Albaraka Türk İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Albaraka Türk internet bankacılığı bloke kaldırma işlemleri 3 farklı işlem ile gerçekleştirilmektedir. Bunlar devamlı olarak her zaman karşımıza çıkan sorunlardır. Böyle bir durum ile karşılaştığımız esnada uygulayacağınız adımlar şu şekilde olacak. Size en yakın Albaraka Türk şubesine giderek internet bankacılığı bloke kaldırma işlem talebinde bulunmanız gerekir.

Albaraka Türk kredi kartı ya da banka kartına sahipseniz; internet ve mobil bankacılık uygulamalarında yer alan şifremi unuttum bağlantısını kullanarak yeniden şifre alabilir veya alacağınız yeni şifre ile sisteme giriş yaparak Albaraka internet bankacılığı bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bundan önceki seçenek de olduğu gibi Albaraka Türk hesap kartı veya kredi kartınız varsa müşteri hizmetlerine bağlanarak Albaraka Türk internet bankacılığı bloke kaldırma sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Albaraka Türk İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma İşlem Detayları

Albaraka Türk İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma İşlem Detayları

Bir önceki paragrafta bahsedildiği üzere yer alan maddeler hakkında pek çok bilgi almak isteyenler için işlemleri ayrıntıları ile bahsedelim. İlk seçenekte yer alan yöntemleri kullanmak için size en yakın olan Albaraka Türk şubesine giderek ana hesabınız başka şubede olsa bile gireceğiniz şubede Albaraka internet bankacılığı bloke kaldırma işlemi talebinde bulunabilirsiniz. Türk internet bankacılığı bloke kaldırma talebinde bulunan müşteriye kimlik kontrolleri yapılır.

Daha sonra kişisel müşteri hizmetleri yetkilisi tarafından size şifre yenileme formu verilerek tekrardan imzalamanız talep edilir. Doldurmuş olduğunuz form ve imza bilgilerin güncel ve doğru olması atmış olduğunuz imza ile sistemdeki imzanızın uyumlu olması gerekiyor. İstenilen tüm şartlar sağlandığında daha sonra şube içerisinde yöneticisinden yöneticinin onay vermesi ile beraber yeni şifreniz telefonunuza gelecektir. Gelen şifreyi ile cep telefonunuzdan Albaraka mobil uygulamasına giriş yapabilirsiniz.

Albaraka Pin Nedir?

Albaraka Pin Nedir?

Albaraka Türk mobil bankacılık uygulamasında giriş şifresinin beraberinde pin kodu da kullanılmaktadır. Pin kodu genellikle 6 haneden ve bütünü rakamlardan oluşuyor. Giriş yaptığınız esnada bir defa yazdıktan sonra pini hatırla seçeneğini kullanabilirsiniz, bu seçeneğini seçtiğinizde bir dahaki girişi yapmanız da sizden pin kodu talep edilmeyecektir. Buna rağmen pin kodunuzu unutmamanız sizin yararınıza olacaktır.

Unutmamanız gereken başka bir durum ise EFT veya havale yaparken faturalarınızı ödeme esnasında son aşama kısmına geldiğinde sizden güvenlik amacıyla pin kodu istenilir. Albaraka internet bankacılığı şifre alma işleminin diğer bir yöntemi ise internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması kullanılmasıdır. Bu uygulama ile giriş yaptığınız şifrenizin istenildiği kısımda yer almış olan şifremi unuttum linkine tıklamanız gerekiyor. Daha sonra açılan ekranda Albaraka kredi kartı ya da Albaraka banka kartı numaranızı yazmanız gerekir.

Albaraka İnternet Bankacılığı Bloke İşlemi Sorunsuz Olarak Nasıl Tanımlanır?

Albaraka mobil bankacılık bloke kaldırma kart numaranızı girdikten sonra alt tarafa kart şifrenizi, bir alt tarafta yer alan boşluğa kartınızın ön kısmında bulunan son kullanma tarihini girmelisiniz. Daha sonra en altta bulunan devam butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu işlemin ardından sistemde kayıtlı kimliğinizin seri numarası olan ve doğum tarihiniz gibi bilgilerin isteneceği yeni bir ekran açılmış olacaktır. Burada istenilen bilgileri de tam olarak girmeniz durumunda telefonunuza bir onay kodu gönderilecek ve gelen kodu ekrandaki ilgili alana doldurduktan sonra tekrardan devam tuşuna basınız.

Bu işlemini gerçekleştirdikten sonra telefonunuza banka tarafından yeni bir şifre gönderimi sağlanacaktır. Gelen şifre de hem harf hem de rakamlardan oluşmuş olacaktır. Banka tarafından gelen şifre ile tekrar giriş ekranından sisteme giriş yapmanız ve şifrenizi değiştirmek için belirlenen yönergeleri takip etmelisiniz. Giriş yapmanız durumunda Albaraka internet bankacılığı bloke işlemini de sorunsuz şekilde tamamlanmış olacaksınız.

Müşteri Hizmetlerine Bağlanma

Müşteri Hizmetlerine Bağlanma

Albaraka mobil bloke kaldırma için yapılacak son yöntem de müşteri hizmetlerine aramaktır. 444 56 66 numaralı telefon ile müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Albaraka Türk müşteri hizmetlerini aradığınız takdirde kartınızda bloke var ise direkt olarak Albaraka Türk internet bankacılığı şifreniz bloke olmuştur diye size bilgi verilecektir. Devam etmek istediğiniz durumunda x tuşuna basınız diyerek yönlendirdiğini de tuşa basmanız durumunda müşteri hizmetlerine bağlanma gereği duymadan blokenizi kaldırabilirsiniz.

Albaraka sistemdeki eksik bilgileriniz veya benzer nedenlerle belirlenen tuşa bastıktan sonra müşteri hizmetleri yetkilisinde de yönlendirme olacaktır. Yönlendirildiniz durumda sizden gizli kelimenizi belirli harfleri önceki sistemde anne kızlık soyadı veya doğum tarihiniz baba adınız gibi bilgiler talep edilebilir.

Bu işlemin ardından müşteri hizmetleri yetkilisi tarafından telefonunuza onay kodu gönderimi sağlanacaktır. Kod geldikten sonra eski şifrenizi hatırlamıyor iseniz, kaldırma yerine yeni şifre talebinde bulunabilir bu durumda gelen şifreyi kullanarak yapacağınız ilk girişteki internet bankacılığı blokesi de otomatik olarak kalkmış olur.

Çağrı Merkezinden Kolay Şekilde Bloke Kaldırma

Çağrı Merkezinden Kolay Şekilde Bloke Kaldırma

Albaraka Türk internet bankacılığı bloke kaldırma işlemlerinizi de internet mobil bankacılığı başlığı altında ayrıntıyla anlatılan yöntemler ile yapabilmeniz mümkün. Bunun haricinde Albaraka Türk bankacılık bloke kaldırma işlemlerini şubeden, mobil uygulama üzerinden veya çağrı merkezlerinden kolay bir şekilde tamamlamanız da mümkündür. Albaraka mobil bloke kaldırma ile alakalı tüm çözümler ve internet bankacılığı ile ortak kullanılması vardır.

Sim Kart Bloke Kaldırma

Albaraka sim kart bloke kaldırma sim kartınız ile alakalı yapacağınız belirli değişiklikler veya bankanın alacağı sim kart bloke önemine karşı kullanabileceğiniz bir tür işlemdir. Bazı değişiklikler eden birini yapmanız durumunda Albaraka Türk sim kart bloke kaldırma işlemini ihtiyacınız olabiliyor.

  •  Daha önce farklı servisi olan hattınız 4,5 G ye taşıma olmanız halinde
  •  Operatör değişikliği yapmanız durumunda
  •  Sim kartınızı fiziki olarak değişiklik halinde
  •  Yeni bir hat almanız durumunda hattınız kaybolmuş veya bozulduğunda hat değişikliği yapmanız durumunda Albaraka bu gibi işlemlerde bloke kaldırma işlemine ihtiyacınız olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap