Mutlu ve Sağlıklı Olmanın Kolay Yolları

Mutlu ve sağlıklı olmanın kolay yolları günümüzde bilinçli kişilerin keyifli günler geçirmesini sağlarken size de bu formülleri sunacağız. Mutluluk ve sağlık z..

Mutlu ve sağlıklı olmanın kolay yolları günümüzde bilinçli kişilerin keyifli günler geçirmesini sağlarken size de bu formülleri sunacağız.

Mutluluk ve sağlık zor birleşen iki kavram olsa da aslında hiç de o kadar zor olamayan yaşam kaynağı kadar önemsenecek iki faktör. Sağlıklı fakat mutsuzsunuz ya da tam tersi mutlusuz fakat sağlıksızsınız. Bu iki kavramı birleştirmek yaşam kaynağınızın sağlıklı ve mutlu olmasıyla ancak gerçekleşecektir. Sağlık ve mutluluk olmak sadece sizin elinizde yaşam kaliteniz beslenmeniz, ruhsal sağlığınız ve yaptığınız spor aktiviteleriyle doğru birçok bileşeni birlikte yaratmakla kendinizi sağlıklı ve mutlu hissetmenin yollarını açabilirsiniz. Sağlıklı ve mutlu olmanın yollarından biri beslenmekte geçiyor. Güne dinç ve neşeli başlamak için doğal mevsiminde yetişen meyve ya da yeşil sebzeleri yiyerek başlayın. Yeşil sebzeleri çiğ tüketmeye çalışın fazla yeşillik yemek zararlı değildir isteğe göre yenebilir. Sofranızdan doğal zeytinyağını eksik etmeyin. Özellikle renkli sebzelere yönelin bunlar dinç sağlıklı velutluluk salgılayan sebzelerdir. Özellikle pancar, havuç, ıspanak, maydanoz, roka, brokoli, lahana biber, salatalık ve domates bolca tüketmeye çalışın. Beslenmeniz kadar ruh sağlığınızın önemi de oldukça yüksek özellikle sağlıklı olmalısınız ki mutlu hissedebilesiniz. Olaylar karşısında pozitif düşünmeye dikkat edin. Rahatsız iç sesinize izin vermeyin yani siz yüksek sesle negatif sesinizi pozitif sesle bastırmayı öğrenin. Olumlu düşünce olmayan bir şey karşısında dahi sizi yıpratmayacak önlemler almanızı sağlayacaktır. Hareketsiz bir toplum olma yolunda ilerliyoruz ulaşım olanakları arttıkça spor yapanların yani basit bir yerden basit bir yere ulaşmak için dahi araç kullanıyoruz buda bizi strese sokmaya yetecektir. Spor yapın hatta ev şartlarında dahi spor yapmayı bir yaşam tarzı olarak benimseyin. Yürüyün, bisiklete binin, yüzün bu sporları yapamıyorum diyenleri işitir gibiyim evde dans edin hem fizikken hem de ruhen derin düşünme yaparak sağlıklı ve mutlu olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırın sadece 10 dakika ya da zaman için vakit varsa daha da uzun ama size özel olmalı TV, ses, ışık ya da farklı rahatsız edici faktörler olmadan gözlerinizi kapatarak derin düşünme yapın rahatlayacak mutlu hissedeceksiniz emin olun. 36807