Sarımsaklı Süt Neye İyi Gelir?

Sarımsaklı Süt Neye İyi Gelir? Doğanın bize armağanı, en faydalı bitkiler arasında bulunan sarımsak faydaları ile ilgi çekmeyi sürdürüyor. Binlerce yıllık geçm..

Doğanın bize armağanı, en faydalı bitkiler arasında bulunan sarımsak faydaları ile ilgi çekmeyi sürdürüyor. Binlerce yıllık geçmişinde tüm uygarlıklar ve insanlık tarihinin doğal antibiyotik olarak tanımladığını biliyoruz. Günümüz şartlarında kokusu sebebiyle kullanımının aşırı düzeyde düştüğünü biliyoruz. Fakat yine de sağlığımız için kullanımı riske atılmaması gereken bir besindir.

Bu yazıda ve Sarımsaklı Süt Sarımsaklı Süt Faydaları Sarımsaklı Süt İyi Geldiği Hastalıklar Sarımsaklı konusunda detaylar bulabilirsiniz.

Sarımsak ile süt karışımı bir araya geldiğinde müthiş bir etki ortaya çıkıyor. Zayıflamak için sarımsaklı süt kürü bu şekilde doğan bitkisel kürler arasındadır. Karışımına ek olarak farklı malzemelerin eklenmesiyle yağ yakıcı özelliği maksimum seviyeye çıkıyor.

Kadınlar tarafından düzenli olarak kullanılan ve sonrasında etkileriyle sağlıklı şekilde kilo verildiği gözlenen doğal kürün müthiş etkiler bıraktığını sizde göreceksiniz. Bunun dışında egzersiz ve diyet programlarınızla beraber uygulamayı ihmal etmemelisiniz.

Sarımsak ve Süt Zayıflatır Mı?


Zayıflamak için herhangi bir doğal karışımdan fazlasına ihtiyacınız var. Bilhassa zayıflamak isteğini hangi doğrultuda uygulayacağınız önem taşıyor. Egzersiz olmadan hiçbir şekilde yağların yakılamayacağını bilmeniz gerekiyor. Bu minvalde sağlığınızı riske atmayacak bir düzenli beslenme programını diyetisyen eşliğinde ayarlamalısınız.

Diyet programını destekleyecek bir egzersiz programı yine bir diyetisyenin tavsiyesiyle oluşturulabilir. Buna ek olarak uygun bir antrenör bulabilir, spor salonlarından faydalanabilirsiniz. Sarımsaklı süt zayıflamak için yağ yakıcı özelliğinin, hücre yenilenmesini hızlandırdığının yararlarını size sunacaktır.

Sarımsaklı Süt Kürü Nasıl Hazırlanır?


Herhangi bir zor yanı olmadığından sarımsaklı süt kürü her evde kolayca hazırlanmaktadır. Hatta tercih edilmesinin en büyük artıları arasında bu bulunur. Kolay hazırlanır ve uygulanır olması kadınlar içinde zayıflamak isteyen erkekler içinde tercih sebebi haline dönüşmüştür.

Malzemeler


3 Diş Sarımsak
1 Bardak Süt
1 Yemek Kaşığı Su
2 Tutam Toz Biber
2 Tutam Zerdeçal Tozu
1 Çay Kaşığı Kuru Üzüm

Hazırlanışı


Sarımsakların diş olarak atılmaması gerektiğinde 3 diş sarımsağı ezerek başlıyoruz. 1 Yemek kaşığı suyu bir bardak sütün içerisine ilave ederek karışımın sıvısını hazırlıyoruz. Ezmiş olduğumuz 3 diş sarımsağı ise süt ve su karışımının içerisine atıyoruz.

Sarımsakların pişmesini ve çiğliğinin gitmesini sağlamak amacıyla ocağı açarak bir süre haşlıyoruz. Tam bu aşamadayken toz biberi, zerdeçal tozunu ve kuru üzümü miktarlarına uygun şekilde karışımın içerisine ekliyoruz. Pişirme evresi gerçekleşene kadar ocakta tutuyoruz.

Hem sonradan eklediklerimiz, hem sarımsak hem de süt çiğ olmaması gerektiği için piştikten sonra ocağı kapatıyoruz. Zaten bir süre içerisinde püre haline gelecektir. Buna yardımcı olmak için karıştırılabilir. Soğumaya yakın tüketilmek üzere Sarımsaklı süt kürünüz hazırlanmıştır.

Sarımsaklı Süt Kürü Nasıl Uygulanır?


Sarımsaklı süt kürü bu şekilde düzenli olarak yenilebilir ya da içilebilir. Koyulan malzemeler koyu bir kıvam yaratacağından ötürü çoğunlukla bir pelte kıvamını alır. Hatta püre olana kadar karıştırarak bu kıvamı kendiniz sağlayabilirsiniz. Dolayısıyla sarımsaklı süt kürü uygulanırken yiyerek tüketmek çok daha sık gözlemlenir.

Ancak bazıları bunun yerine daha sıvı bir karışım elde ederler ve bardak yardımıyla içmeyi tercih edebilirler. Her iki halükarda da yararlarını görebilir ve faydalarından nemalanabilirsiniz.

Sarımsaklı Sütün Faydaları


Sarımsak birebir olarak insan sağlığında önem arz eder. Süt ise düzenli tüketmemiz gereken doğal besin kaynakları arasındadır. Doğal olarak müthiş bir yiyecek ile aynı şekilde yararlı bir içeceğin bir araya gelmesinden oluşan Sarımsaklı süt faydaları açısından aşağıdaki etkileri gösterir.

Sarımsaklı Sütün İyi Geldiği Hastalıklar


Kalp rahatsızlıkları başta olmak üzere Astım gibi solunum yolları problemlerinde kullanılmaktadır. Öksürük, grip ve boğaz tahrişini önlediği gibi zatüre için kullanılabilir.

Cilt Sağlığı


Cildimizde akne, sivilce ve siyah noktalar can sıktığından ötürü görünüm açısından da psikolojik açıdan da sevilmezler. Bunların giderilmesi için sarımsaklı süt aktif bir ilaç olarak görülür. Üstelik cilt lekelerini geçiren etkisi mevcuttur.

Eklem Ağrısı


Eklemlerimiz gerek hareketlerimizden, gerekse hareketsizliğimizden ağrıyabilir. Bu açıdan eklem ağrılarını geçiren en önemli karışımlardandır.

Anne Sütünü Arttırır


Anne sütü yetersiz olan yeni doğum yapan kadınlar için sarımsaklı süt hem doğal antibiyotik olarak içirilir hem de sütün arttırır.

Soğuk Algınlıkları


Nezle, grip ve ilerlemesi halinde ortaya çıkacak gribal enfeksiyonlar için tedavi edici bir unsurdur. Boğazlarınızdaki şişmeler, öksürük, burun akıntısı gibi başlayan hastalıklarda tedavi edicidir.

90784