Kiraz Sapının Faydaları Nelerdir?

Kiraz yüksek oranda B1, A ve C vitamini içeren bir yaz meyvesidir. Çok eski zamanlardan bu yana kirazın ve kiraz sapının faydaları bilinmektedir. Aslına bakars..

Kiraz yüksek oranda B1, A ve C vitamini içeren bir yaz meyvesidir. Çok eski zamanlardan bu yana kirazın ve kiraz sapının faydaları bilinmektedir. Aslına bakarsanız kirazın kendisinden fazla sapı daha çok faydalıdır.

Bu makalede ve Kiraz Sapı Faydaları Kiraz Sapının Faydaları Kiraz Sapı Sağlık Doğal Tedavi 8 konusunda detaylar bulabilirsiniz.

Kiraz sapı öncelikle vücuttaki kanı temizler, sindirim sistemini kuvvetlendirir, mideyi güçlendirir, tansiyonu düşürür, kanamayı durdurur, sakinleştirici özelliğe sahiptir fakat bu sayılanlardan faydalanmak için düzenli bir şekilde kullanılması tavsiye edilir.

Yani bir defa içip bıraktığınızda kiraz sapının faydalarından yararlanamazsınız.

Kiraz sapının faydaları nelerdir diye sıralamaya kalksak aslında saymakla bitmez bu mucizevi meyve idrar yolu enfeksiyonuna, kilo vermeye, karaciğer yağlanmasına, böbrek taşı düşürmeye, mide ağrısına, safra taşı düşmesine, kansızlığa, vücuttaki toksinlerin hızla atılmasına çok büyük faydaları vardır peki kiraz sapını nasıl kullanacağız öncelikle taze satın aldığınız kirazları tükettikten sonra saplarını bir kenara ayırın dilerseniz kurutarak dilerseniz taze iken kaynatabilirsiniz.

Fakat kurutulmuş kiraz sapı kış aylarında da rahatça kullanmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde hazırlamak istemeyenler kiraz sapını aktarlardan kurutulmuş olarak satın alabilir.

Kiraz sapını öncelikle soğuk suda yıkayın ve düzülmesi için bir kenara ayırın kaynamış ve beş dakika dinlenmeye bırakışmış suyun içine 25, 30 tane kiraz sapını atın ve yaklaşık yirmi dakika ağzını kapatarak bekletin sonrasında bir.

Bardağa dökün ve çay içer gibi tatlandırmadan için günde iki su bardağı içmeniz yeterli olacaktır. Her şeyde olduğu gibi fazlası zararlı olabilir özellikle kilo vermek için kullanan kişiler sabah aç karna içmeleri ve akşam yatmadan önce aç karna içmeleri çok daha faydalı olacaktır.

Bu şekilde kullanmanız vücuttaki toksinlerinde yok olmasını sağlayacaktır kiraz sapını aynı zamanda cay demler gibi değil de suda kaynatarak da kullanabilirsiniz.

Bu şekilde hazırladığınız kiraz sapı suyunu bir günde bitecek şekilde yapmalısınız. Çünkü iki, üç gün bekletilen su sağlığınıza zarar verebilir. Taze olarak demleyip içmeniz en sağlıklı yöntemdir.

Kiraz sapı satın alırken kararmış olanları tercih etmeyin satın aldıklarınızın içinde kararmış kiraz saplarını ayıklayın ayrıca içerken içine limon suyu eklemeniz çok daha faydalı olacaktır.

57971