SinopluKoca

Telefon Kredi Sorgulama 2023 (Turkcell Vodafone Türk Telekom)

Tüm telefon operatörleri telefon kredi sorgulama prosedürü ile kullandığınız faturalı hat üstünde biriken puanlarınız ile yeni bir telefon ya da tablet alabilirsiniz. GSM operatörleri içeriğinde bulunan faturalı hat kullanıcıları için düzenlediği bu üstünlük ile müşterilerin faturalı hat puan sorgulaması ile yani KKB (Kredi Kayıt Bürosu) sorgulaması ile banka kredi notu sorgulanır ve kredi notu ücretine mukamele gelen telefonu alabilmektedir. Bu sorgulama ile:

Bu içerikte ve Telefon Kredi Sorgulama 2023 Telefon Kredisi Turkcell Telefon Kredisi Vodafone Telefon Kredisi Türk Telekom Telefon Kredisi 6 hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Turkcell Telefon Kredi Sorgulama
 • Vodafone Telefon Kredi Sorgulama
 • Türk Telekom Telefon Kredi Sorgulama

Üç operatör kullanıcıları banka kredi notu ile yeni bir aygıt alımı gerçekleştirebilirler. Tüm telefon operatörleri telefon kredi sorgulaması iyi mi yapılır ve sorgulama ile alakalı dört gözle beklenen bütün soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Turkcell Telefon Kredi Puanı Sorgulama

Turkcell kullanıcıları puanları ile Turkcell Pasaj üstünden ya da Turkcell satış mağazalarından müşteriler faturalı hatları üstünden aygıt alımı gerçekleştirebilirler. Turkcell Finanscell tarafınca yapılacak Elektronik aygıt alımlarından ilkin Turkcell kredi puanı sorgulama prosedürü yapılmalıdır. Faturalı hat üstünden alınacak elektronik cihazların ödemeleri faturalı hat üstündeki tarifeye ek taksit olarak ödenmektedir. Turkcell hat üstünden telefon alma sorgulama için kullanılabilecek yöntemler aşağıdaki gibidir:

 • Turkcell Müşteri Hizmetleri 0 532 532 00 00 ya da 532 ile iletişime geçerek
 • Turkcell satış mağazalarına giderek
 • Turkcell mobil uygulaması olan Turkcell Dijital Operatör ile

 Turkcell Kredi puanı sorgulama prosedürü gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Dijital Operatör İle Kredi Puanı Sorgulama

Turkcell dijital operatör ile kredi puanı sorgulamak için mobil cihazınız üstünden Google Play Store ya da App Store ile Turkcell Dijital operatörü telefonunuza indirmelisiniz. İndirme işleminin sonrasında lüzumlu bilgileriniz ve şifrenizi girerek programa giriş sağlayınız.

 • Uygulama üstünde bulunan Turkcell Pasaj seçeneğine giriş yapınız.
 • Turkcell pasaj bölümünde yer edinen cihazlar içinden almak istediğiniz cihazın üstüne tıklayarak sağ alt kısımda yer edinen Tarifene Ek Satın Al seçeneğine basınız.
 •  Açılan monitör üstünde Kredimi sorgula seçeneğine tıklayarak kredi puanınız ile alakalı malumat edinebilirsiniz.

Turkcell SMS İle Cihaz Puanı Sorgulama

Turkcell SMS ile aygıt puanı sorgulama prosedürü kredi notunuz ile alakalı malumat edinebilirsiniz. Kredi notunuza makul olarak aygıt alımları gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell SMS ile aygıt puanı sorgulama prosedürü findeks kredi notu öğrenme ile aynı şekilde yapılmaktadır. SMS ile kredi notu öğrenme prosedürü için; 1122’ye T.C hüviyet numaranız (boşluk) doğum yılınız yazarak kısa mesaj olarak göndermeniz kafi olacaktır. SMS ücreti 9 TL ay sonundaki faturanıza yansıyacaktır.

Turkcell Finansman Borç Sorgulama  

Turkcell telefon kredisi borç sorgulamasını Turkcell Finansman üstünden borçlarınızı görebilir ve kaç taksitiniz kalmış olduğu ile alakalı malumat edinebilirsiniz. Taksit ödemelerinin gününde olması ya da ödemelerinin gününü geçmesi durumunda Turkcell kredi puanınızı etkilemektedir.  Turkcell taksit ödemelerinde rötar yaşandığında Turkcell kredi puanınız 0a çekilebilir. Turkcell kredi puanınız konusu ile alakalı rastgele bir olumsuzluk yaşamamak için ödemelerinizin gününde bulunmasına itina ve dikkat göstermelisiniz. Turkcell telefon kredisi borç sorgulama şekilleri aşağıdaki gibidir:

 • Size en yakın Turkcell satış mağazasına giderek.
 • Turkcell davet merkezi ile iletişime geçerek.
 • Banka hesabınızın bulunmuş olduğu bankanın mobil uygulamasından satmaca ödeme işlemleri yaparak, Sorgulama işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Banka mobil uygulaması ile borç sorgulamak için aşağıda yazılı olan adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

 • Banka hesabınız olan bankaya ait mobil uygulamasına bilgilerinizi girerek giriş yapınız.
 • Menü sekmesinde bulunan Fatura Ödemesi seçeneğine seçip Kurum seçeneğine Turkcell Finansman yazınız.
 • Ekran üstünde önerilenler içinde alakalı opsiyonu seçiniz.
 • Gelen monitör üstünde size ait lüzumlu bilgilerinizi kusursuz doldurarak Fatura öde ikonuna basınız.
 • Ekran üstünde size ait işlemlerin özeti gösterilecektir. İşlem özetinin bulunmuş olduğu kısımda yer edinen Kapama Ödemesi seçeneğine seçerek aktüel Turkcell finansman borcunuz ile alakalı malumat edinebilirsiniz.

Vodafone Telefon Kredi Sorgulama

Vodafone faturalı hat kredi puanı sorgulama işlemleri ile Vodafone çevrimiçi mağaza üstünden ya da Vodafone satış mağazalarından müşteriler faturalı hatları üstünden aygıt alımı gerçekleştirebilirler. Elektronik aygıt alımlarında müşterilerin aylık olarak yapmış oldukları derli toplu ödemeler ile biriken puanları ile yapılmaktadır. Elektronik aygıt alımlarından ilkin Vodafone kredi puanı sorgulama işlemleri yapılmalıdır. Vodafone kredi puanı sorgulama yapabilmek için;

 • Vodafone Müşteri Hizmetleri 0 542 542 00 00 ile iletişime geçerek
 • Vodafone satış mağazalarına giderek
 • Vodafone mobil uygulaması olan Vodafone yanımda ile
 • Vodafone resmi web sitesi üzerinden

Vodafone kredi puanı sorgulama işlemleri yaparak puanınız ile alakalı malumat edinebilirsiniz.

Vodafone Online İşlemler İle Puan Sorgulama

Vodafone çevrimiçi işlemler ile puan sorgulaması yaparak puanınız ile alakalı malumat edinerek alabileceğiniz ürünlere karar verebilirsiniz. Online işlemler ile puan sorgulaması yapmak için öncelikle vodafone resmi web sitesi üstünde yer edinen çevrimiçi işlemlere giriş yapmalısınız.

Gelen monitör üstünde bilgilerle giriş yapmak için şifreniz varsa şifreniz ile giriş yapmalısınız. Şifreniz yok ise 7000’e S yazıp kısa mesaj olarak göndermelisiniz.

Gelen gizyazı ile telefon numaranızı girerek sisteme giriş yapabilirsiniz.

Gerekli bilgiler ile giriş yapılmasının sonrasında oluşturulan sayfa üstünde vodafone puanınıza göre satın alabileceğiniz elektronik cihazları görüntüleyebilirsiniz.

Vodafone Cihaz Puanı Sorgulama SMS

Vodafone aygıt puanı sorgulama SMS ile yani vodafone kredi notu sorgulama şeklinde de isimlendirilmektedir. Vodafone T.C ile puan sorgulaması için findeks kredi notu sms ile öğrenme prosedürü gerçekleştirilmektedir. Bu prosedür için 1122’ye T.C Kimlik Numaranız (boşluk) doğum yılınızı yazarak kısa mesaj göndermeniz kafi olacaktır. Bu prosedür için sms ücreti 9 TL olarak ay sonundaki faturanıza yansıyacaktır. 

Vodafone Cihaz Puanı Nasıl Yükseltilir?

Vodafone aygıt puanı yükseltmek için ay sonunda gelen tarife ücretlerini son ödeme tarihini geçirmeden ödemeniz ile yükselebilmektedir. Bunun yanında:

 • Vodafone Red tarifelerinden birini kullanıyor ve derli toplu olarak satmaca ödeme işlemleri gerçekleştiriyorsanız.
 • Uzun süredir vodafone kullanıcısı iseniz puanınız yükselmesinden olabildiğince etkilidir.

Cihaz kampanyalarında genel hatlarıyla minimum 6 ay faturalı hat kullanım şartı olmasıyla beraber vodafone kullanıcısı olarak vakit geçtikçe puanınızda da yükselmeler olacaktır.

Türk Telekom Telefon Kredi Puanı Sorgulama

Türk Telekom kullanıcıları puanları ile Türk Telekom resmi web sitesi üstünden ya da Türk Telekom satış mağazalarından müşteriler faturalı hatları üstünden taksitli olarak aygıt alımı gerçekleştirebilirler. Türk Telekom hat üstünden telefon alma sorgulama için kullanılabilecek yöntemler ise şöyledir;

 • Türk Telekom Müşteri Hizmetleri 444 14 44 ile iletişime geçerek
 • Türk Telekom satış mağazalarına giderek
 • Türk Telekom SMS ile aygıt puanı sorgulama

Türk Telekom Kredi puanı sorgulama prosedürü gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom SMS İle Cihaz Puanı Sorgulama

Türk Telekom SMS ile aygıt puanı sorgulama prosedürü kredi notunuz ile alakalı malumat edinebilirsiniz. Kredi notunuza makul olarak aygıt alımları gerçekleştirebilirsiniz. Türk Telekom SMS ile aygıt puanı sorgulama prosedürü findeks kredi notu öğrenme ile aynı şekilde yapılmaktadır. SMS ile kredi notu öğrenme prosedürü için; 1122’ye T.C hüviyet numaranız (boşluk) doğum yılınız yazarak kısa mesaj olarak göndermeniz kafi olacaktır. SMS ücreti 9 TL ay sonundaki faturanıza yansıyacaktır.

Telefon Kredisi Yükseltme

Telefon kredisi yükseltmek için faturalı hat ödemelerinizin derli toplu olması, satmaca son ödeme tarihinden ilkin ödeme yapmak ve satmaca ödemesini geciktirmemek puan yükselten durumlar içinde yer almaktadır.

Yaptığınız satmaca ödemeleri de telefon kredisi yükseltme üstünde tesir etmektedir. Telefon kredisi yükseltme için:

 • Her ay faturalar derli toplu olarak ödenmeli
 • Faturaların son ödeme zamanı gelmeden ödeme prosedürü gerçekleşmeli
 • Faturaların son ödeme günlerini geciktirilmemeli
 • İcra takibinde bir borç olmamalıdır
 • Devamlı GSM operatörü üstünden kredi sorgulama ve kredi başvurusu yapılmamalıdır.

Telefon Kredisi İle Faturaya Ek Cihaz Alma Şartları Nelerdir?

Telefon kredisi ile faturaya ek aygıt alma şartları içinde bütün operatörlerin kullanıcılarından istedikleri şartlar aşağı yukarı aynıdır. Telefon kredisi ile faturaya ek aygıt alma şartları ise şunlardır:

 • Faturalı hat kullanıcısı olmak
 • Faturalı hattı minimum 6 ay süresince kullanıyor olmak
 • Ay sonu faturalarını derli toplu olarak ödenmiş olması
 • Kişiye ait rastgele bir borç ücreti olmaması
 • Kredi notunun yüksek olması  şartları taşıyanlar ek aygıt alabilirler.
Exit mobile version