Telefonunuzu PS4'e Bağlama

Ekranların hakim olduğu bir dünyada, oyun deneyimlerimizin mümkün olduğunca kesintisiz ve entegre olmasını istiyoruz.

Ekranların hakim olduğu bir dünyada, oyun deneyimlerimizin mümkün olduğunca kesintisiz ve entegre olmasını istiyoruz. Geliştiriciler uzun yıllar “ikinci ekran” oyun konseptlerini kovaladılar ama Xbox SmartGlass’tan Wii U’ya kadar hiçbiri doğru hissetmedi. O zamandan bu yana Sony, akıllı telefonunuzu ve PlayStation 4’ü bir araya getirmek için daha az iddialı, ancak gerçekten yararlı yollar geliştirdi . Telefonunuzu PS4’e nasıl bağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Bu makalede ve Telefon PS4 Bağlama Telefonu PS4’e bağlama PS4 ile telefonu eşleştirme PS4 ve telefon bağlantısı hakkında bilgi bulabilirsiniz.

PlayStation Mobile uygulaması nasıl kullanılır?
PlayStation mobil uygulaması, PlayStation profillerine göz atmanıza, kupaları karşılaştırmanıza ve uygulama içinden içerik satın almanıza olanak tanır. Daha sonra aktif olduğu veya bekleme modunda olduğu sürece konsolunuza otomatik olarak indirilir. Uygulama , tek başına bir uygulamaya taşınan mesajlaşma gibi bazı işlevlerden yoksundur , ancak PS4 sahipleri için değerli bir arkadaş olarak kalır. PlayStation Network’te (PSN) bir arkadaşınıza mesaj göndermeniz veya telefonunuzdan PlayStation hesabınızı kontrol etmeniz gerekirse, web tarayıcınızda Sony’nin yeni My PlayStation sosyal portalını da kullanabilirsiniz.

Her iki durumda da, telefonunuzu adım adım PS4’e bağlama sürecini ele alacağız.

1. Adım: PlayStation uygulamasını indirin

telefonunuzu veya tabletinizi işletim sisteminin en son sürümüne güncellemek istersiniz. İOS kullanıcıları için en az 7.0 sürümünü isteyeceksiniz, Android kullanıcılarının ise en azından 4.0 sürümüne ihtiyacı olacak. Güncellendikten sonra iTunes’a veya Google Play’e gidin ve uygulamayı bulmak için arama alanına “PlayStation” yazın.

Uygulamayı normal şekilde akıllı telefonunuza veya tabletinize indirmeye başlamak için Yükle düğmesine dokunun ve yüklendikten sonra uygulamayı başlatın. PSN hesabınızda, yapmanız gereken oturum açmanız istenir. Oturum açtıktan sonra, etkinlikler, canlı yayınlar ve PlayStation Store dahil olmak üzere uygulamanın özelliklerinin çoğuna erişebilirsiniz.

2. Adım: Akıllı telefonunuzu veya tabletinizi PS4’ünüzle senkronize edin

Daha önce aynı uygulamada bulunan İkinci Ekran deneyimine artık yalnızca ayrı bir uygulama üzerinden erişilebilir. Mobil cihazınızdaki uygulama mağazasına gidin ve PS4 İkinci Ekran’ı arayın . Ayrıca, sayfanın altındaki PlayStation simgesine basarak ve İkinci Ekran’ı seçerek ilgili uygulama mağazanızın bağlantısını da bulabilirsiniz . Uygulamayı açın, otomatik olarak ana PlayStation uygulamasıyla aynı hesapta oturum açacaksınız ve kullanıma hazır tüm PS4 sistemlerini göreceksiniz.

3. Adım: Uygulamayı kullanın

Akıllı telefonunuz veya tabletiniz şimdi PS4’ünüzle senkronize edildiğinde, çok çeşitli özelliklere erişebilirsiniz. Telefonunuz ve konsolunuz bağlandıktan sonra fark edeceğiniz en büyük fark nedir? Metal Gear Solid V ve Watch Dogs gibi çeşitli PS4 oyunları, oyun oynarken kullanabileceğiniz eşlik işlevselliğine sahiptir.

Battlefield 4 uygulaması, örneğin, PSN arkadaşları ve çok oyunculu istatistiklerine erişim sağlar ve hatta mobil cihazda silah ve karakter loadouts özelleştirmenizi sağlar. PlayStation Uygulaması bir zamanlar bir mesajlaşma servisine erişim sağladı, ancak arkadaşlarınızla ve düşmanlarınızla iletişim kurmak, hem Android hem de iOS’ta ücretsiz ve mevcut olan PlayStation Mesajları Uygulamasına taşındı.

PlayStation’ımı kullanma

PlayStation arkadaşlarınızın listesini kontrol etmek için özel bir uygulama ve arkadaşlarınıza mesaj göndermek için ikinci bir uygulama kullanmak istemiyorsanız Sony, telefonunuzun web tarayıcısındaki My PlayStation hizmeti aracılığıyla PSN profilinize erişmenizi sağlar . Şubat 2018’de tanıtılan My PlayStation, hareket halindeyken arkadaşlarınıza mesaj göndermenize, kupaları görüntülemenize ve profilinizi güncellemenize olanak tanır. Ancak, özel uygulama gibi konsolunuza doğrudan bağlanmanıza izin vermez.

Kullanmak için my.playstation.com adresine gidin ve PlayStation Network hesabınızla oturum açın. Ayrıca PlayStation ana sayfasını ziyaret edip oturum açarak da bulabilirsiniz – My PlayStation kutunuz sağ üst köşede olacaktır. Oturum açtıktan sonra, ekranın üst tarafındaki açılır menüyü tıklayarak arkadaş listenizi, kupalarınızı ve profilinizi görüntüleyebilirsiniz. Bireysel arkadaşlarınıza mesaj göndermek için profillerine gidin ve Mesaj Gönder seçeneğini belirleyin.

PS4 Uzaktan Oynatma’yı kullanma

Mart 2019’da Sony, iPhone ve iPad kullanıcılarına Wi-Fi üzerinden PS4 konsollarından mobil cihazlarına oyun akışı yapma olanağı veren “PS4 Uzaktan Oynatma” adlı ayrı bir ücretsiz iOS uygulaması da yayınladı.

PS4’ünüzü Uzaktan Oynatma ile kontrol etmek çok basittir. Sadece uygulamayı indirin ve PS4’ünüzün açık olduğundan emin olun. Uygulamayı açın ve PlayStation Network hesabınıza giriş yapın, ardından PS4’ünüzü internet üzerinden arayın. Bu işe yaramazsa, manuel olarak bir kod da girebilirsiniz.

Bu işlem tamamlandığında (birkaç dakika sürebilir), PS4’ünüzü telefonunuzla, sanal düğmelerle tamamen kontrol edebileceksiniz! Sen olabilir şimdi bile eşleştirmek telefonunuz DualShock 4 denetleyici hem Remote Play oyunları için ve telefonunuzdaki seçme diğer oyunlar için, iOS 13 Bluetooth üzerinden.

11966