Yapı Kredi pos komisyon oranları 2023

Yapı Kredi pos komisyon oranları 2023 için açıklandı. Bu komisyon oranlarına göre Yapı Kredi Bankasına daha önceden kayıt oluşturarak pos cihazı kullananların pos oranlarında güncelleştirme işleri görülürken, Yapı Kredi’ye pos cihazı kullanmak için başvuru yapmak isteyenler için de önemli bir bilgi kaynağı yaratıldı.

2022 yılında çıkan, Yapı Kredi pos oranları sayesinde artık bu oranlar diğer bankalarla rekabet edebilecek düzeyde olmuştur. Neredeyse her banka BKM takas maliyetinin artmasıyla alakadar olarak pos komisyon ücretlerini artırmak zorunda kaldı. Doğal olarak, bu artışlar Yapı Kredi pos komisyon oranlarına da yansıdığı için, oranlar biraz arttı.

Geçen yılın sonuna kadar komisyon oranları 1,49 %den hesaba alınırken, 2023 yılında bu, komisyon oranları 1,69%-e kadar yükseldi. Yapı Kredi Banka’sına ait tüm pos oranları, pos ücretleri ve bununla alakalı diğer bilgiler makalemizin devamında mevcuttur.

Yapı Kredi Pos Oranlarının 2022 Yılına Göre Listesi

Yapı Kredi pos oranları 2022 yılına olan listemiz, diğer bankalarda olduğu gibi müşterilerin hizmetine verilecektir. Taksitli pos komisyon oranları artık her aldığınız taksite göre artış göstermektedir. Yapı Kredi Bankası pos komisyon oranları yalnız bu banka için değil, aynı zamanda Vakıfbank ve Albaraka Türk Kredi Bankaları içinde geçerlidir.

Yapı Kredi üyeleri iş yerlerinden işlem yaptıklarında, Yapı Kredi Banka’sıyla birlikte Vakıfbank ve Albaraka Türk Banka’sının kartlarını kullanarak taksit oranları için olan avantajları kullanabilirsiniz. Vakıfbank ve Albaraka’da World altyapısını kullandıkları için bu bankalardan da kolayca işlem yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası bu işte ana sağlayıcı olduğundan dolayı bu, bankanın müşterileri diğer bankalarda işlem yapabilir, fakat diğer bankalar yani, Vakıfbank ve Albaraka bankaları birbirlerinin kartlarında taksit işlemleri  oluşturamazlar. Yapı Kredi Bankasına ait olan kredi kartınızla bu, bankalarda olan üyeler için işyerlerinden taksitle alışveriş  edebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankasına pos başvurusu yapmak ve Yapı Kredi pos oranları hakkında bilgi almak isteyenler, tüm banka ve şubelerinden ve Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerinin numarasından ulaşarak pos başvurusu yapa bilirler.

Yapı Kredi pos başvurusu için gerekli olan senetleri özel firmalara göre böyle yanıt vermemiz mümkündür.

 • Özel firmanın yetkilisinin nüfus cüzdanının aslı veya kopyası
 • Firmanın tüm vergilerinin gösterildiği vergi levhası
 • Noter binasının verdiği imza beyannamesi
 • Firmanın faaliyet belgesi (eğer, yoksa oda kayıt belgesi)

Yapı Kredi pos başvurusu için gerekli evraklar nelerdir? Sorusunu tüzel ve diğer şirketler için şöyle anlatabiliriz.

 • Şirkete dair olan tüm vergilerin bulunduğu vergi levhası
 • Yetkili ve ortaklara ait olan kimlik bilgileri
 • Noter dairesinden verilen imza beyannamesi
 • Ticarete göre olan Sicil Belgesi ve Gazetesi
Yapı Kredi Pos Destek Numarası

Yapı Kredi Pos Destek Numarası

Yapı Kredi pos destek hattı, aracılığıyla şubeye ait olan telefon 444 0 444 numarasını arayarak, pos başvurusuyla ilgili tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Yapı Kredi Pos telefon numaraları arayarak başvuru şartlarını, çalışma koşulları ve diğer işlemlerle ilgili sorularınıza bu numaradan yanıt bulabilirsiniz. Destek numarası vasıtasıyla pos cihazlarınızda her hangi bir arıza oluştuğu takdirde, bildirim yapabilirsiniz.

Yapı Kredi pos cihazınızı şarj olmasında sorun yaşıyorsanız, iş yaptığınız yerde  açılıp kapanıyorsa, aldığınız ödemeler hesabınıza geçmediği gibi durumlarla karşılaştıysanız  Yapı Kredi destek hattının telefon numarasını arayarak, anında  bilgi verebilirsiniz. Bu numaradan konuştuğunuz yetkili size yardımda bulunacak, gerek duyulduğu takdirde adresinize servis gönderecektir.

Yazar Kasa Pos Cihazı

Yapı Kredi yazar kasa pos, cihazı pos cihazlarının içerisinde müşteriler tarafından en çok tercih edilen cihazlardan biridir. Yasalara göre yazar kasa pos cihazı kullanma zorunluğunuz varsa, tek bir yazar kasa post terminali kullanarak, yalnız bir tek terminalle birden fazla bankanın pos cihazlarını tek bir yazar makinesinde toplayarak kullanabilirsiniz.

Bu cihazın yardımıyla artık ödemelerinizi farklı cihazlarda yapmak zorunda kalmayacaksınız. Yazar Kasa pos cihazınız aracılığıyla dilediğiniz bankadan para çekimi yapa bilir, cihazın alacağınız ödemeleri o bankaya yönlendirmesi için işlem yapabilirsiniz. Yapı Kredi yazar kasa pos markaları aşağıda olanlardır;

 • Beko
 • Profilo
 • Infoteks
 • Ingenico

Yukarıda verilen, yazar kasa markalarından herhangi birine sahipseniz hemen yazar kasa pos başvurusu yapabilirsiniz. Başvuruda bulunduğunuz takdirde sizden cihazınıza ait seri numarası isteyecekler. İlgili parametrelerle ilgili işlem yapıldıktan sonra, diğer bankalar gibi Yapı Kredi Banka’sında da çekim yapabileceksiniz. Bu ve diğer bankalarla ilgili Yapı Kredi pos masrafları ilgili bilgi alabilirsiniz.

Yapı Kredi Banka’sının Mobil ve Sanal Pos Cihazları 

Yapı Kredi Banka’sının Mobil ve Sanal Pos Cihazları

Yapı Kredi mobil pos cihazı, yazar kasa pos cihazlarının olduğu gibi çok tercih edilen türlerdendir. Genel olarak, pazarlamaların işletme dışında yapıldığı işyerlerinde kullanılmaktadır. Yapı Kredi mobil pos cihazların diğerlerine göre daha çok ücret içermektedir, bunun sebebi diğer pos cihazlarında olmayan mobil hat ücretinde talep etmesidir. Destek hattını arayarak Yapı Kredi pos ücretleri alakalı konularda bilgi alabilirsiniz. Yapı Kredi sanal pos cihazı aracılığıyla, internet üzerinden satış yapmakta olan işletmelere çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu, ürün diğerlerinden farklı olarak fiziki değil sistemsel çalışmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap