Parfüm Nasıl Sıkılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Parfüm rastgele sıkılacak bir ürün değildir. Vücuda sıkarken belirli mesafede olmalı, kalıcı olması için uygun bölgelere uygulanmalıdır.

Bakımın tamamlayıcı unsurlarından bir tanesi de hem kadınlar için hem de erkekler için değişmez koku özelliği veren parfümler olmaktadır. Parfüm satın alırken cildinize uygunluğuna dikkat etmeniz oldukça büyük önem teşkil eder.

İçeriğimizde ve Parfüm Parfüm sıkma teknikleri Parfüm nasıl sıkılır Parfüm sıkma yöntemleri Parfüm kullanım ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Doğru parfüm kokusu tercih edildiği zaman oldukça hoş bir koku vücudunuzdan yayılır fakat yanlış kokularda da gerçekten çirkin kokular ortaya çıkabilir.

Doğru parfüm her zaman kokusunu beğendiğiniz parfüm anlamına gelmemektedir aynı zamanda pahalı parfümler de kaliteli parfümler olduğu anlamına gelmez. Parfüm teninize geldiği andan itibaren kokunun kaliteli ve uyumlu bir şekilde yayına biliyor olması esas anlamı itibariyle kokun uzun daha güzel gözükmesini sağlıyorsa doğru parfümdür.

Her cilde uygun parfüm günümüzde zorluk çekilmez Çünkü artık parfüm şirketlerinin markası ve parfüm çeşitleri son derece fazla olmaktadır. Doğru kokuyu bulduktan sonra parfümün nasıl kalıcı olacağı hakkında gereken detayların yerine getirilmesi gerekiyor.

Parfüm nasıl sıkılır?


Parfümü kesinlikle çok yakın mesafeden çıkmanızı tavsiye etmiyoruz ideal mesafe yaklaşık 30-40 santim civarıdır.

Parfümün daha geniş alana yayılması ve içeriğindeki kimyasalların vücuda en az zarar vermesini sağlayacak olan mesafe bu mesafedir. Parfümün kullanmaya başlamadan önce duş ya da banyo yapmanızı tavsiye ediyoruz çünkü kullandıktan sonra temiz cilde sürerseniz kalıcılığı daha fazla olacaktır.

Banyodan sonra Ciltteki gözenekler açılacağı için parfüm daha iyi nüfuz edecektir Bunun yerine Kirli ve terli bir vücuda sürerseniz sonuçlar daha kötü olabilir.

Parfüm sıkılırken özellikle boyun kenar kısımları ve kulak arkaları el bileği kısımları göğüs arası ve bilek içleri önemli noktalardır.
Ayrıca saçlarınız Eğer uzun olmaktansa ense diplerine de çıkabilirsiniz genel olarak saça da yakın mesafeden olmayacak şekilde çıkmanızı tavsiye ediyoruz.

Elbiselerimizin üzerinde parfüm çıkıyorsanız Eğer içerisinde bulunan esanslar elbisenin kumaş türüne göre daha kalıcılık sağlayabilir. Parfümün üst üste aynı kıyafeti sürekli olarak sıkılması kokunun daha ağır olmasını sağlayacaktır bu ilerleyen dönemde kumaşına zarar görmesini sağlayacak için çok fazla tavsiye edilmemektedir.

92091