Kamu Bankaları Konut Kredi Paketi 2022

Kamu Bankaları Konut Kredi Paketi 2022 Yaşanan pandemi ve küresel kriz sonrası devlet desteği arıcılığa kamu bankalarının vatandaşlara sağladığı birçok kredi imkânı doğdu.  Taşıt, sosyal ihtiyaç, tatil ve konut gibi krediler için başvuru süreçleri 5 Haziran itibariyle başladı.  Vatandaşın rahatlıkla başvuru yapabileceği kamu bankalarının yaptığı açıklamalarda her bütçeye uygun destek paketleri açıklandı.

Kamu bankaları konut kredi işlemleri Halk Bankası, Vakıf Bankası ve Ziraat Bankası aracılığı ile kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için düşük faiz oranlarıyla ve uzun vade imkânlarıyla konut kredi paketlerine kişilere sunuyor. 

Destek paketleri yaşanabilecek zorlukların üstesinden gelebilmek ve her vatandaşı mutlu edebilmek adına bankalar tarafından ve BDDK tarafından alınan kararlar doğrultusunda sağlanan bir hizmettir.  Hizmetten yararlanabilmek için gerekli olan şartları taşımak yeterlidir.

Kamu Bankaları Konut Kredisi Paketleri Hangileri 

Kamu Bankaları Konut Kredisi Paketleri Hangileri 

Kamu bankaları konut kredi adı altında yapmış olduğu kampanyalar ve belirlemiş olduğu faiz oranları ile birlikte 1. el ya da ikinci el her türlü konut alımlarında 1 yıl ödemesiz ve maksimum 15 yıl vade olacak şekilde Kredi kullanım imkânı sağlıyor. Aynı zamanda kamu bankaları kredi destek paketi içerisinde uygun ödeme koşulları ve taksit erteleme gibi imkânlar da sunulmaktadır. 

Yine destek paketleri içerisinde araç almak isteyen ya da tatile çıkmak isteyen vatandaşlar da unutulmuyor.  Yüzde 0.82 faiz oranlarıyla tüm vatandaşları memnun etmek için kamu bankaları Kredi paketlerini yeniledi.  Tüm bu yenileme işlemleri pandemi ardından ekonomiyi canlandırmak adına atılan büyük bir adımdır.

Konut Kredisi Paketi Veren Bankalar 

Konut Kredisi Paketi Veren Bankalar 

Türkiye üzerinde 10’dan fazla konut kredisi veren banka bulunur.  Kamu Bankası olarak adlandırılan ve uygun faiz oranlarıyla vatandaşa destek olan bankalar Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’tır. Bu bankalar maksimum 500 bin TL’ye kadar kredi kullanımına izin veriyor. Ve kredi kullanımlarında vatandaştan yüzde ondan az düşük peşinat oranları uyguluyor. 

Kamu bankaları destek paketi 2022 yılı itibari ile uygulanıyor. Aynı zamanda Kamu bankaları konut kredi oranları hakkında belirlemiş olduğu prosedürler ve BDDK’nın sağlamış olduğu imkânlar sayesinde müşteri başına verilebilecek kredi miktarı daha öncesinden sınırlandırılmıştır.  Bir müşteri birden fazla konut kredisi çekemez. Bu nedenle uygun olan prosedürler izlenmelidir.

Kamu Bankaları 0.64 Konut Kredisi 

Kamu Bankaları 0.64 konut kredisi almak isteyen kişiler 3 farklı ilde krediye konu olabilecek tüm konutlar için 750 bin TL konut kredisi sağlanabilirken diğer şehirler için maksimum 500 bin TL’ye kadar kredi kullanan işlemleri sağlanabilecek. Bu Faiz oranından sıfır ya da ikinci el konutlar yararlanabilir.  Aynı zamanda 12 ay ödemesiz ve 15 yıla kadar ödeme kolaylığı sağlayacak şekilde aylık yüzde 0.64 faiz oranı ile finansman imkânı sunuluyor.

Daha sonra yaşanabilecek sağlıksal problemler nedeniyle konut kredisi alan her vatandaş için özel sağlık sigortası yapılır. Bu sigortanın yapılması için ödenen tüm meblağ belirlenen vade içerisinde yapılan geri ödemelere yansıtılır.  Özel sağlık sigortası için ek bir ücret talep edilmez. Ödemeler mevcut banka hesaplarına gerçekleştirilir.  İnternet bankacılığı üzerinden ya da bankaya bizzat başvuru yaparak konut kredisi alımları işlemleri sağlanabilir.

Kamu Bankaları 0.64 Konut Kredisi Şartları 

Kamu Bankaları 0.64 Konut Kredisi imkânlarından yararlanabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor.  Aynı zamanda Akli dengesinin yerinde olduğuna dair de bankanın isteği doğrultusunda istenilen tüm belgeleri sunmak gerekebilir.  Kamu bankaları kefil isteme hakkına sahiptir.  Satın alınacak olan  konuta kredi tutarı tamamen ödenene kadar ipotek konulacaktır.  İpoteğin koyulması ve kaldırma masrafları müşteriye aittir. Kredi çekimi sırasında bankanın belirlemiş olduğu yıllık gider ve farklı ödemelerde yine müşteri tarafından ödenmesi gereken meblağlar arasında yer alır.

Kamu Bankaları 0.74 Konut Kredisi 

Kamu Bankaları 0.74 Konut Kredisi 

Kamu bankaları konut kredi içerisinde sıfır ev alacaklar için geçerli olan yüzde 0.64 oranındaki kredi tutarı ikinci el konutlar için yüzde 0.74 faiz oranı olarak değiştirilmiştir. Evin konumuna ve yaşına bakılmaksızın ev satın alma işlemleri bu faiz oranları üzerinden gerçekleştirilebilir.  Kamu bankaları 0.74 konut kredisi 2022 yılı itibariyle belirlenmiş olan tutarlar üzerinden gerçekleştirilir. Yayınlanan resmi açıklama dışında herhangi bir prosedür uygulanmaz. 

Kamu bankaları konut kredi işlemlerinde isteğe bağlı olacak şekilde kredi vermeme hakkına sahiptir.  Aynı zamanda BBDK kredi puanı düşük olan kişilere de yine konut kredisi verilmeme durumu söz konusu olabilir.  Bu durumda yapılacak itirazlar değerlendirmeye alınır ve gerekli olan işlemler sağlanır.  Kamu bankalarının yapmış olduğu konut kredisi destek paketleri belirli bir sayıda müşteri içerebilir. 

Kamu bankaları konut kredi adı altında belirtilen tarihlerde paketi iptal etme hakkı bankalara aittir.  Ekonomiyi canlandırmak adına yapılan bu işlemler zaman zaman yenilenebilir.  Faiz tutarlarının değişiklik göstermesi ya da masrafların belirlenmesi bankaya aittir.  Mevcut sözleşmeden sonra değişecek faiz oranları sözleşmeyi yapmış olan vatandaşı ilgilendiren bir durum değildir.  Sözleşme tutarlar üzerinden tüm işlemler gerçekleştirilir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap