Mangal Nasıl Tutuşturulur?

Yaz aylarının Yaklaştığı şu dönemlerde birçok insan pikniklerde Mangal yapacak ve eğlenceli bir aktivite ile beraber karınlarını doyurmaya çalışacaklardır. Man..

Yaz aylarının Yaklaştığı şu dönemlerde birçok insan pikniklerde Mangal yapacak ve eğlenceli bir aktivite ile beraber karınlarını doyurmaya çalışacaklardır. Mangal yapılması adeta tekniklerinin vazgeçilmez olaylarından bir tanesi haline geldi diyebiliriz. Mangalda pişirilecek olan gıdaların doğru bir şekilde pişirme bilmesi için öncelikle mangalın doğru bir şekilde yanıyor olması gerekir. Mangal keyfi başlamadan Bitmesin istiyorsanız bazı noktaları dikkatli şekilde gerçekleştirmeniz gerçekten işinize yarayacaktır.

Mangal Nasıl Tutuşturulur?

Mangal yakılması için çok farklı yöntemler kullanılabilir ülkemizde son yıllarda en çok kullanılan yöntemler ateşli tutuş durabilmek için ek sıvıların kullanılması durumudur. Bu sıvılar Mangal içerisinde yayılmakta olan kömürlerin üzerine döküldükten sonra Ateş yakılır Bu sayede konular çok kısa süre içerisinde kor haline gelirler Fakat bu yöntem içerisinde sıvılarda etlere istenmeyen kokuların yerleştirilmesi gibi problemler ortaya çıkabildiği için tekrar Düşünmeniz de yada uygulamanızda büyük bir fayda var. Mangal klasik olarak bir mangal kömürü odun parçaları Çıra Kağıt kullanılarak yıkıldığı zaman klasik yapılma yöntemi kullanılıyor demektir. Kömürler marka orta kısmına yerleştirildikten sonra kömür yılının ortası açılarak oraya fitil şeklinde bükülmüş kağıtlar yerleştirilir ve onun etrafında da kuru çıralar yerleştirilir ve bu sayede daha hızlı bir şekilde yakma işlemi gerçekleştirilebilir. En son olarakta kömürler ortaya yerleştirilen malzemenin etrafını saracak şekilde kapatıldıktan sonra ortadaki Kağıt ateşe alır önce kiralar yanar hemen ardından da odun parçaları hızlı bir şekilde yapılır. Tutuşan çıralar ve odun parçaları kömürlerin yanmasını sağlar kağıdına Yani bir şekilde yanması bittikten sonra mangal karton ya da yelpaze sayesinde yerler ederek daha hızlı bir şekilde kömürlerin tutuşması sağlanır. Mangal tutuşurken kömürlerin üzerine bir mangal bacası yerleştirmeniz kömürler yine daha kısa süre içerisinde tutuşacak tır Aksi halde biraz daha uzun sürebilir. Mangal bacasının doğru şekilde yerleştirilmesi son derece büyük önem taşımaktadır alt taraftan da üfleme yardımı ile yenileme işleminin devam etmesi gerekiyor. 91038