Miraç Kandili Sözleri

Miraç Kandili Sözleri. Kandillerin hayatımızdaki yeri çok büyüktür. Her sene belirli aylarda kandiller kutlayarak dualar ederiz. Miraç kandili de o kandillerden biridir. Miraç Kandili sözleri paylaşarak sevdiklerimizle vakit geçiririz. Paylaştığımız bu sözler bazen dua bazen ise anlamlı söz şeklindedir. Kandil mesajı ve sözleri hep bir duaya, isteğe ve daha çok çeşitli fiile tekâmül eder. 7’den 77’ye söylediğimiz bu sözler kalplerde huzura yol açar. Yaptığımız ibadetleri nasıl ki dualarla taçlandırıyorsak kandillerde de aynı şekilde yaparız. Her kandilde olduğu gibi Miraç kandilinde de iş aynıdır. Söylenilen bu sözlerin dini anlamda olan yanı da vardır.

Dini sözler eşliğinde birleştirdiğimiz kandil sözleri çok anlamlıdır. İçerisinde hep bir dua ve bir anlam ilişkisi yer alır. Kalplerde bolca huzura yer veren bu sözler genel anlamda bakıldığı zaman son derece kıymetlidir. Sevdiğimiz insanlara yöneltmiş olduğumuz bu sözleri bireysel ya da toplumsal bir şekilde dile getiririz. Bazen yüz yüze bazen ise mesaj yoluyla söylemek istediğimiz her sözü bu şekilde söyleyebiliriz.

Miraç Kandili Sözleri
Miraç Kandili Sözleri

İşte Miraç Kandili ile İlgili Editörün Seçimi Sözler:

 1. “Miraç Kandili’nin feyzi ve bereketi üzerinize olsun. Rabbim dualarımızı kabul buyursun.”
 2. “Miraç Kandili, Yüce Allah’ın rahmet ve mağfiretinin bolca tecelli ettiği bir gecedir. Kandiliniz mübarek olsun.”
 3. “Miraç Kandili’nin nuruyla kalplerimize huzur dolsun, dualarımız kabul olsun. Hayırlı kandiller.”
 4. “Miraç Kandili, Peygamber Efendimizin manevi yolculuğunu anmak ve O’na olan sevgimizi pekiştirmek için bir fırsattır.”
 5. “Bu mübarek gecede dualarımızı eksik etmeyelim, tövbelerimizi yapalım ve Rabbimize yakarışlarımızı sunalım.”
 6. “Miraç Kandili, Rahman’ın merhametinin bütün kullarına ulaştığı bir gece. Dualarınızı kabul buyursun.”
 7. “Miraç Kandili, yükseklerde Rabbimize yaklaşma ve O’na olan sevgimizi pekiştirme zamanıdır. Hayırlı kandiller.”
 8. “Miraç Kandili, manevi yükselişimize vesile olan, dualarımızın kabul olduğu mübarek bir gece. Kandiliniz mübarek olsun.”
 9. “Miraç Kandili, affın ve mağfiretin bol olduğu bir gece. Dualarınızın ve niyetlerinizin kabul olmasını dilerim.”
 10. “Miraç Kandili, müminlerin kalplerine umut, huzur ve sevgi saçan bir gecedir. Dualarınızı eksik etmeyin.”

Bu sözler, Miraç Kandili’nin feyzi, bereketi ve önemini vurgular. Rabbimizin rahmetinin ve mağfiretinin bu mübarek gecede bolca tecelli ettiği ifade edilir. Miraç Kandili’nin Peygamber Efendimizin manevi yolculuğunu anmak ve O’na olan sevgiyi pekiştirmek için bir fırsat olduğu belirtilir. Bu gecede duaların ve tövbelerin yapılarak Rabbimize yakarışların sunulması teşvik edilir. Miraç Kandili’nin Rahman’ın merhametinin tüm kullara ulaştığı bir gece olduğu ifade edilir. Bu özel geceyi, manevi yükselişimize vesile olan ve dualarımızın kabul olduğu bir zaman olarak değerlendirmemiz gerektiği vurgulanır. Aynı zamanda Miraç Kandili’nin affın, mağfiretin bol olduğu ve müminlere umut, huzur ve sevgi veren bir gece olduğu ifade edilir.

Miraç Kandili Sözleri

 • Tüm dualarınızın kabul olması dileğiyle, miraç kandiliniz mübarek olsun.
 • Miraç gecesi Cehennemi gösterdiler, çoğunun kadın olduğunu gördüm. Tirmizi
 • Bugün ellerini semaya, gönlünü mevlaya aç. Miraç kandiliniz kutlu olsun.
 • Miraç gecesi, uğradığım her melek topluluğu, ümmetime hacamatı tavsiye etti. Hakim
 • Ne yaparsan yap, onun karşılığını göreceksin. Miraç kandiliniz kutlu olsun.
 • Semaya aç ellerini bugün öyle bir gün ki dile Rabbinden ne varsa yüreğinde hayırlı kandiller.
 • Allah’ın adıyla başladığınız her işinizde başarılar dilerim. Miraç kandiliniz mübarek olsun.
 • Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun. Miraç kandiliniz kutlu olsun.
 • Avuç içlerinizde sakladığınız bütün dualarını kabul olması dileğiyle. Miraç kandiliz kutlu olsun.

Rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Miraç Kandiliniz kutlu olsun.

Miraç kandilinin hayatımıza yeni ufukların açılmasına vesile olması dileğiyle. Hayırlı kandiller.

Bu gece yürekler tüm Müslümanlar için atsın. Hep beraber ellerimiz semaya açıp dua edelim. Miraç geceniz mübarek olsun.

Duanız kabul, ameliniz makbul, hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Fani Dünyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek Miraç Kandilinizi kutlarım Allah’a emanet olun. Güzel kandiller.

Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun. Miraç kandiliniz mübarek olsun.

Tüm dualarınızın kabul olması dileğiyle. Hayırlı kandiller. Miraç kandiliniz mübarek olsun, Allah bütün günahlarımızı affetsin inşallah.

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Bu gecenin feyzi üzerinize rahmeti geçmişinize bereketi evinize nuru ahiretinize sıcaklığı yuvanıza dolsun kandiliniz mübarek olsun.

Her müminin, riayet etmesi ve vefalı olması gerekli olan hususlar şunlardır: Din saygısı, edebe saygısı ve sofra saygısı. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ım bir Miraç Kandiline bizleri ulaştırdığın için zerrelerimizce sana şükürler olsun. Miraç bizlere bir kere daha hayırlar getirsin inşallah.

Tövbe güvercini kalbe konsun af dalgalar saadet kervana gelip kapında dursun. Bütün Melekler sizinle, Dualarınız Kabul Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun.

Bugün ettiğiniz bütün dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak gibi yağsın inşallah. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin Mevla’ya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Rabbimden çiçek istedik kırları verdi, ağaç istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik bu numarayı verdi. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Binlerce çiçek var, ama gül başka. Milyonlarca insan var, ama dost başka. Milyarlarca gün var, ama bugün başka, Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, bin bir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Konsun yine pervazlara güvercinler, hu hulara karışsın âminler, mübarek akşamdır, gelin ey Fatihalar, Yasinler… Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Günler bize dostların güzelliği ile geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kâbuslar senden uzakta, melekler başucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, kandilin mübarek olsun.

Bazen yenik düştük zamana, esiri olduk anlamsız koşturmaların ve fakat adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç unutmadık. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Her tomurcuk yeni bir gülün, her gül yeni bir baharın, her kandil yeni rahmetlerin habercisidir. Rahmet ve mağfiret dolu kandil geçirmenizi dileriz. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Yüceler yücesi Allah’ım bizleri şu güzel Miraç Gecesi ürmetine affeyle. Tüm Müslümanları güçlendir, bizlere birlik ve beraberlik nasip eyle. Miraç Kandiliniz hayırlar getirsin.

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Bizlere sınava tutulduğumuz bu dünyanın geçiciliğini hatırlatan; kardeşçe, dürüst, mütevazı bir yaşamın kapılarını aralayan bu mübarek gecenizi kutlarım. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu, rahmetlerin yağmur gibi yağdığı nice kandillere. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Miraç Kandiliniz mübarek olsun

70135