Sigara Böreği Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Sigara Böreği Dondurucuda Nasıl Saklanır? Türk mutfağında hamur işi yiyecekler oldukça sık tüketilen besleyici özelliğe sahip gıdalardır. Özellikle sigara böre..

Sigara Böreği Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Türk mutfağında hamur işi yiyecekler oldukça sık tüketilen besleyici özelliğe sahip gıdalardır. Özellikle sigara böreği adı verilen börek çeşidi Hem pratik kullanımı hem de doyurucu olmasından dolayı ülkemizde her öğünde tüketilebilen bir gıda olmaktadır. Eve gelen misafirlere sunmak istediğinizde ya da ilerleyen dönemde tüketmek istediğinizde toplu halde hazırlamış olduğunuz sigara böreğinin izi saklayabilirsiniz. Sigara böreği saklanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususları yerine getirdiğinizde uzun süre evinizde aperatif yiyecek olarak bulundurma şansınız olmaktadır.

Sigara böreği dondurucuda nasıl saklanır?

Sigara böreği dondurucuda saklanmadan önce güzel bir şekilde hazırlanır. İçerisine malzemesini yerleştirdikten sonra sarma işlemini tamamlayınız. Bu işlem tamamlandıktan sonra fazla gelen sigara böreğini öncelikle buzdolabı poşetinin içerisine yerleştirilir siniz. Buzdolabı poşetlerinin ağzının kapalı olması ve kesinlikle hava almaması gerekiyor. Bu sayede rahatlıkla Uzun bir dönem saklama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Sigara böreğinin buzdolabında saklarken çiğ halde olması önemlidir. Pişirilmiş sigara böreği buzdolabında uzun dönem saklanamaz. Sigara böreklerini buzdolabına yerleştirirken poşet içerisinde yan yana dizilmesi önemlidir. Üst üste koyacağınız börekler doğduğu zaman birbirinden ayrılmayacak şekilde yapacağından dolayı çözüldüğünde kullanamazsınız. Buzdolabına yerleştirdiğiniz Sigara böreklerini üzerine herhangi bir maddeye koymayın. Kolay çizilebilecek ondan dolayı Üzerine gelen maddenin şeklini alacaktır ve yapısı bozulacaktır. Dondurucuda saklayacağız börekler porsiyon halinde paketlenmelidir. Hepsini bir anda dışarı çıkartırsınız Aynı günde tüketmeyiniz zaman tekrar dondurucuya girmez Çünkü bu içerisinde bakteri oluşumunu hızlandırabilir. Kullanmadan önce yaklaşık 12 saat kadar evvel dondurucudan çıkartıp Oda sıcaklığına gelmesini beklemeniz yeterlidir. Oda sıcaklığına kendi halinde gelmediğinde Siz dışarıdan sıcak su ya da başka bir müdahale gerçekleştiriniz kolayca yırtılabilir. Hazırlamış olduğunuz sigara börekleri yaklaşık bir yıl kadar rahat bir şekilde muhafaza edilir. Buzdolabı poşetlerinin üzerine bir tarih atarak ne zaman tüketeceğiniz hakkında kendinize uyarıcı bir not yapabilirsiniz. Saklarken dikkat etmeniz gereken diğer önemli bir husus da ağızlarının mutlaka kapalı olması gerektiğidir. Buzdolabı poşetlerinin içerisine hava girmemesi ya da saklama kabının içerisinde bir hava oluşmaması taze kalmasını doğrudan etkileyecektir. 78535