TEB Kredi Borcu Erteleme İşlemi 2022

TEB Kredi Borcu Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır 2022 yılında da hala etkileri bir hayli yoğun sürmekte olan Covid 19 pandemisi sebebiyle zor durumda kalan vatandaşlar, zamanında çektikleri kredileri geri ödemekte zorlanıyorlar. Bu zorlanmalar oldukça yüksek bir boyuta ulaşınca, kendi müşterilerine ödeme kolaylığı sağlayabilmek adına TEB kredi borcu erteleme seçeneğini sunuyor.

Kredilerinin geri ödemesinde zorlanan TEB müşterileri “TEB kredi erteleme nasıl yapılır?” sorusunun yanıtını aramaktadır. Bizler de bu konu ile ilgili kafanızdaki tüm soru işaretlerini gidermek için bu yazıyı paylaşıyoruz.

TEB Kredi Erteleme Şartları Nelerdir?

Bugün pek çok kişinin başvuru yaptığı TEB kredi öteleme, pek çok koşul ile gerçekleştirilebiliyor. TEB’in belirttiği üzere ertelenebilen kredilerin ihtiyaç ve taşıt kredisi olması TEB kredi erteleme şartları arasında en başta gelmektedir.

TEB ihtiyaç kredisi erteleme mümkün olurken şimdilik konut kredileri için böyle bir durum söz konusu değildir. TEB kredi erteleme için ise talep edilebilecek erteleme süresi maksimum 3 ay olup, daha kısa süreler olan 1 ay ya da 2 ay gibi sürelerde erteleme talebi için başvurmak mümkündür.

Covid-19 pandemisi dolayısıyla ortaya konan ekonomi destek paketleri kapsamında TEB ihtiyaç kredisi erteleme gibi pek çok imkânı müşterilerine sunarak kolaylık sağlıyor. Bu bağlamda müşterilerini mağdur etmeyen TEB, kullanılan krediler 3 ay süre ile erteleme fırsatı ile karşımıza geliyor. Sonrasında gerçekleştirilecek ödeme ise TEB’in belirlediği faiz oranına göre hesaplanacak. TEB ihtiyaç kredisi erteleme ve diğer krediler ile ilgili erteleme başvurusunun nasıl yapılacağını öğrenmek için yazıyı takip ediniz.

TEB Kredi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB kredi erteleme başvurusu yapmak isteyen vatandaşların, belli adımları takip etmesi gerekiyor. TB’de kredi erteleme talebi oluşturabilmek için, pek çok farklı yol bulunmaktadır. Ancak bu yöntemler arasında en pratik olanı CEPTETEB uygulamasıdır. Çünkü sistemin herhangi bir çalışma saati olmaması sebebiyle, derhal işlem yapılabilmektedir. Dolayısıyla TEB kredi erteleme başvurunuz için size anında bir geri dönüş yapılır ve başvurunuz işleme alınır.

CEBTETEB uygulamasına veya internet bankacılığına müşteri şifreniz ile giriş yapmanız halinde, ana menünüzde bulunan “Kredi Detay” sekmesine tıklayıp giriniz. Sonrasında karşınıza çıkan “taksit ertele” seçeneğine tıklayınız.

Daha sonra erteleme seçeneklerini göreceksiniz. Hangi koşullar ile erteleme talep etmek istediğinizi belirledikten sonra TEB’de kredi erteleme başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak karşınıza kredi erteleme hesaplamaları gelir ve eğer sizin için uygunsa orada bulunan ONAYLA butonuna tıklayarak kredi öteleme başvurunuzu anında tamamlayabilirsiniz.

TEB kredi erteleme işlemlerinizi CEPTETEB dışında TEB Müşteri Hizmetleri hattı olan 0850 200 0 666 numaralı telefondan da gerçekleştirebilirsiniz. Fakat burada söz konusu işlemler internet bankacılığından daha geç sonuçlandığı için TEB kullanıcıları genellikle CEPTETEB seçeneğini tercih etmektedir.

TEB Kredi Erteleme Faizi

TEB Kredi Erteleme Faizi

Kredinizi kullandığınız mevcut faiz oranı baz alınarak TEB kredi erteleme faizi belirlenmektedir. Bugün uygulanmakta olan kredi faiz oranları her ne kadar daha uygun olsa bile, TEB’in kredi erteleme faizini etkilemeyecektir. Bunun sebebi TEB kredi erteleme faiz oranlarının krediyi kullandığınız dönemin koşullarına göre belirlenmesidir. Buna ek olarak kredi erteleme işlemlerinizde gelen faiz dışında TEB sizden başka bir komisyon vd. talep etmemektedir.

TEB İhtiyaç Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

TEB ihtiyaç kredisi erteleme işlemleri için koşullar yukarıda anlatıldığı gibi 3 aya kadar erteleme imkânı ile sunulmaktadır. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için CEPTETEB’e giriş yapın. Kredi Detay sayfasına girdikten sonra taksit ertele seçeneğine tıklayın. Ardından TEB ihtiyaç kredisi erteleme başvurusu tamamlamak üzere karşınıza gelen koşulları değerlendirdikten sonra ONAYLA diyerek 3 ay erteleme fırsatını değerlendirebilirsiniz. Ayrıca seçenekler arasında hala TEB müşteri hizmetleri hattı bulunsa bile CEPTETEB ile daha hızlı yanıt almak mümkündür.

TEB Taşıt Kredisi Erteleme Nasıl Yapılır?

TEB’in sunduğu kredi erteleme fırsatlarından biri de taşıt kredileri için gündeme gelmektedir. TEB’den çektiğiniz taşıt kredisini ertelemek istiyor iseniz, ihtiyaç kredisi erteleme başvurusu için belirttiğimiz adımları CEPTETEB yardımıyla kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Taşıt kredileri için de erteleme koşulları yine ihtiyaç kredileri gibi 3 ay olarak belirtilmektedir.

TEB Kredi Kartı Erteleme Nasıl Yapılır?

TEB Kredi Kartı Erteleme Nasıl Yapılır?

Covid 19 pandemisi dolayısıyla kredi kartı ödemeleri de bir hayli kötü etkilenmiştir. TEB kredi kartı erteleme işlemleri için ise yine kredi erteleme seçeneğinde olduğu gibi maksimum 3 ay seçeneği verilmiştir. TEB kredi kartı erteleme işlemlerinin gerçekleştirilmesi için ise ekstrenin kesilmesinin ardından ekstre son ödeme tarihine dek olan süreçte başvuruda bulunmak mümkündür. Ancak burada dikkat etmenizi gerektiren bir konu bulunmaktadır. Ekstre son ödeme tarihinden en geç 1 gün öncesinde TEB kredi kartı borcu öteleme başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz ki herhangi bir sistem yoğunluğu olması durumunda mağdur olmayın.

TEB bireysel kredi kartı erteleme işlemleriniz için, CEPTETEB uygulamasını kullanabilirsiniz. CEPTETEB’de kartlar menüsünde yer alan TEB kredi kartı ekstre erteleme seçeneğini tıklamanızın ardından karşınıza koşullar gelecektir. Hangi süre ile ertelemek istediğinizi seçtikten hemen sonra onaylayarak talebinizi tamamlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap