Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? Günümüzde birçok kişi mobil bankacılık uygulamalarını kullanılır. Bankacılık işlemlerini bu mobil uygulamaları ile gerçekleştirir. Uygulamalar girişte kişilerin müşteri hesap numaraları, T.C Kimlik Numaraları ve birçok banka veya kişiler bilgileri vardır. Bu uygulamalar ayrıca kişilerin cihazlarına göre özel olarak açılır ve kullanım sağlanır. Buna istinaden uygulama giriş bilgileri kişilerin bankalara tanıttıkları ya da ilk giriş yaptıkları cihazlarda kullanılır.

Fakat cihazların veya sim kartların değişimlerinden bankalar kişilerin hesaplarını bloke ederler. Bunun nedeni güvenlik önlemleri ve kişilerin banka hesap bilgilerini 3 kişilere karşı korumalarıdır. Bu durumda bankalara giriş yapılırken sim kart bloke olur. Aynı zaman da sebebi bilinmeye durumlarda da sim kartı bloke olabilir. Bu blokeyi kaldırmak için birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerin hepsi güvenlik kontrolleri ile gerçekleşir.

Sim Kart Bloke Neden Gerçekleşir?

Sim Kart Bloke Neden Gerçekleşir?

Sim kart bloke durumlarından birkaçı şunlardır; Kişilerin Sim kart bloke kaldırma durumları4.5G’ye uyumlu olarak kullanma veya operatör değişikliğinden meydana gelir. Bununla birlikte telefona ait sim kartlar başka bir telefona takıldığında banka tarafından sim kartınızı bloke olur. Bunun sebebi bankaların 3. kişilerin internet ya da mobil bankacılığına ve hesap bilgilerine ulaşmasının önüne geçmedir.  Sim kart blokesi ayrıca sim kart değişikliği durumda hemen devreye girer. Buna istinaden kişiler operatör firmalardan yeni bir kart aldıklarından bu sim kart değişikliğini bankalara başvurarak blokeyi kaldırabilirler.

Sim Kart Blokesi Kaldırmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Sim kart blokesi kaldırma işlemleri için birçok yöntem olmakla birlikte güvenlik aşamalarından geçerek işlem sağlanabilir.  Buna istinaden sim kartım bloke oldu ne yapmalıyım sorusuna cevap almak isteyen kişiler öncelikle bankanın şubenize gitmelidir. Bankalar da kişilere işlemlerden önce sim kart bloke kaldırma formu imzalatılır. Sonrasında bloke kaldırma işlemleri için banka yetkilisi kişiye ait kartın üzerindeki blokeyi kaldıracaktır.

Bununla birlikte kişilerin blokeyi kaldırmak içim sistemde eksik bir bilgi olmamalıdır. Ayrıca bilgiler tam olduğunda kişiler  sim kart bloke nedir sorusu için müşteri hizmetlerini arayarak sim kart kilit kaldırma talebinde bulunabilir ve işlem yapabilir. Bankaya ait müşteri hizmetleri yetkilisi tarafından kişilere bloke kaldırma için ileteceği tüm güvenlik soruları olacaktır. Bu güvenlik sorularına verilen eksiksiz ve doğru cevaplar ile sim kart kilit kaldırma işlemi sorunsuz bir şekilde tamamlanır ve bloke kaldırılır.

Sim kart blokesi kaldırma nasıl yapılır? Sorusunun cevabı için bir diğer yöntem bankaların sim kart bloke kaldırma ATM işlemi kullanımıdır. Bir diğer bloke kaldırma yöntemi de bankaya talimat göndermek ile gerçekleşir. Buna istinaden sim kart bloke kaldırma dilekçe örneği hazırlanarak bankaya ulaştırılır. Bu dilekçe ile birlikte kişilerin hatları üzerindeki bloke banka tarafından kaldırılır. Bu dilekçede başvuru sahiplerinin kendi bilgileri olmalıdır. Doldurulan bu bankaya yollanır. Sonrasında kişilere  sim kart kilidini kaldırma müşteri hizmetleri  telefon ile ulaşır. Bunun nedeni kişi ve güvenlik onayıdır. Bu onay ve sim kart kilit kaldırma dilekçesi metnini bankaya fax , e-posta veya  WhatsApp üzerinden göndermek gereklidir.

Sim Kart Bloke Durumların da Neler Gerçekleşir?

Sim Kart Bloke Durumların da Neler Gerçekleşir?

Kişilerin  sim kart bloke olursa ne olur sorusu olduğu durumlarda bankacılık işlemlerinizi gerçekleştiremez. Aynı zaman da bu durum kart üzerindeki bloke kalkana kadar devam eder. Bununla birlikte bloke durumun da kişiler hesaplarının tanımlı olduğu bankanın internet ve mobil bankacılığına giriş yapamaz ve işlem sağlayamazlar. Ayrıca telefon bankacılığıyla yapılacak olan işlemlerde tek kullanımlık şifre alamazlar. Online alışverişlerde 3D Secure yöntemiyle onay şifresi telefonlarına ulaşmaz.

Sim kartım bloke oldu nasıl açabilirim sorusu durumunda internet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı gibi servislerden yararlanılamaz. Aynı zaman da kredi kartı ve hesap kartı gibi ürünlerin şifresi için işlem yapılamaz. Online kredi başvuruları ve mağazalardan alışveriş kredisi gerçekleştirilemez. Ayrıca kişiler sim blokesinden asla kredi başvurusu yapamaz ve kredi kullanamaz. İnternet ve mobil bankacılık sistemleri bloke durumunda erişime kapalı olur. Ödeme ve fatura işlemlerinden EFT, havale, fatura ödeme, otomatik fatura talimatı verme gibi işlemler asla gerçekleştirilemez.

Sim Kartım Bloke Olduğunda Nasıl Açtırılır?

Sim Kartım Bloke Olduğunda Nasıl Açtırılır?

Sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır sorusu için dikkat edilmesi gereken nokta, bankanın güvenlik aşamalarını ve kimlik doğrulamayı gerçekleştirmedir. Aynı zaman da kişiler isterse sim kart bloke kaldırma işlemleri için noter teyitli vekâletname ile başvuru yapabilirler. Bu vekaletname de mutlaka olmalıdır. Buna istinaden en güvenilir bloke kaldırma yöntemleri şube, ATM ve müşteri hizmetleri gibi yöntemlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap