Enpara Banka Hesabı Açılma Süreci Nasıldır?

Enpara Banka Hesabı Açılma Süreci Nasıldır? Günümüzde internet bankacılığından bahsedildiği zaman kişilerin aklına ilk önce gelen bankalardan bir tanesi olan, Türkiye de ilk kurulan bankanın ismi olarak yer alan enpara dijital banka anlamında önemli bir yere sahiptir. Budijital bankacılık QNB Finansbank bünyesinde kurulduğu için oldukça güvenilirdir. Enpara şeklinde herkesin hafızalarında yer edinse de esasında öncelikle planlanan En Banka ismidir.

Ancak BDDK, banka kapsamında “banka” adı yer alamayacağı için bu ismi onaylamamıştır.  Bu nedenle enpara şeklinde isim almıştır. Enpara.com dijital bankacılık alanında oldukça ön plana çıkmıştır. Bu kadar ön plana çıkmasının nedeni ise herhangi bir fiziki şubesinin bulunmamasıdır.

Dijital Bankacılık Denildiğinde Akıllara İlk Gelen Banka: Enpara

Dijital bankacılık hizmeti sunan enpara internet üstünde gerçekleştirilmiş olan banka manasına gelir. Bulunulan zaman internet çağı olduğu için her işlem internet şube ve mobil şube üstünden gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Bu kapsamda enpara da banka şube gibi maddi giderler yaşanmadan işlemleri gerçekleştirir. Bu giderler maddi giderler olarak yer almadığı için müşteriye sunmuş olduğu ürünlerin çoğundan işlem ücreti alınmaz.  

Enpara dijital banka hesabı açmak isteyen kişilerin standart bankalarda olduğu gibi en yakın olan şubelerde sıraya girmelerine gerek kalmaz. Bu anlamda enpara hesabını açmak için yalnızca web üzerinden müracaat yapılması yeterlidir.

Enpara Hesabı Açmak İçin Yapılması Gerekenler

Enpara Hesabı Açmak İçin Yapılması Gerekenler

Resmi web sitesinden müracaat yapılmasının ardından bireylere fiziki olarak yer aldıkları resmi iş ya da ev adresine ziyarete gelerek bankacılık sözleşmelerinin doldurulmasını talep ederler. Yapılan bu işlemin devamında ise enpara hesabı açmak için gerek duyulan işlemlerin yapılması aşamasına geçilir. Ayrıca kişiler arzu ettikleri zaman ayrıntılı olarak bilgi alıp ürünlerin tamamı hakkında bilgi edinebilirler. İşlemler yalnızca beş dakika içinde en fazla da on beş dakika içerisinde biter. A

drese gelen yetkililer, online şifreyi hızlı bir biçimde gönderirler ve bu sayede enpara.com banka hesabı aktif hale getirilir. Başka bir deyişle yapılması gereken şey enpara.com internet sayfası üstünden online müracaat yapmak ve yetkililerin gelmelerini beklemektir.

Enpara.com Avantajları

Günümüz koşullarında teknoloji ve BDDK yasalarındaki düzenleme ile beraber enpara müşteri hizmetleri ile görüntülü görüşme yapılarak da bankacılık hesabı açabilmek mümkün hale gelmiştir. Görüntülü görüşme yapılarak  ücretsiz banka hesabı açmak için tek koşul kişilerin kimlik bilgilerinin önceden QNB Finansbank sistemlerin de yer alıyor olması gerekir. Hesabın açılmasının ardından kredi kart için müracaat yapılmışsa onun da teslim edilmesi sağlanır.

Enpara.com hesabı açıldığı zaman kişiler pek çok avantaja sahip olabileceklerdir. Bu avantajlar ise hesap işletim ücretinin olmaması, Eft / Havale / Fast ücretinin olmaması, kolay adres, Swift, yabancı para transferi ( düşük ücret ), kredi kartı ücretinin olmaması olarak sayılabilir.

Enpara Hesabı İle İşlemlerin Kısa Sürede Yapılabilmesi

Enpara Hesabı İle İşlemlerin Kısa Sürede Yapılabilmesi

Yüksek mevduat ( Faiz) oranları, düşük kredi oranları ile ihtiyaç kredisi ( Sigorta koşulu ve dosya masrafının olmaması), çağrı merkeziyle iletişim kurmak 30 saniye içinde gerçekleşir. Gecelik mevduat ( birikim hesabı), Altın / Dolar Hesabı ( düşük al-sat kur ), ödemeler ( Fatura, Kredi kartı, şans oyunları, vergi, sgk, istanbulkart ), aylık kampanyalar ( indirimli alışveriş ) şeklinde sıralanabilir.  Bu ürün ve hizmetlerden ücretsiz bir biçimde yararlanmak için hesap açılmalıdır. Bu anlamda pek çok kişi enpara hesabı nasıl açılır sorusunu yöneltirler.

Enpara Bankacılık İşlevleri

En yararlı fonksiyonlarından bir tanesi enpara.com bankacılık herhangi bir şubeye bağlı kalmadığı için bütün hizmeti dijital olarak alabilmeye fırsat verir. Enpara.com Qnb banka hizmeti olduğu için pek çok Qnb Finansbank atm’leri kullanılarak fiziki para ya da kart işlemleri herhangi bir ücret alınmadan gerçekleştirilebilir. Birçok cadde, alışveriş merkezi ve fiziki Qnb şubelerinde yer alan Finansbank Atm mevcut olarak devamlı sayılarında artış gözlenir. Bu sebeple herhangi bir problem olmadan para çekilip yatırma işlemleri yapılabilir. Buna ek olarak Qnb Finansbank Atmleri yeterli gelmediği zaman TEB ve Denizbank atmlerinden de ayda üç kez hizmet alınabilir.

Dijital Çözümler Sunan Enpara.com

Dijital Çözümler Sunan Enpara.com

Enpara bankacılık bütünüyle dijital çözümler geliştirmek amacıyla kurulmuş olduğundan dolayı, internet şubesi ve enpara cep şubesi bütünüyle müşteri kolaylığını ön plana alarak tasarlanmıştır. Ayrıca hesap işletim ücreti almayan banka olarak ön plana çıkan enpara, sade, basitlik ilkeleri düşünülerek dizayn edilmiştir.

Pek çok insan tüm bankacılık işlemlerini elektronik ortam aracılığı ile gerçekleştirdiği için enpara kredi ve bankacılık işlemleri debirkaç tıklama ile kısa bir süre içinde yapılabilecek tasarım ile müşteriye kolaylıklar sağlamıştır. Enpara ürünlerinden ücret almama fikri, ilk defa çıkardığı kredi kartı için de alınmıştır. Bu anlamda senelik aidat (ücret) alınmaması da müşterileri mutlu eden bir haberdir.

Ücretsiz Bir Şekilde Kredi Kartı Hizmeti

Tasarımının bir hayli ilgi çekici olmasının yanında enpara kredi kartı ücretsiz bir şekilde verildiği için de oldukça fazla tercih edilmeye başlamıştır. Enpara bankası diğer bankalarının ortalama faizinin üstünde getiri sağlamakta olan mevduat hesapları ile hizmet sunar Bu anlamda yüksek mevduat faizi veren bankalar  arasında yer alan enpara, mevduat gelirinde para miktarı ve vade aralığına göre farklılık gösterir. Enpara bankacılık ürünleri kapsamında diğer bankalara kıyasla düşük faiz oranları ile ihtiyaç kredisi kullanımı mümkündür. Enpara sgk koşulu ve çalışma koşulu aramaz ve bu nedenle kredi kullanmak için KKB kredi puanının yeterli olması gerekir.

Enpara ile Zamandan Tasarruf Sağlanması

Enpara ile Zamandan Tasarruf Sağlanması

Enpara.com ile taşıt ve konut kredisi hizmeti yer almaz. Ancak enpara eft havale gibisunmuş olduğu pek çok kolaylık da vardır. Dosya masrafı almaz ve kişiler sigortayı isteğe bağlı şekilde yaptırabilirler. Şubeye girmeye lüzum kalmadığı için zamandan önemli bir tasarruf yapılmış olur. Yapılan enpara.com kredi kartı başvuruları da oldukça hızlı bir şekilde sonuçlanır.Çözüm merkezi ya da online mobil şubeden kredi müracaatı yapılabilmesi söz konusudur.

Bu sayede şubede sıra beklenmesi gibi durumlar ile karşı karşıya kalınmaması sağlanır. Enpara.com da diğer bankalar gibi telefon üstünden destek ekibine enpara çözüm merkezi şeklinde seslenir. Enpara.com müşteri hizmetlerine yalnızca otuz saniye içinde ulaşabilmek çok büyük bir kazançtır.

Aidatsız Kredi Kartı Alma Fırsatı

Özellikle de kredi kartı aidatsız banka denildiği zaman akıllara gelen enpara.com, QNB Finansbank bünyesi altında kurulmuş olan ve tüm bankacılık hizmetlerini sadece online kanallar üzerinden gerçekleştiren bir şubesiz dijital bankacılık platformu şeklinde tanımlanır. Herhangi bir hesap işletim, EFT veya havale ücreti almayan Enpara kredi kartından da herhangi bir aidat alma durumu gerçekleştirmez.

Enpara müşteri temsilcisinin hesap açılışı esnasında kişiye vereceği kart ile yurt içi ve yurt dışı bütün banka ATM’lerinde kullanım imkanı sunulur. Bu sayede de nakit para çekimi de yapılabilir. Yurt içinde Finansbank ATM’lerinden Encard ile bankacılık işlemleri yapılır ve Enpara hesaplarının yönetilmesi de gerçekleşir.

Enpara’nın Sunduğu Hizmet Güvenilir Mi?

Enpara’nın Sunduğu Hizmet Güvenilir Mi?

Enpara, QNB Finansbank oluşumudur ve QNB Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmeti sunan oluşumu olan Enpara’nın arkasında kuvvetli QNB sermayesi bulunur. Bu sayede Enpara’nın güvenilirliği hakkında herhangi bir şüpheye yer verilmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap