Saç Boyası Lekesi Nasıl Çıkar?

Saç Boyası Lekesi Nasıl Çıkar? Kadınlar için vazgeçilmez güzellik aktiviteleri ve bakımları arasında kuaföre gitmek gelmektedir. Gitmeyi tercih etmeyen bayanla..

Saç Boyası Lekesi Nasıl Çıkar?


Kadınlar için vazgeçilmez güzellik aktiviteleri ve bakımları arasında kuaföre gitmek gelmektedir. Gitmeyi tercih etmeyen bayanlarda evlerinde kendi imkanlarıyla kendi Bakımlarını gerçekleştirirler.

Bu makalede ve Saç Boyası Lekesi Lekeleri Çıkarma Saç Boyası Lekesi Çıkarıcı Saç Boyası Lekesi Nasıl Çıkarılır hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Her iki koşul altında da kadınların güzellik Tutkusu ortak paydada bulunur yüzyıllar boyu değişmeyen bir gelenektir.

Güzellik ve bakımlı görünmenin yollarından en önemlisi saçları boyatmak ve saçların bakımını gerçekleştirebilmektedir Ancak bazen Bu konuyla ilgili küçük aksilikler yaşanabiliyor.

Saç boyama konusu kadınların en Tedirgin olduğu alandır Çünkü cilde boya bulaşması ya da kıyafetleri damlaması çözümü bulunacak Bir sorun değildir.

Öncelikle cildimize karışan saç boyasını çıkarmak için uygulamamız gereken ilk yöntem Makyaj temizleme pamuğu ya da bir kulak temizleyicisini zeytinyağı ya batırarak bu bölgeye tampon yapmakla olacaktır.

Leke geçene kadar temizleme işlemi devam etmeni çözümün uzun tek yolu.


Eğer cildinizde henüz bulaştıysa Yani henüz kurumadan müdahale etme şansınız bulunuyorsa pamuğun üzerine saç spreyi sıkarak da cildinize bulaşmış olan boyanın spreyli pamuğun üzerine gelmesini ve bu sayede çıkarılması son derece zor olan bu lekenin çıkmasını gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer elinizde bebek bulunuyorsa bebek yağıyla temizleme işlemini gerçekleştirmek şansınız bulunmaktadır.

Bebek yağı ve su makyaj temizleyiciler de herhangi birisine eşit oranda karıştırdıktan sonra temizleme pamuğu yardımıyla Bu karışımı lekeli olan bölgelere uygulayarak temizlemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemi dairesel hareketler yaparak uygulamanız çok daha kaliteli sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Eğer cildiniz hassas değilse ama birazcık Aseton dökerek hızlıca kurutma şansınız da bulunmaktadır bunu yaptıktan sonra tabii cildinizi bol su ile yıkayarak nemlendirici sürmeniz gerekir.

Saç boyası kıyafetinize kalmadıysa bunun için uygulamamız gereken çözüm iyisinizdir beyaz sirke ve deterjanla beraber Ilık suya bastırmak olmalıdır. Dizinizin suda yaklaşık 5-6 saat kadar lekelerden kurtulması için uygulayacağınız en başarılı yöntemdir.

Eğer halıya bulaştıysa ya da Anladıysa yine temiz bir beyaz bezle silin ve ardından yarım çorba kaşığı sıvı bulaşık deterjanı ile bir bardak ılık suda karışım oluşturarak bu bölgeye uygulayın.

47151