50 ilde otomobil stokçuluğu operasyonu çok sayıda gözaltı

Araç fiyatları öyle bir yükseliş gösterdi ki döviz fiyatlarındaki artış yanında hikaye kaldı. Bu durum üzerine harekete geçen ekipler 50 ilde düzenlediği operasyonda araçları satın alıp stokçuluk yaparak fiyat artırdıkları iddiası ile 226 şüpheli ifadeye çağırıldı 51 kişi gözaltına aldı. Araba fiyatlarına ne derece etki eder göreceğiz.

Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı, bayilerdeki araçların toplanarak stoklandığı ve tekel oluşturularak bayi liste fiyatlarının çok üzerinde satış yapılarak haksız kazanç edildiği ihbarları üzerine soruşturma başlattı.

Bu yazıda ve Otomobil Stokçuluk Operasyon Gözaltı 50 il Çok sayıda İlde Oper hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Başlatılan soruşturmada Karabük Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerinden kurulan özel ekibin verilen talimatlar neticesinde hazırladığı ve Cumhuriyet Başsavcılığına sunduğu rapor incelendiğinde, araç fiyatlarındaki artışın mevcut enflasyon ve döviz kurlarındaki artışların çok üzerinde olduğu tespit edildi.

“Fiyatları etkileme” suçunu işlediklerinin değerlendirilmesi üzerine verilen talimat ile eş zamanlı olarak Karabük merkezli 50 ayrı ilde tespit edilen 226 şüpheli ifadeye çağırılırken 51 şüpheli hakkında ise ses ve görüntü bilişim sistemi (SEGBİS) aracılığıyla ifadesi alınmak üzere gözaltı kararı verildi.

Soruşturma sürüyor.

65028