Kurban Bayramı Sözleri

Kurban Bayramı Sözleri “Komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir.” Diye buyurmuş Peygamber efendimiz. İşte İslam’ın güzelliği, inceliği böyledir. Her tür ibadet, her tür dua bu şekilde diğer din kardeşini düşünmek üzerine kuruludur. Ramazan ayında sahip olduğun mal ve mülkün sadakasını vererek, Kurban Bayramı’nda ise bütçen el verdiğince kurbanını kesip, durumu olmayanlarla paylaşmaktır.

Bu yazıda ve Kurban Bayramı Bayram Sözleri Kurban Bayramı Mesajları Kurban Bayramı Kutlama İslami Bayramlar Kur konusunda detaylar bulabilirsiniz.

Birlik, dayanışma ve paylaşma dinidir Müslümanlık. Bir gülümsemenin bile sadaka yerine geçtiği bir dindir. Tatlı dil, Güleryüz, içten gelen bir hal hatır sorma bile bir birimize yaptığımız bir iyiliktir. Sadece özel günler ile kısıtlı olmayan her zaman birbirimize söyleyeceğimiz sözler, göndereceğimiz mesajlar olmalıdır.

Eskiden mektupla, tebrik kartları ile yaptığımız bayram ve özel günler kutlamaları çağın gereği artık elektronik ortamda oluyor. Örneğin Kurban Bayramı sözleri, sizi sevdiklerinize yaklaştırır. Gönülden gelen güzel sözle ve mesajlar ile hem sizi hem de sevdiklerinizi mutlu eder. Dediğimiz gibi paylaşma dinidir bizim dinimiz, güzel sözlerde paylaştıkça çoğalır. Özellikle bayramlar sevdikleriniz ile paylaştığınız duyguların artarak geri dönmesi için iyi bir vesiledir.

Kurban Bayramı Sözleri
Kurban Bayramı Sözleri

Editörün Seçimi Güzel Dilekler ile Kurban Bayramı Mesajları

 1. “Kurban Bayramı’nın tüm sevdiklerimize huzur ve mutluluk getirmesi dileğiyle. Kurban Bayramınız kutlu olsun!”
 2. “Bayram sevinci ve kardeşlik duygularıyla dolu nice güzel bayramlar geçirmeniz dileğiyle. Kurban Bayramınız mübarek olsun!”
 3. “Bu mübarek bayramda dualarınızın kabul, kurbanlarınızın makbul olması dileğiyle. Kurban Bayramınız kutlu olsun!”
 4. “Kurban ibadetinizin Allah’a yakınlığınızı arttırması ve kalplerimizde sevgi bağlarının güçlenmesi dileğiyle. Kurban Bayramınız mübarek olsun!”
 5. “Kurban Bayramı’nın bereketi ve sevgisi tüm yuvanıza dolsun, sağlık ve mutluluk getirsin. Kurban Bayramınız kutlu olsun!”
 6. “Bu güzel bayram vesilesiyle dualarımız, sevgimiz ve birlikte geçireceğimiz güzel anılarımızla dolu bir bayram dilerim. Kurban Bayramınız mübarek olsun!”
 7. “Kurban Bayramı, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızın doruğa çıktığı özel bir gündür. Bayramınız kutlu olsun!”
 8. “Sevgiyle dolu yüreklerimizin, umutlarımızın ve dualarımızın en güzel şekilde gerçekleştiği bir bayram dilerim. Kurban Bayramınız mübarek olsun!”
 9. “Kurban kesmenin verdiği huzur ve maneviyatın kalplerimize yansıdığı güzel bir bayram geçirmenizi dilerim. Kurban Bayramınız kutlu olsun!”
 10. “Bu özel bayram vesilesiyle sevdiklerinizle bir arada olmanızı, huzur ve mutluluk içinde nice bayramlar geçirmenizi temenni ederim. Kurban Bayramınız mübarek olsun!”
 11. “Kurban Bayramı, kardeşlik duygularının pekiştiği, paylaşmanın ve sevginin ön plana çıktığı mübarek bir zaman dilimidir.”
 12. “Sevdiklerinizle birlikte huzur dolu, bereketli ve mutlu bir Kurban Bayramı geçirmeniz dileğiyle. Bayramınız kutlu olsun!”

Unutmayın, Kurban Bayramı sevdiklerinizle bir arada olmanın, dayanışma ve yardımlaşma duygularının pekiştiği anlamlı bir bayramdır. Bu güzel mesajlarla sevgi ve paylaşım dolu bir bayram yaşayabilir, sevdiklerinizle aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz. Kurban Bayramınız kutlu olsun!

Kurban Bayramı Sözleri

 • En güzel kurban bayramı bu ve bundan sonrakiler olsun. İyi bayramlar dilerim.
 • Kurban Bayramınız hayırlara vesile olsun!
 • Kurban Bayramınız mübarek dualarınız kabul olsun. İyi bayramlar.
 • Her gününüz bayram tadında geçsin. Mutlu bayramlar.
 • Kurban bayramının tüm İslam alemi için hayırlara vesile olması dileğiyle.
 • Ailenizle ve sevdiklerinizle mutlu huzurlu bir kurban bayramı dilerim.
 • En güzel kurban bayramı bu ve bundan sonrakiler olsun. İyi bayramlar dilerim.
 • Kalplerde sevgi olsun gözlerimiz ışık dolsun. Mutlu bayramlar dilerim.

Kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlar nice bayramlar geçirmeniz dileğiyle.

Kalplerinizde barış, gözlerinizde umut olsun. Kurban bayramınız kutlu olsun.

Hakka adanmışlığı son nefesinde bile ikrar eden canlar. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Kestiğiniz kurbanlar, sıratta Burak; Allah katında makbul olsun inşallah. İyi bayramlar.

Sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz güzel bir bayram dilerim. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Kurban Bayramınızı kutlar, ailenizle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı nice bayramlar dileriz.

Kalpler ancak Allah’ı anmakla huzur ve saadete erebilir. Dua ve selam ile Kurban bayramınız mübarek olsun.

Kurban bayramının ulusumuza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini dilerim.

Bu değerli Kurban Bayramında kâinatın yaratıcısı ve âlemlerin rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.

Allahın nuruyla ümmetini selamlayan peygamberin (sav) şefaati hürmetine Kurban Bayramınızı kutlarım.

Bu bayramda hep birlikte aynı sofrada yer almasak da bayramda yanınızda olacağız mutlaka. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Güzellik birlik beraberlik dolu her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Kurban Bayramı diliyoruz.

Tüm dostlarımın, tüm arkadaşlarımın Kurban Bayramını kalbi duygularımla kutlar tüm İslam Alemine güzel huzurlu sağlıklı bayramlar dilerim.

Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öperim.

Her bayram biraz sevinç birazda huzurdur aslında özlemdir hatırlanmak isteğidir zaman direniştir umut tadında mutlu bir Kurban Bayramı dileğiyle.

Yüreğine damla damla umut günlerine bin tatlı mutluluk dolsun. Sevdiklerin hep yanında olsun yüzün ve gülün hiç solmasın Kurban Bayramın kutlu olsun.

Benim ömrümde ırmaklar vardır sularında hayallerimi yüzdürdüğüm benim ömrümde sevdiklerim vardır bayramlar ayrı geçince üzüldüğüm. Bayramın mübarek olsun.

Her ilkbaharda gelinciklerin en güzel başlangıçları müjdelemesi gibi bu bayramın da sana ve ailene mutluluk ve neşe getirmesini diliyorum iyi bayramlar!

Zamana ve mekâna sığmayan bir bereketle bereketlenmek ve bağışlanmış olmanın o şerefli makamına erişmiş olmak temennisiyle Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Bu mutlu günde güzel insanlara özel insanlara hani vazgeçemediklerimize sevgilerimizi saygılarımızı dualarımızı gönderiyoruz. Her gününüz bir bayram olsun.

Hüznümüzü acımızı yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder mutluluklar dilerim.

Allah c.cyi tanıyan ve itaat eden zindanda da olsa bahtiyardır. Onu unutan sarayda da olsa zindandadır bedbahttır. Allah c.c kurbanlarınızı kabul etsin. Bayramınız kutlu olsun.

Dostluğu sevgiyi ve geleceği. Hüznümüzü acımızı yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz Kurban Bayramınızı tebrik eder mutluluklar dilerim.

Bizim hayatımızda nehirler vardır köpüklerinde umutlarımızı yüzdürdüğümüz ve bizim ömrümüzde güzel insanlar vardır görünmeyince ölesiye özlediğimiz Kurban Bayramın kutlu olsun…

Bir bayram gülüşü savur göklere eski zamanlara gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin yüreğine damla damla umut günlerine bin tatlı mutluluk dolsun sevdiklerin hep yanında olsun yüzün ve gülün hiç solmasın Kurban Bayramın kutlu olsun…

Bir Kurban Bayramı daha geldi. Bu bayramın öncelikle milletimize ulusumuza ve de insanlığa hayırlar getirmesini diliyoruz. Kardeşliğin doğduğu sevgilerin birleştiği belki durgun belki yorgun yine de mutlu yine de umutlu yine de sevgi dolu nice bayramlara.

Bayramlar dargınlıkların unutulduğu insanların barıştığı kardeşçe kucaklaştığı günlerdir bayramlar milli ve dini duyguların inançların örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği kuvvetlendiği günlerdir sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle.

Dostluğu sevgiyi ve geleceği. Aşımızı ekmeğimizi soframızı. Hüznümüzü acımızı yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder mutluluklar dilerim.

Bir avuç dua bir kucak sevgi sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri birleştirir gönülleri bir sıcak gülümseme bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize bayramlar berekettir umuttur özlemdir yarınlar niyettir kestiğiniz kurban ve dualarınız kabul olsun sevdikleriniz hep sizinle olsun kalbiniz nur eviniz huzur dolsun Kurban Bayramınız bereketli olsun!

Bugün Kurban Bayramı kurbanlar kesilecek sevap niyetiyle etler dağıtılacak herkese. Yürekler bir olacak gönüllere kilitlenecek. Gökler rahmet bereketiyle yağmurlar boşaltacak yeryüzüne. Bugün hepimizin yüreği şenlenip bayram sevinciyle coşacak. Hepimizin Kurban Bayramı kutlu olsun.

Bayram sabahları demli bir çay su böreği bayram şekerleri şeker isteyen çocuklar kurbanlık hayvanların sesleri bir telaş bir koşturmaca. Köprü hep kalabalık bayram programları kolonya ikramları bayram harçlıkları uzun bayram tatilleri ev gezmeleri kısa hal hatır sormalar el öpenlerin çok olsunlar ve daha bir dolu küçük ayrıntı. Hayatın üzerindeki pause düğmesine dokunun. Kısa bir süre için hayatı durdurun. Mutlu bayramlar.

Dostluğu sevgiyi ve geleceği aşımızı ekmeğimizi soframızı hüznümüzü acımızı yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder mutluluklar dilerim büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öpüyorum.

Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları barıştıkları kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Bayramlar millî ve dini duyguların inançların örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği kuvvetlendiği günlerdir. Hep bir arada sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle Kurban Bayramınız kutlu olsun!

Bayramlar o kadar büyülüdür ki gelişi bütün bir yıl beklenir ve gidişindeki keder de ancak böyle bir ikinci geliş ümidiyle hafifler; tasa iken sevinç olur hüzün iken beklenen bir neşeye dönüşür Kurban Bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle. İyi bayramlar!

Bugün bayram! Mübarek Kurban Bayramı. Tüm inananlar birbirlerine daha çok yakınlaşsın dargınlıklar ortadan kalksın kardeşlik ve dostluk duyguları daha da kuvvetlensin tüm insanlar neşe ve mutluluk denizinde yüzsün bugün sevinç günü kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Kurban Bayramını doya doya yaşayalım hayırlı bayramlar!

Formun Üstü

Formun Altı