Kamu Bankaları Taşıt Kredisi Kampanyası

Kamu Bankaları Taşıt Kredisi Kampanyası Detayları Taşıt kredilerinde yapılan düzenlemeler ile birlikte taşıt alırken daha düşük faizler ile kredi almak mümkün olur. Bu aşamada kamu bankaları çeşitli kampanyalar ile birlikte sıfır ya da ikinci el araba almak için kredi verir. Devlet bankaları taşıt kredi kampanyası dahilinde 100 bin TL altı alımlarda değişik kampanyalar ile hizmet verir.

Kamu bankalarının aynı zamanda 100 bin Türk lirası üzerinde yapılan araba alımları için farklı faiz oranları ve maliyetler ile taşıt kredi vermesi devlet bankaları taşıt kredi kampanyası ile sağlanır. Gerek ikinci el araba alırken gerekse de sıfır araba alırken bu tür kredi kampanyalarından yararlanmak mümkündür. Aynı zamanda bu tür krediler diğer kredilere göre daha düşük faizler ile verildiğinden dolayı insanların araba alırken kredi çekmeleri durumunda, normal tüketici kredisine nazaran daha düşük miktarlarda ödeme yapması mümkün olur.

Kamu Bankaları Taşıt Kredisi Başvurusu

Kamu bankaları taşıt destek kredisi kapsamında çeşitli kanallardan başvuru yapabilmek temin edilir. Dileyen müşteriler internet şube üzerinden başvuru yapabilirler. İsteyen müşteriler ise internet şubelerinin dışında banka şubelerine giderek de başvuru yapabilirler. Söz konusu başvuru ve bilgi almak için aynı zamanda müşteri hizmetlerini arayarak da bilgi almak mümkündür.

Verilecek kredilerde aracın kasko değerinin yüzde 60 ile yüzde 80 arasında bir tutar kredi olarak verilir. Bu tutarın hesaplanması aşamasında arabanın sıfır ya da ikinci el olup olmaması dikkat çeker. Aynı zamanda eğer araba sıfır ise arabanın borcu ödenene kadar aracın üzerinde rehin bulunuyor.  Ticari araba alımlarında da devlet bankaları taşıt kredi kampanyası imkanlarından yararlanmak mümkün olur. Bunun yanında bu tür kredilerde kişinin gelir durumuna göre farklı seçenekler karşımıza çıkar. Eğer kişinin hali hazırda başka ödemesi bulunuyor ise bu durumda kredi çıkmama ihtimali de ortaya çıkar.

Kamu Bankaları Taşıt Kredisi Hesaplama

Kamu Bankaları Taşıt Kredisi Hesaplama

Taşıt kredisi hesaplamak için bankaların mobil uygulamalarını kullanmanın yanı sıra internet bankacılığı siteleri de kullanılabilir. Kamu bankaları taşıt kredisi başvurusu tutarları hakkında tam bir bilgi almak için bu kanallar ön plana çıkar. Bunun yanında bazı internet siteleri üzerinden de yine karşılaştırmalı olarak kredileri görmek ve buna göre kredileri temin etmek olası olur. Sonuç olarak taşıt kredilerinin hesaplanması aşamasında bu tür detaylar ön plana çıkar.

Taşıt kredilerin hesaplanması aşamasında hangi bankanın ne kadar kredi verdiği ve maliyetler hakkında bir ön bilgi almak için kredi karşılaştırma ve hesaplama siteleri ön plana çıkar. Bu tür siteler aracılığı ile birçok bankanın sunduğu kredileri alt alta karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. Bazı bankalar kredi miktarlarını düşük tutup dosya masrafını yüksek çıkarabilir. Yine bazı bankalar esnek ödeme planları sunabilir. Örneğin çiftçiler için Ziraat yıllık ödemeli krediler sunar. Bunun gibi farklı seçenekleri görebilmek için bankalar ile iletişime geçmek ya da banka internet şubeleri üzerinden bilgi almak olasıdır. Devlet bankaları taşıt kredi kampanyası ticari ve bireysel müşteriler için uygulanabilir.

Kamu Bankaları Taşıt Kredisi Şartları

Kamu bankalarından taşıt kredisi çekebilmek ve devlet bankaları taşıt kredi kampanyası olanaklarından yararlanabilmek için bazı belgelerin ibraz edilmesi gerekir. Bu tür belgeler arasında kimlik fotokopisi ve ruhsat belgesi başta gelir. Aynı zamanda aracın üzerinde sürücünün ehliyet belgesinin fotokopisi sizden başvuru aşamasında talep edilir. Bankalardan kredi çekebilmek için yine aracın satışına dair noterden alınan noter satış sözleşmesine ihtiyaç duyulur. Araç üzerinde çekme belgesinin olmadığına dair yazı alınması yine kredi çekerken lazım olur.

Sonuç olarak kredi çekebilmek için arabalar ile ilgili bu tür belgelendirmelerin yapılması önem arz eder. Araba satışı sırasında yapılan bu düzenlemeler ile birlikte aynı zamanda çeşitli araba kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Araba kampanyaları gerek ticari müşteriler için gerekse de bireysel müşteriler için sunulan imkanları kapsar. Sonuç olarak taşıt kredisi kampanyaları ihtiyaç kredilerinden daha uzun vadeli ve daha düşük faiz oranları ile gerçekleştirilir.

Taşıt Destek Kredisi Veren Bankalar

Taşıt Destek Kredisi Veren Bankalar

Gerek kamu bankaları gerekse de özel bankalar kredi kampanyaları ile birlikte insanların araç sahibi olabilmelerini temin eder. Bu noktada arabanın markasına özel kampanyaların yanı sıra sıfır ya da ikinci el araçlar için de taşıt kredi kampanyaları yer alır. Kamu bankaları taşıt kredisi kampanyası kapsamında insanların 48 ya da 60 ay vadeler ile taşıt sahibi olabilmesi mümkündür.

Günümüzde bu tür kampanyalardan yararlanmak için internet sitelerinden hizmet alabilmek ve şubeye ilgili belgeler ile başvurmak yeterlidir. Aynı zamanda bu tür belgelerin temini ile birlikte insanların kolay bir şekilde araba sahibi olması temin edilmiş olur. Ülkemizde son yıllarda arabalarda yaşanan ÖTV artışının bir sonucu olarak bu tür kampanyalara olan ihtiyaç artış göstermiştir.

Bu tür kredilerin sağlanması ile birlikte insanların yüksek fiyatlı araçları alabilmesi mümkündür. Günümüzde taşıt kredileri ile araba satın almak düşük faizler nedeni ile tercih nedenidir. Son yıllarda banka kredi satışları ipotekli ya da normal olabilir. Bazı durumlarda banka borcun ödenmesine kadar araç üzerine rehin koyabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap