İş Bankası İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma İşlemi 2022

İş Bankası İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma İşlemi 2022 İnternet bankacılığı kanallarını kullanırken karşılaşılan sorunlardan birisi de bloke sorunlarıdır. Bazen insanlar giriş şifrelerini unuturlar. Eğer üç kere üst üste yanlış giriş yapılır ise mobil bankacılık ya da internet bankacılık şifresinin bloke olması durumu karşımıza çıkar. Bu nedenle İş bank internet bankacılığı bloke kaldırma prosedürlerinin yerine getirilmesi gerekir.

Bu aşamada kullanabileceğiniz bazı işlemler bulunur. İnternet bankacılığı ile ilgili bloke durumlarında işlemlerinize devam edebilmek için gerek şubeye giderek gerekse de internet seçeneklerini kullanarak işlem yapabilirsiniz. Bu aşamada insanların bloke durumlarında hangi kanalları kullanabileceğini bilmesi hız ve zaman açısından fayda sağlar.

Bunun için öncelikle kullanılan bazı yöntemlerden bahsedeceğiz. Örneğin bu bloke kaldırma işlemleri kapsamında insanların müşteri hizmetlerini araması, bankaya gitmesi, mobil şifreyi unuttum seçeneklerini kullanması mümkündür. Bunun yanında İş bankası internet bankacılığı bloke kaldırma işlemleri için birden fazla yöntem bulunur. Benzer şekilde sim kart bloke durumlarında da internet bankacılığı işlemlerini yapamayacağınız için sim kart bloke kaldırma yöntemlerini bilmeniz önem taşır.

İş bankası İnternet Bankacılığı Şubeden Şifre Bloke Kaldırma

İş bankası İnternet Bankacılığı Şubeden Şifre Bloke Kaldırma

Eğer internet bankacılığı giriş şifrenizi hatırlamıyor iseniz, çeşitli hatırlatma yöntemlerini kullanarak şifreyi öğrenebilirsiniz. Genellikle hatırlatma aşamasında daha önceden belirlediğiniz bir soru size sorulur. Eğer sorunun cevabını unuttu iseniz bu durumda yeniden şifre almanız mümkün olmaz. Bu nedenle de şifre hatırlatma için bankaya gitmeniz gerekir.

Üç kere üst üste yanlış girme durumlarında da şifrenin bloke olur. Bu durumda da bankaya giderek şifreyi yeniden alabilirsiniz. Bankaya geçerli kimlik belgesi ve cep telefonu ile gitmeniz gerekir. İş bankası internet bankacılığı şifre bloke kaldırma için bankaya gittiğinizde hızlı bir şekilde yardım alabilirsiniz.

Bu aşamada banka görevlileri sizden cep telefonuna gelen kısa mesajda yer alan kodu soracaklardır. Bu nedenle banka hesaplarında kayıtlı cep telefonu ile bankaya uğramanız gerekir. Aynı zamanda bankacılık işlemlerinde kullandığınız bu cep telefonu yardımı ile birlikte bankaya girişte yaşadığınız sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Banka şubesine giderek kolay bir şekilde bu yöntemle yeniden şifre alabilirsiniz.

Mobil Uygulama Üzerinden Şifre Hatırlatma

Mobil Uygulama Üzerinden Şifre Hatırlatma

Bir diğer yöntem olarak mobil bankacılık üzerinden şifre hatırlatma imkânı bulunur. Parola ile giriş yapılan ekranın altında bulunan şifremi unuttum seçeneğini kullanarak kolay bir şekilde şifrenizi alabilirsiniz. Yine bu aşamada kayıtlı cep telefonunuza bir SMS ile gerekli bilgiler gönderilecektir. Bazı durumlarda sistem müşteri numaranızı sizden isteyebilir. Bu tür bilgileri hazır bulundurmanız gerekebilir.

Bunun yanı sıra iş bankası mobil şifre bloke kaldırma için kullanılan bu yöntemde muhtemelen sizden ilgili bankada kullandığınız bir kart bilgisi istenecektir. Kartın ön yüzünde yer alan bir kısım bilgileri girdikten sonra ve kartınızın şifresini girdikten sonra yeniden şifre oluşturabilirsiniz. Bu yöntem ile kolay bir şekilde banka şubesine uğramadan da şifre bloke işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkündür.

Bu yöntem aynı zamanda internet bankacılığı için de geçerlidir. Yani mobil uygulama için geçerli yöntemler büyük oranda internet bankacılığı için de geçerlidir. Gereken bilgileri ilgili kutucuklara girerek kolay bir şekilde mobil ya da internet bankacılığı şifre giriş bilgilerini elde edebilir ve yeniden giriş yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri İle Bloke Kaldırma

İş bankası sim kart bloke kaldırma işlemlerinin gerçekleştirilmesi aşamasında insanların müşteri hizmetlerini arayarak işlem yapabilmesi mümkün olur. Bu aşamada müşteri hizmetlerine bağlanarak kolay bir şekilde bloke kaldırma yapabilirsiniz. İsterseniz sesli yanıt sistemini de kullanarak bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bu aşamada müşteri hizmetleri yetkilileri sizin kimlik bilgilerinizi doğrulayarak bloke kaldırma işlemlerini gerçekleştirir. Kimlik bilgilerinin doğrulanması aşamasında insanların  genellikle anne kızlık soyadının belirli harflerini söylemesi beklenir. Müşteri hizmetleri departmanı kimlik doğrulama işlemi yaparak söz konusu şifre temini işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirir.

Müşteri hizmetleri bloke sorunlarının ortadan kaldırılması aşamasında olduğu gibi aynı zamanda sim kart bloke sorunlarında da sizlere yol gösterebilir. Ya da cep telefonunuzun kaybolması durumunda da yine müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri sistemde cep telefonunuz ile işlem yapmaya kısıtlamalar yaparak başkalarının art niyetli olarak işlem yapabilmesinin önüne geçer. Sonuç olarak bu tür işlemlerin gerçekleştirilmesi ile birlikte müşterinin korunması amaçlandığından dolayı işlem güvenliği sağlanmış olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap