Kiraz Nasıl Saklanır?

Lezzetli Yaz meyveleri arasında önemli bir yere sahip olan Kiraz meyvesini saklamak istiyorsanız en çok tercih edilen iki yöntemden bir tanesini kullanabilirsi..

Lezzetli Yaz meyveleri arasında önemli bir yere sahip olan Kiraz meyvesini saklamak istiyorsanız en çok tercih edilen iki yöntemden bir tanesini kullanabilirsiniz. Birinci yöntem derin dondurucuda yerleştirme yöntemidir ikinci yöntemde kiraz reçeli hazırlama yöntemidir. Bu iki farklı metotla meyveyi herhangi lezzetli bir şekilde tüketebilmek için sizlere olanak sağlayacaktır. Iki farklı saklama yöntemini detayları ve dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıda paylaştık.

Kiraz nasıl saklanır?

Yaz meyvelerinin en lezzetlerinden bir tanesi olan Kiraz Ortalama bir yıl boyunca sade şekilde farkları tüketilebilir. Bunlar da kullanmak için saklayabilirsiniz. Derin dondurucuda saklayabilirsiniz kirazı Derin Dondurucu ve sağlıklı bir şekilde uzun süre saklamak için de uygulamanız gereken aşamalar bulunmak Derin Dondurucu içerisinde yerleştirmiş olduğunuz kirazlar özelliklerinde bulunan toz ilaç kalıntılarından arındırılması için öncelikle bol miktarda su ile beraber yıkanmalıdır. Kiraz yıkamak için kullanılan sıvılarda özel yıkama işlemi tamamlayabilirsiniz daha verimli sonuçlar alır Kiraz saplarından ayıklayarak muhafaza etmek sık kullanılan bir yöntem olsa da saplarıyla  şekilde sakladığınız zaman daha uzun süre muhafaza etme şansımızı arttırmış olursunuz. Bunun içine Yar dondurucuda sizler için yeterli alan bulunmuyorsa saplarıyla saklamanız gerekmiyor. Derin dondurucuda buzdolabı poşetine yerleştirerek ya da plastik bir saklama kabının içine koyarak muhafaza etmeniz son derece uygun olacaktır. Her iki yöntemde de kirazın bulunduğu poşet ya da kavun ağzının hava almayacak şekilde kapalı olduğundan emin olun. Kilolu saklama metotlarından bir diğeri de mutlaka reçelini gerçekleştirmektir. Kiraz sapları önceden temizlendikten sonra bir kilogram Kiraz yıkanır ve ardından çekirdekleri ayrılır. Içi çukur olan bir kap içerisinde kirazlar alınır Ve üzerine bir kilogram toz şeker eklenir sonra da 2 saat beklenir. Iki saat sonra kirazın üzerindeki toz şeker tamamen erimiş olur şekerli Kiraz tencereye alınır ve altı çok kısık ateşte pişirilir. Pişirme işlemi tamamlanırken yüzeyde oluşan köpükler bir kaşık yardımıyla toparlanır karışık reçel kıvamını almaya başladığında bir paket toz vanilyayı da eklemeyi unutmayın . Ocaktan almış olduğunuz ve kalcam kavanoza doldurulur ve uzun süre muhafaza edilebilir. 70783

1 Yorum

Gizem Ünal  -  Eylül 30, 2023 / 3:02 pm

Okuması çok keyifli ve öğretici bir yazı.

Yorumlar kapalı.