Et dilimleyici nasıl kullanılır

Profesyonel şekilde etlerinin kesilmesi için ayarlanmış olan et dilimleme makinaları etme amellerini ince dilimlere ayırmak için kullanılır. Özellikle küçük bo..

Profesyonel şekilde etlerinin kesilmesi için ayarlanmış olan et dilimleme makinaları etme amellerini ince dilimlere ayırmak için kullanılır. Özellikle küçük boyutları son yıllarda evlerde kullanılmaya o şekilde başlandı. Doğru bir şekilde kullanıldığında etinizi leziz parçalar haline getirebilirsiniz.

İçeriğimizde ve Et dilimleyici Nasıl kullanılır Et dilimleme teknikleri Et dilimleyici kullanım kılavuzu Et dilimleyici ipu konusunda detaylar bulabilirsiniz.

Et dilimleme makinasında kullanabileceğiniz şarküteri ürünleri; sebzeler jambon salam sucuk peynir ve benzeri olan tüm şarküteri ürünlerinin dilimlenmesi de rahatlıkla kullanabilir.

Bununla birlikte eksi 30 derecenin altında dondurulmuş olan ürünlerin kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez. Makinaların içerisinde bulunan kullanım kılavuzlarında ki talimatlara uyulması makinanızın daha uzun ömürlü kullanılmasını sağlayacaktır.

Makinanın kesim kalınlığını ayarlamak; et kesme bıçağı ile kontrol panosu arasındaki mesafe gıdayı çizeceğiniz kalınlığı belirler birçok et kesme makinesinde kalınlık taşıma kolu ile ayarlanmaktadır.

Gıdayı ne kadar kalın geleceğinizi ayarlamak için kolu çevirerek belirli bir ayarlama yaparsın. Bazı makinelerde de bunu ayarlama düğmesi sayesinde basitçe ayarlayabilirsiniz.

Et dilimleyici nasıl kullanılmalı?


Öncelikle makinayı düz ve sabit bir zemin üzerine oturtun. Makinanın yere sağlam bir şekilde sabitlendiği nenem. Makineyi rahat bir şekilde kullanabilmeniz için çevresinde bir azalan oluşturmalı ve dar alanlara makineye yerleştirmek ten kaçınmalısınız.

Oluşabilecek kazaların önüne geçmek için mutlaka taşımaya da parmak koruma gibi plakaları makina çalışırken kullanmanız gerekir.

Çizeceğiniz herhangi bir gıda maddesine taşıma bölgesine sabitleyin ve sağlam olduğundan emin olun. Güç düğmesine basılarak makineyi açık pozisyona getirdikten sonra taşıma kolu yada plakasıyla ileri geri ittirerek döner bıçağına gıda sürmeye başlayın.

Birkaç deneme kesim yaptıktan sonra dilimleyin kalınlığını kontrol edin. İstediğiniz kalınlığı belirledikten sonra kesim işlemine devam edebilirsiniz.

Dilimleme işleminizi tamamladıktan sonra makinanın kapalı konuma getirildiğinde emin ol. Dinleme işlemi bittikten sonra birkaç saniye daha döner bıçak dönmeye devam edeceğinden dolayı bıçağın tam anlamıyla durduğundan emin olun. Güvenlik sebebiyle kesim işlemini bitirdikten sonra kalınlığını tekrardan 0’a düşünüldüğünden emin olun ve bıçak bölmesini mutlaka kapalı hale getirin.

Güvenlik önlemlerini göz ardı etmeden doğru bir şekilde kullandığınızda mutfağınızda profesyonel yemekler hazırlayabilir ve ailenizde harika sofralar kurabilirsiniz.

3648