Gümüş Hesabı Nasıl Açılır? Hangi Bankalarda Açılır?

Gümüş Hesabı Nasıl Açılır? Hangi Bankalarda Açılır? Gümüş hesabı açmak isteyen kişiler için öncelikle bir banka hesabına sahip olmak gerekiyor. Banka hesabı olmayanların istedikleri bir bankanın şubesine giderek öncelikle hesap açtırarak gümüş hesabı tanımlanmasını isteyebilirsiniz. Gümüş hesabı nasıl açılır sorusuna cevaben gümüş hesabı açmak isteyenlerin bir banka hesabı mevcutsa bu işlemler daha kolay gerçekleştirilir. Mevcut banka hesabı olan kişilerin şubeye gidip gümüş hesabı açtırması oldukça kolaydır.

Şubeye gitmeden internet bankacılığı sistemi üzerinden gümüş hesabı açtırmak da mümkündür. Gerekli bilgileriniz sistemde kayıtlı ise gümüş hesabını banka hesabınızın internet bankacılığı sistemi ile açabilirsiniz. Hesap işlemleri menüsünden XAG simgesi kullanılan gümüş hesabını mobil bankacılık üzerinden açabilir ve böylelikle gümüş hesabına sahip olabilirsiniz.

Gümüş Hesabı Açma Şartı Var Mı?

Gümüş Hesabı Açma Şartı Var Mı?

Gümüş hesabı açmak için bir şart belirlenmemekle birlikte öncelik banka hesabının olmasıdır. Banka hesabına sahip olan kişiler gümüş hesaba sahip olabilir. Bankamatik, Çağrı Merkezi, Banka şubesi veya ATM’ler ile aynı zamanda mobil bankacılık sayesinde de gümüş hesabı açtırabilirsiniz. Gümüş hesabı açma için bir başvuru gerekmeksizin mobil bankacılık veya şube üzerinden gümüş hesabı talep ettiğinizi bildirerek bilgilerinizi vermeniz gerekir. Bu durumda bir şart veya ekstra bir işleme gerek kalmaz.

Gümüş hesabı açmak isteyenlerin vakti kısıtlı ise bankanın müşteri temsilcisini arayıp gerekli bilgileri verdikten sonra kolaylıkla gümüş hesabına sahip olabilirsiniz. Şubeye gitmeye gerek kalmadan mobil bankacılık üzerinden de işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Gümüş Hesabı Açan Bankalar

Özel veya kamu bankalarının hepsi gümüş hesabını tanımlayabilirler. Bu nedenle herhangi bir bankanın gümüş hesabı açmaması gibi bir durum söz konusu değildir.  Gümüş hesabı açan bankalar için araştıranlar tüm bankaların gümüş hesabı açılabilir durumda olduğunu görür. Tüm bankalar kolaylıkla gümüş hesabı açabilir. Gümüş hesabı açılan bankalar kategorisinde tüm bankalar mevcuttur.

Müşterilerin özellikle katılım bankalarını gümüş hesap açmak için tercih etmeleri de günümüzde dikkat çekmektedir. Gümüş alım ve satımı yapan katılım bankalarından en popüleri Kuveyt Türk iken Albaraka Türk ve Türkiye Finans Katılım Bankası da gümüş hesabı olan bankalar sık tercih edilen bankalardır. Banka üzerinden gümüş alım satımında gümüşün fiziki değeri kişiye verilmez. Gümüşü talep ettiğinizde TL veya bir başka para birimine çevirmek gerekir.

Her Banka Gümüş Hesabı Açıyor Mu?

 

Her Banka Gümüş Hesabı Açıyor Mu?

Gümüş hesabı açmak isteyen bireylerin öncelikle bir banka hesabı bulunması gerekiyor. Banka hesabı bulunan veya açtıran bireylerin gümüş hesabı açtırmak istediklerini talep ederek bir gümüş hesabına kolaylıkla sahip olabilirler. Gümüş hesabı açtırmadan önce belirtilen bir banka üzerinden hesap açmaya gerek yoktur. Tüm bankalar gümüş hesabı açtırmak için uygun olduğu için özel bir banka isminin gümüş hesabı açtırmak için şartı yoktur. Bu nedenle istediğiniz bankaya giderek bir banka hesabı açtırdıktan sonra daha sonra gümüş hesabı açtırmayı sağlayabilirsiniz.

Gümüş Hesabı Zarara Uğratır Mı?

Gümüş, diğer değerli madenlerden daha kârlı olduğu için piyasa en çok değer gören ve talep edilen değerli madendir. Gümüşü fiziksel olarak alıp satma imkânı oldukça zor olduğu için gümüş hesabı açtırarak kur dolayısıyla kâr elde etmek mümkündür. Gümüş değeri düşünce alarak değeri yükseldiğinde satmak gümüş hesabınızı zarara uğratmaz. Piyasayı takip ederek, gümüşün düşüşünü ve yükselişini inceleyerek kârlı bir şekilde gümüş alım satımını gerçekleştirebilirsiniz.

Gümüş Hesabı Açmak Ne Kadar Doğru?

Gümüş Hesabı Açmak Ne Kadar Doğru?

Günümüzde insanların yatırım amacıyla altın veya gümüş alım satım işlerinde belirlenen bir kâr oranı vardır. Bu oranda insanların alım satım işlemlerinde belirtilen kâr ile birlikte kişinin satmadan yatırımı amaçlaması da oldukça mantıklıdır. Gümüş değerleri oldukça artış gösterdiği için gümüş alım satımında piyasa değerlerine göre işlemler gerçekleştirilir. Stratejik olarak gümüşü fiyatı düşünce alıp, yükseldiğinde satınca kişiye kalan kâr miktarı da artarak mantıklı bir sistem oluşturulmuş olur.

Gümüş hesabı açmak mantıklı mı sorusunu soranlara yanıt olarak piyasa değerlerini takip eden her birey için gümüş hesabı kuru oldukça mantıklıdır. Zarar etmeden piyasayı takip ederek elinizde olan gümüş miktarını kontrol ederek gümüş hesabınızı zarara uğratmazsınız. Gümüş haricinde diğer değerli madenlerin alım satım işlemlerindeki kur farkı dolayısıyla gümüş hesabı açmak daha mantıklıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap