Maya ve Aspirin Neye İyi Gelir?

Maya ve Aspirin Neye İyi Gelir Yaş maya bir besin imalatı için oldukça önemli bir etkendir. Burada vitamin ve mineral içeriğinden ne kadar bahsetsek az gelir. Fakat yararları arasında..

Maya ve Aspirin Neye İyi Gelir Yaş maya bir besin imalatı için oldukça önemli bir etkendir. Burada vitamin ve mineral içeriğinden ne kadar bahsetsek az gelir. Fakat yararları arasında bunlarla sınırlı bir skala söz konusu değildir. Keza günümüzde bir mağazaya girip bakım ürünlerinin tamamına baktığınızda onarıcı özelliği olan her üründe maya içerdiğine ilişkin bir etiket görürsünüz. Haliyle kimyasal içeriklerle karıştırılmış olan bu ürünü kullanmak yerine evde sivilcelere karşı kendi maskenizi yapmaya ne dersiniz? Maya ve aspirin son derece geniş bir kitle tarafından uygulanan sivilce ve akne düşmanı maskeyken oksijenli su bu maskenin tamamlanmasını sağlamaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken detayın cilt tipiniz olduğunu belirtmek istiyoruz. Her cilt tipine aynı maskenin uygulanması gibi bir durum söz konusu bile değildir. Kuru cilt tipinin ihtiyaç duyduğu besinler ve mineraller farklı olacağı gibi, yağlı ya da normal cilt tiplerinde çok daha farklı bir ihtiyaç doğar. Doğal yollardan sivilcelerin geçmesini sağlamak isteyenlere ise tüm cilt tiplerine uygun bir maske tarifi sunacağız.
Maya ve Aspirin Neye İyi Gelir

Mayanın Cilde Faydaları

Maskelere geçmeden önce yaş maya kullanımının yalnızca yemekler ve hamur işi için olmadığını belirterek devam etmek istiyoruz. Zira cilt bakımında önemli bir yer etmesinin amacı mayanın cilde faydaları olarak özetlenebilir. Cilt rahatsızlıkları, lekeler, sivilceler, akne ve siyah noktalar, kırışıklıklar, çatlaklar tamamıyla cildin bakımsızlığı ve ihtiyaç duyduğu bazı besin değerlerini alamamasından kaynaklanır. Bunları sağlayabilmek adına maya kullanımı oldukça önemlidir.

Vitamin

Vitamin açısından zengin bir içeriğe sahip olmasının yanında onarıcı özelliği üst seviyede olan B vitamini oldukça yoğundur. Cildimizi besleyen en önemli vitamindir.

Alerjenlere Karşı

Alerjik durumlar yüzümüzde oldukça sık yaşanır. Bunun için alerjilerden korunmak yaş maya ile cilt bakımı yaptığınızda mümkün olacaktır.

Cilt Bakımı

Cildinizde daha nemli ve daha parlak bir görünüm kazandırırken ‘tiyamin’ isimli içeriğin tüm dolaşımı kontrol altına aldığını belirtelim. Maya bu sayede cildin ihtiyacı olan her şeyi verebilmektedir.

Sinir Sistemi

Sinir sistemine iyi gelen çok sayıda madde ve besin vardır. Bunlardan birisi mayadır ve sinir sistemini güçlendirirken cildinize oldukça yarar sağlar.

Sivilce ve Akneler

Siyah noktalar dahil olmak üzere cildinizde oluşan her istenmeyen oluşum için önleyici ve onarıcı etkisi olduğu kanıtlanmıştır.

Yağlı Ciltlerdeki Sivilcelere Maya Maskesi

Yağlı ciltlerde sivilce oluşumu daha sık gözlemlenebilir. Ancak sivilceler kadar siyah noktaların yoğun bir biçimde bulunduğunu söylemek gerekiyor. Cildin alt tabakasında bulunan yağ kalıntılarının dışarıya vurmasıyla fazlasıyla sivilceye denk gelmekteyiz. Bunları yağlı ciltler için maya maskesi tarifi ile yok etmek mümkün.

Malzemeler

1 Çay kaşığı maya 1,5 Çay kaşığı oksijenli su 1 Aspirin

Hazırlanışı ve Uygulanışı

1 Aspirini ezerek un ufak edin ve ardından ölçekler dahilinde oksijenli su ve mayayla karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı sabunla yıkayıp duruladığınız temiz yüzünüze sürün. Sürerken ovalayarak masaj yapmanız ve bu şekilde uygulamanız çok daha faydalı olacaktır. Yaklaşık olarak 20 dakika beklettiğiniz maskenizi ılık suyla yıkamanız etkisinin uzun süre kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Sivilceler İçin Aspirin Maskesi

Genellikle sivilce oluşmuş ciltlerde atık yağların cilt altından sürdürdüğü baskının yoğun olduğunu biliyoruz. Bu aşamada aspirin maskesi olarak adlandırılan özel kürün uygulanması gerektiğini söylemeliyiz.

Malzemeler

1 Aspirin 1 Çay kaşığı pudra Kıvama gelene kadar limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maskeyi hazırlamak için ilk hamle aspirini ezmekle başlıyor. Aspirini ufak parçalar haline getirene kadar ezerek pudrayla karıştırmalıyız. Tabi ki bu karışımın tamamıyla toz halinde olması maske oluşumu için bir şeyin eksik olduğunu gösteriyor. Sıvı ihtiyacını ise asidik yapısı gereği limondan alacağız. Tavsiye edilen limon suyu doğrudan limondan sıkılmak suretiyle elde edilmelidir. Yine de şişe olarak satılan limon suyu kullanılabilmektedir. Limon suyunu aspirin parçaları ve pudra üzerine akışkan olmayacak kıvama gelene kadar eklemelisiniz. Maske kıvamını tutturduktan sonra temiz yüzünüze uygulayıp 20 dakika beklemeniz gerekecek. Beklemenin ardından masaj yaparak uyguladığınız cildinizde çok daha parlak ve temiz bir görünüm elde edebilirsiniz. Maskenin çıkışıyla beraber ılık suyla durulamayı ihmal etmeyin. Aynı zamanda 20 dakikayı aşan bir süreçte yüzünüzde tutmamanız önerilmektedir.

Kuru Ciltlerdeki Sivilcelere Aspirin Maskesi

Kuru ciltler her ne kadar sorunsuz gibi görünse de en çok problem yaşanan cilt tiplerindendir. Sivilce ve akne çıkan kuru ciltlerde bakım daha zor bir hal alabilmektedir. Zaten nem dengesinin tam olarak kurulamadığı, yağlanmanın sağlanabilmesi için sürekli takviye yapıldığı ciltte birde sivilce çıktığında moraller daha da bozulabilmektedir. Çözümü için yine farklı bir tarifle aspirin maskesine başvuruyoruz.

Malzemeler

1 Aspirin 3 Damla kayısı yağı 2 Damla limon Suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Hazırlık aşamasında Aspirin maskesi tarifine yine aspirini ezerek başlıyoruz. Ardından ise ezdiğimiz Aspirinin içerisine 2 damla limon suyu ve 3 damla kayısı yağı ekliyoruz. Kayısı yağını aktarlardan kolaylıkla temin etmeniz mümkündür. Makyaj ve kozmetik ürün kalıntısı kalmadığına emin olduğunuz cildinize uygulayacağınız maskeyi 20 dakika bekletip durulayabilirsiniz. Sonrasında kayısı yağı sayesinde nem dengesi sağlanmış, limon ve aspirin karışımı sayesinde ise sivilcelerden arınmış bir cilde kavuşabilirsiniz. 89778