şirketinin hangisi olduğu, poliçe kapsamına dahil edilen teminatlar, farklı sağlık sigortası paketleri tüm bunlar tamamlayıcı sağlık sigortasının fiyatlarında değişikliklere sebep olan hususlardır. Bu sebeple net bir fiyat vermek doğru değildir. Fakat aile sigortası birey sigortasına göre daha avantajlıdır. Bunun yanı sıra genel sağlık sigortası da sağlık sektöründe istenilen masraflara oranlarla daha uygundur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap