Zeytinyağı Lekesi Kıyafetten Nasıl Çıkar?

Mutfakta yemek yaparken kıyafetinizin ön kısmına bulaşmasından dolayı çok sık karşılaştığımız lekelerden bir tanesi olan zeytinyağı lekesini çıkartabilmek için..

Mutfakta yemek yaparken kıyafetinizin ön kısmına bulaşmasından dolayı çok sık karşılaştığımız lekelerden bir tanesi olan zeytinyağı lekesini çıkartabilmek için böyle başı teknikleri oldukça iyi bir şekilde bilmeniz gerekiyor. Bazen damlayarak kıyafetimize yerleşen bazen tavandan  bulaşan farklı şekillerde üzerinize bulaşan zeytinyağı lekesini direk Makineye atmadan isterseniz belli başlı teknikler sayesinde daha rahat bir şekilde temizleyebilir ve kıyafetinizle çıkartabilirsin.

Bu makalede ve Zeytinyağı Lekesi Kıyafetten Lekeleri Çıkarma Zeytinyağı Lekesi Nasıl Çıkarılır Lekeli K detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Zeytinyağı lekesi nasıl çıkarılır?


Zeytinyağı lekesi olmuş kıyafet Öncelikle işlemi alınmadan evvel renk tonuna göre sınıflandırılması oldukça önemlidir yani açık renkli bir kıyafet bulunuyorsa kaliteli bir bulaşık deterjanı sizin işiniz için yeterli olabilir. Bulaşık deterjanının yağ çözücü özelliğine sahip olmasından dolayı iletimi çıkarılabilmesi için en önemli malzemelerin başında bulaşık deterjanları gelmektedir.

Eğer ki kıyafetini yıkanabilir özelliklere sahipse (bu çok önemli bir konudur Çünkü müdahale edeceğini sürü çamaşır makinesinde yıkanmıyor saat daha büyük sıkıntılar ortaya çıkabilir )program daha kolay bir şekilde çözülecektir. Fazla üzerine deterjan dökmeye de gerek kalmadan rahatlıkla temizliğinizi gerçekleştirebilirsiniz bulaşık deterjanı fazla bastırmadan çitileme işlemi uygulamanız deterjanı kumaşın işlemek içerisine işlemesine engel olacaktı.

10 15 dakika kadar bekledikten sonra bulaşık deterjanı Çeşmenin altında akıtın ve bu sayede kıyafetinizin yıkama talimatına uygun şekilde hazırlamış olacaksınız ardından çamaşır makinesi sayesinde rahat bir şekilde yıkayan gibisin. Kıyafetinizi kurutma makinesinde kurutma kene asalak kurutmak çok daha avantajlı olacaktır kıyafetinizin nasıl kurutulması gerekli dair bilgi yine yıkama talimatı içerisinde bulabilirsin.

Bu bahsetmiş olduğumuz yöntem koyu renkli kıyafetler için önerilmez bunun nedeni bulaşık deterjanı etkisidir kıyafetin rengini solduran bilir ve bu riski çok yüksektir. Böyle bir problem üzerindeki zeytinyağı lekesini bulaşık deterjanı ile müdahale etmek yerine doğrudan kıyafetinizi Kuru temizlemeye vermenizde büyük bir fırsat bulacaksınız.

484