Tevbe Suresi Son 2 Ayeti Türkçe Anlamı ve 7 Kere Okumak

Kur’an-ı Kerim’in her suresi ayrı bir mucizedir. Tevbe suresinin 128 ve 129.ayeti, yani son 2 ayetinin Arapça Latince okunuşu, Türkçe anlamı ve 7 kere okumanın faziletlerini sizler için hazırladık.

Bu içerikte ve Tevbe Suresi Son 2 Ayet Türkçe Anlamı 7 Kere Okumak Kuran Ayetleri İslam konusunda detaylar bulabilirsiniz.

7 kere Tevbe Suresinin Son 2 Ayetini Okumanın Faziletleri ve Sırları

Eğer ki bir insan, düzenli olarak, aksatmadan, 7 sefer Tevbe suresinin 128.ve 129.ayetini okursa, ölüm o kulların yolunu engellemez. Bunu sürdürdüğü müddetçe yaşamı da süregelir. 

Tevbe
Tevbe Suresi Son 2 Ayeti Türkçe Anlamı ve 7 Kere Okumak

Tevbe Suresi 128 ve 129 Ayetlerinin Arapça Latince Okunuşu

Bismillahirrahmanirrahim

128- Lekad câekum resûlun min enfusikum azîz(azîzun), aleyhi mâ anittum harîsun aleykum bil mu’minîne raûfun rahîm(rahîmun).

129- Fe in tevellev fe kul hasbîyallâh(hasbîyallâhu), lâ ilâhe illâ hûv(hûve), aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîm(azîmi).

Tevbe Suresi 128 ve 129 Ayetlerinin Türkçe Meali

128.  Muhakkak size kendi içinizden (yani çok iyi tanıdığınız) bir Peygamber (Muhammed sav) geldi. Herhangi bir yaralanma veya zorlukla karşılaşmanız onu üzüyor. (Muhammed (s.a.v.), Cennete girmeniz ve cehennem azabından kurtulmanız için (doğru yola hidâyete ermek, Allah’a tövbe etmek ve O’ndan af ve günahlarınızı bağışlamasını dilemekten) endişeleniyor. Müminler için çok şefkatli ve merhametlidir.

129. Şimdi (ey Muhammed) yüz çevirirlerse de ki: Allah bana yeter. O’ndan başka Allah yoktur. Ben O’na tevekkül ettim ve O, büyük arşın Rabbidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir