Büyüme Hormonu Doğal Yollar ile Nasıl Artırılır?

Büyüme Hormonu Doğal Yollar ile Nasıl Artırılır? Ergenlik döneminden itibaren, hormon üretimi yavaş yavaş azalmaya başlar. Ancak bazı yöntemlerle bu seviyeyi yükseltmek aslında zor değil.

Bu makalede ve Büyüme Hormonu Doğal Yollar Artırma Yöntemleri Büyüme Hormonu Artırma Sağlıklı Ya konusunda detaylar bulabilirsiniz.

Birçok profesyonel sporcunun son yıllarda, doğal olmayan şekilde dışarıdan enjeksiyonlarla büyüme hormonu (steroid) kullandığı gözlemlendi. Bu durum birçok tartışmaya yol açtı. . Peki bu (HGH) nedir, hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz?

Beyinde hipofiz bezlerinde üretilen Büyüme hormonu, peptid bir hormondur. Doğumdan itibaren ergenlik döneminin sonuna kadar vücudumuzda yoğun şekilde üretilir ve çocukların boylarının uzamasını sağlar. Ama ergenlik dönemi sona erince bu hormonun faydaları sona ermez. Her yaşta diğer hormonlar üzerinde de etkili bir hormondur,

Hem fiziksel, hem de psikolojik sağlığınız açısından; sağlıklı bir büyüme hormonu seviyesi oldukça önemlidir. Vücudun daha çabuk iyileşmesini sağlar, kolesterolü dengeler, iltihaplanmaların önüne geçer, ayrıca kalbi ve kemik sağlığını korur.

Büyüme hormonunun kas hacmini arttırmak ve yağ yakma konusunda da oldukça marifetli olduğunu sıkça duyuyoruz. Konu bu olunca, hormon vücut geliştirme dünyasında oldukça tartışmalı hale geliyor. Bu hormonun dışarıdan alınıp alınmaması hakkında pek çok görüş bulunuyor. Biz ise bu hormonu, doğal yollarla nasıl arttırabileceğinizi bilmeliyiz.

Ağırlıkları Arttırarak Büyüme Hormonu Seviyesini Yükseltin

Ağırlıkları Arttırarak Büyüme Hormonu Seviyesini Yükseltin

Ağırlık antrenmanlarındaki şiddet ve yoğunluk,       büyüme hormonuna etkisinde kilit rol oynuyor.  Büyüme hormonu seviyenizi yükseltmenin en etkili yolların başında; aralardaki dinlenme süresini az tutarak yaptığınız istasyon çalışmaları ve büyük kas gruplarını hedef alan deadlift, squat, bench press ve rowing gibi bileşik egzersizler geliyor diyebiliriz.

Son 1-2 tekrarı çok zor çıkaracağınız ağırlıklarla antrenmanlarınızı yapmanızı, dünyaca ünlü kişisel antrenörler öneriyorlar. Haftada birkaç kez bu şekilde çalışmak, daha fazla hormon üretilmesi için vücudumuza gerekli desteği vermektedirler.

Kardiyoyu Es Geçme

Kardiyoyu Es Geçme

Kardiyonun ise hormon üzerindeki en etkili egzersiz olduğu, yapılan araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, kardiyonun süresinden ziyade kardiyonun yoğunluğu ve şiddetidir. HIIT antrenmanı gibi yoğun bir kardiyo çalışmasını haftada iki kez yapmak, mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Uyku Düzenini Bozma

Uyku Düzenini Bozma

Uyku esnasında en yüksek seviyelere çıkan büyüme hormonu için uyku düzeni çok önemlidir. Eğer antrenman yaptığınız günün akşamı kendinizi gece ortamlarına atıyorsanız, üzgünüz ama boşuna antrenman yaptınız. Kaslarınız siz uyurken kendini yeniler ve büyür. Yeterince uyuyarak, kaslarınıza büyümesi için vücudunuza zaman ayırmalısınız.

60787