Limonlu Suyun Faydaları Nelerdir?

Limon ülkemizde bolca üretilen fakat sadece salatalarda ya da soslarda sos olarak kullanılan limonun kendisi ve suyu oldukça değerli bir meyvedir. Limonlu su k..

Limon ülkemizde bolca üretilen fakat sadece salatalarda ya da soslarda sos olarak kullanılan limonun kendisi ve suyu oldukça değerli bir meyvedir. Limonlu su karışımızı bilmeyeniniz yoktur sanırım fakat bu limonlu suyunun sizler için ne kadar fazla yararı olduğunu anlatmak istedik.

Yazımızda ve Limonlu su Faydaları Limonun faydaları Limonlu suyun sağlık etkileri Limonlu su içmek detaylı bilgiler bulabilirsiniz.


Küçücük bir meyve olan limonun içinde barındırdığı B, C vitamini, kalsiyum, magnezyum ve demir gibi değerli vitamin ve mineralleri bildiğinizde küçücük olan bu sarı meyvenin mucize bir iksir olduğunu hatırlamanız için yeterli olacaktır. Yaz aylarında sıkça yapılan limonatanın sağlık açısından birçok yararı vardır.

Basit bir yolla da limondan yararlanabilirsiniz özellikle de bir bardak ılık suyun içine sıkacağınız yarım limon sizlere ekşi ya da acı gibi gelebilir fakat sürekli alışkanlık yapılarak içildiğinde limonlu suyun tadına alışmak mümkün olacaktır.

Kilo vermeye yardımcı olur:


Limon lifli olmasıyla yendiğinde açlık hissini baskılıyor kişilerde tokluk hissi yaratıyor. İçilen limonlu su vücutta fazla yağ tutulumunu engelliyor. Vücudunuz susuz kaldığında daha çok yağ depoluyor bu sebeple su içmeyi asla ihmal etmemekte yarar vardır.

Limonlu suyun zayıflamadaki etkisi kısaca kan dolaşımını hızlandırarak efor sarf etmediğiniz durumlarda dahi kalori yakımını ve aynı zamanda da yağ yakımını engellemesiyle dikkat çekiyor. Özelliklede sindirimi kolaylaştırıyor ve karaciğerin temizlenmesinde oldukça etkili olduğu belirtmek isterim. Zayıflarken içtiğiniz limonlu su sayesinde kan dolaşımını artmasıyla bacaklarınızda ve poponuzda oluşan selüit oluşumlarından da kurtulmuş oluyorsunuz.

Bağışıklık sistemini güçlendirir:


Bağışıklık sistemini günde bir bardak limonlu su içerek de destekleyerek kuvvetlendirmek mümkündür. Tüm C vitamini ihtiyacınızı yarım limon sıkılmış bir barsak suyla karşılamanız hiçte şaşırtıcı olmasa gerek. Lenf sisteminin ve kanın temizlenmesinde de oldukça yararlı faydalar olan limonlu su karışımı antioksidan özelliğiyle de içerdiği için birçok hastalığa karşıda sizleri korumaktadır.

İltihapları azaltır:


Özelliklede eklem iltihaplarıyla mücadele eden biriyseniz limonlu su içmeye çalışın yapılan araştırmalar da limonda bulunan asidik yapının zamanla vücutta alkali etkisi yaparak eklemlere oluşan asidin azalmasında etkili bir rol oynağı saptanmıştır.

Limonlu su içerken dikkat edeceğiniz maddeler:


*Asla hazır limon sularını tüketmeyin
*Soğuk su içine değil ılık su içine yarım limon sıkın
*Mutlaka organik limon kullanın
*Limon içinde bulunan sit mide şikâyeti olanlarda zararlı olabilir
*Zamanla aşırı tükettiğiniz limon midede şikâyetlere neden olabilir.
*Limonlu su limonatayla karıştırılan bir sudur bu sebeple sadece limon ve su karışımı yararlıdır limonata yüksek şeker içeriğiyle sadece ferahlamak için C vitamini desteği sağlar.

80471